Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 15 Maj 2024, 07:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Program do Montażu
PostWysłany: 15 Sty 2008, 13:27 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 08 Lut 2007, 11:07
Posty: 25
Miejscowość: Opole
Zajmuję się kręceniem i składaniem chałtury weselnej (i całej masy innych bzdetów podobnego typu), obecnie pracuję na Pinnacle Liquid Edition z 2003 roku więc programik jest już nie najmłodszy i nastał czas na jego modernizację :P

Moje pytanie drodzy Formowicze brzmi: w jaki program teraz powinienem zainwestować? Myślałem o AP Pro CS3 aczkolwiek nie wiem czy to nie jest zbytni wyczes jak na moje potrzeby? Co o tym sadzicie? Proszę o radę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2008, 18:18 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Jeśli chcesz filmować nadal to samo i tak samo, to nie wiem czy zmiana programu do montażu ma sens. W końcu pod inną nazwą programu będziesz robił to samo. To tj byś chciał zmienić tramposza na ferrari nadal jeżdząc do 50km/h? :P

Co innego gdybyś planował np podnieść poziom produkcji + swoich kwalifikacji i więcej kombinować z efektami. Jeśli nie, to kupując program i nie używając jego możliwości - wyrzucasz kasę.
Aha - ten dział to "sprzęt" :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2008, 20:16 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 30 Gru 2007, 21:11
Posty: 33
Miejscowość: Rozprza
loopack napisał(a):
Jeśli chcesz filmować nadal to samo i tak samo, to nie wiem czy zmiana programu do montażu ma sens. W końcu pod inną nazwą programu będziesz robił to samo. To tj byś chciał zmienić tramposza na ferrari nadal jeżdząc do 50km/h? :P

Co innego gdybyś planował np podnieść poziom produkcji + swoich kwalifikacji i więcej kombinować z efektami. Jeśli nie, to kupując program i nie używając jego możliwości - wyrzucasz kasę.

Przeciez kolega wyzej nic nie napisal na temat "bede robil to samo i tak samo" :shock: Mysle, ze oczywistym jest to, ze chce podniesc jakosc/roznorodnosc i byc na czasie.
Ja nie skladam wesel i tym podobnych ale mysle, ze jesli nie chcesz od razu ryzykowac i kupowac jakiegos drogiego oprogramowania, polecam najpierw poszukac wersji "30dniowych" badz nawet piratów. W kilka dni podejmiesz decyzje i po sprawie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2008, 20:53 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
Ja, ku mojemu własnemu przerażeniu :), po 7 latach spędzonych z premiere przesiadłem się na Sony Vegas. Polecam szczerze... Ma dużo plusów (nie będę się rozpisywał jakich - jest mnóstwo tego na różnych forach) + zapłaciłem za niego $600 (wersja download):

http://www.sonycreativesoftware.com/pro ... sp?pid=457

//Na razie nie narzekam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2008, 08:22 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
czlowiek-kamera napisał(a):
Przeciez kolega wyzej nic nie napisal na temat "bede robil to samo i tak samo" :shock:

Nie napisał też że chce robić coś innego / więcej :P

Sony Vegas, stale ktoś go wspomina, pozostaje mi zapytać tych co używają premiera i sony vegas - który ich zdaniem jest lepszy i dlaczego?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2008, 10:50 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 08 Lut 2007, 11:07
Posty: 25
Miejscowość: Opole
Cytuj:
Cytuj:
Przeciez kolega wyzej nic nie napisal na temat "bede robil to samo i tak samo" :shock:
Nie napisał też że chce robić coś innego / więcej :P


Chce, chce. Jakoś tak wydawało mi sie że to się rozumie samo przez się :P

Cytuj:
Sony Vegas, stale ktoś go wspomina, pozostaje mi zapytać tych co używają premiera i sony vegas - który ich zdaniem jest lepszy i dlaczego?


to by mnie też zaciekawiło.

A ty navitas jakbyś mógł napisać dlaczego przesiadłeś się z premierki na vegasa i jakie zauważasz różnice w obu tych programach i pomiń kwestię ceny, chodzi mi o sprawność działania i kompatybilność z człowiekiem :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2008, 11:12 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Cze 2007, 11:41
Posty: 25
Miejscowość: Bochnia
Ja szczerze polecam Sony Vegas'a. Jest to program prosty w obsłudze [dla mnie] z łatwym i przyjaznym interfejsem. Jak na montowanie wesel to w sam raz wystarczy. Używam go od 3 lat i jeszcze się na nim nie zawiodłem. ;]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sty 2008, 12:58 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 12 Lis 2007, 21:28
Posty: 44
Miejscowość: Świebodzin
Takze uzywam Sony Vegas. Jest on bardzo prosty w obsludze, wszystko jest bardzo czytelne i mamy wszystko "pod reka". Wedlug mnie jego najwiekszym minusem nie jest troche przydlugi rendering, ale przedewszystkim kiepski preview window (wystarczy, ze nalozysz zwyklego 3D shuffle'a i zaczynaja sie klopoty). Moj komputer do terazniejszych rakiet nie nalezy, ale mozna powiedziec, ze jest dobry.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group