Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 27 Kwi 2024, 18:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Fx1 cinema frame
PostWysłany: 24 Paź 2007, 22:23 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
bardzo denerwujący problem, podczas biegu ze stedycamem przy włączonym efekcie cinemaframe obraz cały czas miga, dzieje się tak samo również kiedy filmuję coś z jadącego auta. Dzieje się tak cały czas ale tylko w przypadku filmowania przed siebie lub za siebie w kierunku jazdy. kiedy filmuję w bok (na przykład przez otwarte drzwi, czyli kamera skierowana prostopadle do kierunku jazdy) nie ma problemu. Nie ma również takiego problemu kiedy ruch kamery jest bardzo płynny. Na załączonym filmie przez cały czas biegu obraz ciemnieje i jaśnieje tylko na początku kiedy ruch jest płynny ten problem nie występuje(przy zwykłym chodzeniu ze stedy-cam-em kiedy ruch jest płynny nie ma z tym nigdy problemu) . Przesłona oczywiście jest na manual. Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim, czy tak jest we wszystkich Fx1 i Z1 czy w moim egzemplarzu coś jest spieprzone?

http://rapidshare.com/files/64935232/bi ... 1.wmv.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sty 2008, 23:23 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
EE nie wiedziałem że jesteś w AFiT :)
U mnie ogólnie plik się tnie, spróbuje jeszcze później na innym komputerze obejrzeć, ale przychodzi mi na myśl, że wina może leżeć po stronie stabilizatora obrazu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Sty 2008, 20:59 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
W Aficie byłem, ja bym raczej stawiał na cinemaframe lub jakiś problem z przesłoną, jak będę miał chwilę czasu to sprawdzę to na innym Fx1


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Sty 2008, 21:50 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Mi podczas biegu z Z1 nic złego się nie działo, popróbuję też przy różnym ustawieniu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Sty 2008, 14:20 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
ale miga, a nie mozesz jakos zatrzymać podbicia/migawki/przeslony ? Wygląda jak by co chwile z innego punktu kadru wyciagało pomiar jasnosci. Kiepsko to wyglada, stabilizacja miodzio. Tak samo mam na moim flycam :)

Robiłeś to z włączoną czy wyłączoną stabilizacją w kamerze?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sty 2008, 01:35 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
stabilizacja była włączona, wszystko na manualu, więc kamera nie miała prawa zmieniać czego kolwiek. Co ciekawe jak bym nie machał kamerą w ręku nic takiego się nie dzieje, na stedycamie występuje to prawie tylko i wyłącznie przy biegu z włączonym cinema frame. Kiedy biegam i mam właczony przeplot jest ok(czasami mignie raz na minutę lub rzadziej) Taka usterka jest raczej nie do udowodnienia w serwisie, bo zdarza się rzadko i przy ściśle określonych warunkach. tak więc dla bezpieczeństwa gram ze steycamu z przeplotem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sty 2008, 03:24 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
Tyle co ja mogę napisać:

Wg. mnie to nie jest usterka a tak już po prostu jest. Sony fx1/z1u aby uzyskać efekt cineframe nie nagrywa progresywnie a po prostu łączy pół-pola. W przypadku biegu ze stedicamem kamera wykonuje szybkie drobne ruchy w górę i w dół i podejrzewam, że coś się w czasie usuwania przeplotu dzieje. Może raz łączy parzyste a raz nieparzyste... nie wiem, ale wydaje mi się, że tu pewnie jest problem. Z resztą jak poszukasz po forach to czasem pojawiają się tematy z podobnym problemem jak Twój. Z resztą nie jest to dziwne bo fx1/z1u były chyba pierwszymi HDV na rynku i pierwszą (ale tu nie jestem pewien) próbą sony'ego wejścia na rynek, który trzymał panasonic dvx100/a. Może z pośpiechu i nie dopracowania wynikł efekt "Windowsów 98"... Inna sprawa to to, że z tego co czytałem fx1 nie usuwa tego przeplotu genialnie i lepsze rezultaty można osiągnąć nagrywając 50i a resztę robić w post-produkcji.

//Ale uciekający facet rzeczywiście fajny :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sty 2008, 13:26 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
Inna sprawa to to, że z tego co czytałem fx1 nie usuwa tego przeplotu genialnie i lepsze rezultaty można osiągnąć nagrywając 50i a resztę robić w post-produkcji.

To się zgadza, że sony nie łączy przeplotu genialnie jednak widzę sporą różnicę w ostrości obrazka podczas ruchu kiedy mam włączony cinema frame a kiedy łączę przeplot w postprodukcji. Próbowałem 5różnych filtrów łączących przeplot do VD i w przypadku ruchu ze stedycamu najostrzejszy obrazek dawał mi cinema frame(oczywiście pisząc osty obrazek mam przede wszystkim na myśli śledzony obiekt, czyli na przykład biegnący gość)
Cytuj:
Wg. mnie to nie jest usterka a tak już po prostu jest. Sony fx1/z1u aby uzyskać efekt cineframe nie nagrywa progresywnie a po prostu łączy pół-pola.

też na to stawiam, tylko cały czas nie mam kiedy założyć innego fx1 żeby zrobić na nim test i to potwierdzić. Denerwuje mnie tylko jedno że czasami zdarzy się tak również kiedy gram z przeplotem tyle, że bardzo rzadko.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sty 2008, 14:51 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Ciekawe, a tak probowales? Jak do tej pory lepszego filtra i lepszego ustawienia od tego nizej nie widziałem. 8)

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sty 2008, 16:36 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
tak również próbowałem ten filtr i też nie był lepszy od cinemaframe. Pomijając to stwierdzam że problem z miganiem obrazu powtórzył sie na obrazie z przeplotem więc jest to wina konkretnego egzemplarza kamery(a problem ten oprócz tego, że występuje tylko na stedycamie to bywa tek że przez 1h w ogóle się nie zdarzy a prze 1minutę 20 razy). Przed chwilą rozmawiałem z gościem od mechaniki precyzyjnej i po wytłumaczeniu problemu zasugerował że przyczyną są prawdopodobnie mikro drgania(skoro w kamerze z ręki to nie występuje) być może przesłona ma jakąś wadę i jest minimalnie luźna, Ta usterka może być bardzo ciężka do udowodnienia w serwisie, zapewne kamerka bez problemu przejdzie ich standardowe testy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 79 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group