Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 14 Maj 2024, 07:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

kupujac kamere patrze na:
jakosc sampli video 44%  44%  [ 4 ]
jakosc wykonania/design 0%  0%  [ 0 ]
opcje manualne 44%  44%  [ 4 ]
cene 11%  11%  [ 1 ]
marke 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 9
Autor Wiadomość
 Temat postu: canon HV20
PostWysłany: 06 Cze 2007, 19:27 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 06 Cze 2007, 11:52
Posty: 15
Miejscowość: bielsko-biała
witam
planuje zakup kamerki CANON HV20
czy ktoś miał z nią styczność i przetestował pod katem wykorzystania w celach amatorskiej kinematografii? interesuje mnie głownie wykorzystanie trybu 24/25p.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Cze 2007, 20:50 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 20 Gru 2006, 17:32
Posty: 38
Miejscowość: Skierniewice
Ankieta, delikatnie mowiac bez sensu bo ja patrze na wszystko ;) zamowilem wlasnie HV-20 bo skusila mnie cena i mozliwosci, ktore wlasnie za ta cene oferuje. Czekam na dostawe, jak tylko przysla mi ja to sprobuje przetestowac i cos tu wrzucic.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Cze 2007, 22:49 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 06 Cze 2007, 11:52
Posty: 15
Miejscowość: bielsko-biała
hm jakbys patrzyl na wszystko to raczej xh/xl1 bys kupil...hv20 to zywy przyklad ze nie mozna miec wszystkiego - doskonala jakosc video, cienkie opcje manualne, marny dezajn/wykonanie...z tego co o tej kamerze wiem
pozdro i czekam na jakies wiesci

[ Dodano: Wto Cze 19, 2007 10:36 pm ]
hmm nikt naprawde nie mial hv20 w rece i nie moze sie podzielic spostrzezeniami??

[ Dodano: Pon Lis 05, 2007 10:21 pm ]
hej
zakupilem juz hv20 i jestem bardzo zadowolony.brakuje oczywiscie manuala ale mozna zakombinowac.
mam pytanie takowe - jak (czym) zrobic pulldown aby uzyskac material 24p (mam wersje USA) z zapisanego w 60i. 24p okazuje sie super w sytuacjach z kiepskim swiatlem ale niestety mozna zapomniec o panoramowaniu - w kazdym razie mi jak narazie nie wychodzi. ale widzialem ladne sample na necie tylko 24p trzeba odpowiednio "wyciagnac" bo hv20 zapisuje to w 60i i trzeba zrobic pulldown (tyle wiem...tzn znam teorie). teraz pytanie czy jest soft ktory to robi "jednoprzebiegowo"?? z gory dzieki za odpowiedzi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2008, 05:43 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 18 Lip 2006, 22:14
Posty: 53
Miejscowość: Warszawa
tez kupilem jakis czas temu hv20 w wersji ntsc. jest bomba. duzo wiecej niz sie spodziewalem za takie pieniadze. oczywiscie nie jest to profeska i daleko jej do niej, ale ta jakasc za taka cene... mysle ze warto.

co do usuwania 3:2 to ja zazwyczaj robie to w afterze. wcigasz plik > interpret main > remove 3:2 pulldown. tak przygotowany plik wrzucam do kompozycji HDTV 1080 24p i jest cacy.

informacji poszukaj na hv20.com czy jakos tak. jest cale forum poswiecone tej kamerce.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2008, 08:58 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 06 Cze 2007, 11:52
Posty: 15
Miejscowość: bielsko-biała
no wlasnie myslalem o pominieciu aftera w workflow...znalazlem maly hint do vegasa - ustawienie w projekcie podwojnego ntsc i rendering z opcja "progressive" i "smart resample".

ale chyba jednak sprobuje z afterem - w sumie itak wypada go obadac...
http://www.lytecap.com/ tu znalazlem ciekawy gadzet do blokowania ekspozycji w 0 gain


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group