Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 02 Maj 2024, 15:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sony DCR-HC39e
PostWysłany: 22 Sie 2007, 10:56 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
dwa modele mikrofonów pasują do mojej kamery: ECM-HGZ1 i ECM-HQP1. podczepiane sa za pomocą tzw. "gorącej stopki" i pobierają zasilanie bezpośrednio z kamery. pytanie: czy to dobry pomysł montować mikrofon na kamerze? cena jest odstraszająca (od 350 do nawet 650 złotych). jeśli nie, to jaki mikrofon do tego konkretnego modelu kamery polecacie? cena: do 100 złotych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2007, 11:10 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Stopka w kamerach Sony jest niestandardowa więc jesteś uzależniony od ich produktów. Do 100zł nie znajdziesz nic godnego uwagi. Problem w tym, że na kamerze mikrofon sprawdza się tylko niektórych sytuacjach reaportażowych ale do fabuł itp zdecydowanie odpada.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2007, 11:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Do 100 złotych nie dostaniesz dobrego mikrofonu. Zresztą jeżeli chcesz się pobawić w robienie filmów to zwykły wbudowany w kamerę mikrofon w zupełności Ci wystarczy. Jeżeli jednak stwierdzisz, że jakość dźwięku jest niezadowalająca lepiej wyłożyć troszkę więcej pieniędzy i zainwestować choćby w http://audiostacja.pl/index.php?le=prod ... erium=RODE

Mikrofon został zaprojektowany do zamontowania na kamerach wszelkiego typu. Dużym plusem jest to, że dołączony od razu jest statyw z mocowaniem na gumkach (mikrofony pojemnościowe nie powinny być przymocowane sztywno). To chyba tyle z mojej strony. Ostatnio kupiliśmy takie właśnie mikrofony i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.

santi napisał(a):
Stopka w kamerach Sony jest niestandardowa więc jesteś uzależniony od ich produktów.


Nieprawda - istnieją tak zwane shoe adapter'y, pozwalające na przymocowanie dowolnego osprzętu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2007, 12:17 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
pipeek napisał(a):
Do 100 złotych nie dostaniesz dobrego mikrofonu

Kłamstwo
pipeek napisał(a):
zamontowania na kamerach wszelkiego typu

Kłamstwo
8) Może nie rób ludziom wody z mózgu?

Czuły mikrofon można wykonać samemu za 15zł. Dodają opakowanie i logo, wychodzi z tego 60zł, poprawiają sygnał wychodzi 80zł, lepsze logo + 100zł itd...
Kupiłem świetny mikrofon za 80zł i jest tak dobry że żaden inny mikrofon nie jest mi potrzebny.
Kolega pipeek wyszedl z zalozenia ze cena = jakość (a figa!). Jako konsumenci dostajemy cała mase tych samych produktów z roznymi opakowaniami i obudowami, więc kto jest głupi to się nabiera, jego sprawa :P

Druga sprawa, nie ma czegos takiego jak mikrofon, ktory mozna zamontowac do kazdej kamery. Nie wszystkie kamery maja stopkę, nie wszystkie mają gwint, nie wszystkie maja wejscie mic, a jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Te "cudowne" adaptery i inny szajs - łamię sie, trzeszczy, trzesie, juz lepsza jest tasma samoprzylepna.

Leszczuk nie wydawaj kasiory nim nie kupisz czegos do testów. Ja kupilem mic za 80zł do testow (tak sobie cos pozgrywac) okazal sie tak dobry ze nie ptorzebuję innego :)

Mikrofon na montaz do kamery? Owszem, milej zabawy, ale tak sie w filmie nie robi 8) Do filmów uzywa się mikrofonu umieszczonego nad akcją, lub obok, tak aby po prostu nie bylo go w kadrze. Mic wbudowany lub dodany (dopiety) do kamery potrafi zbierac dzwieki i wibracje pracujacej kamery nie mowiac o np oddechu operatora :)

Pobaw sie tanim mikrofonem jak juz opanujesz czyste nagrania, pomyslisz o ew. następcy (zapewne na wysiegniku) :P

Wiesz po co jest klaps filmowy? To nie tylko informacja co jest nagrywane, ale "klapniecie" jest po to by synchronizowac na montazu osobno nagrany dzwiek z obrazem, po to sie mowi "scena 5, ujecie 3 i klap", wtedy wiesz jaki fragment nagrania jest do danego fragmentu na tasmie.

Ta kamerka? Jesli tak, to nawet nie ma sensu mocowac do niej osobny mic :)
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2007, 14:35 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
Loopack, fundamentalne pytanie: jaki mikrofon kupiłeś? rozejrze sie za nim. rozumiem, że bedzie on współpracował z moją kamerą? (tak, to jest ta na zdjęciu)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2007, 14:44 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
leszczuk napisał(a):
Loopack, fundamentalne pytanie: jaki mikrofon kupiłeś? rozejrze sie za nim. rozumiem, że bedzie on współpracował z moją kamerą? (tak, to jest ta na zdjęciu)


Link w allegro: mikrofon, a z mikrofonem bedzie wspolpracowac kazde urzadzenie, ktore ma wejscie na malego jacka stereo, wiec jak w tym boczku kamery masz dziurkę na malego jacka, to nie bedzie problemu.

Aha... ten mikrofon jest tak czuly, ze podczas nagrywania lepiej nie dotykac palcami jego obudowy, bo nagrasz dotyk, więc bardzo dobrze jest mieć go na rączce (mozna sobie dorobić) a kręcąc filmy nagrywac majac mikrofon na statywie - to akurat dot. wiekszosci mikrofonow.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2007, 15:18 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
dziurka na małego jacka - pod tą plastikową osłonką (widać ją na zdjęciu) znajduje się gniazdo A/V OUT i otoczony niebieską obwódką otwór LANC. czy ten LANC to gniazdo na małego jacka stereo? sprawdziłbym w instrukcji, ale cholerstwo gdzieś mi się zawieruszyło.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2007, 16:05 
Offline
Klapser

Rejestracja: 10 Sty 2007, 20:31
Posty: 89
Miejscowość: Mława / Warszawa
LANC nie jest wejściem do mikrofonu.

Wejście do mikrofonu z reguły powinno mieć czerwoną obwódkę i oznaczenie "mic" lub "power line in". Jest to takie samo wejście jak na zwykłe słuchawki do mp3 itd.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2007, 16:51 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
loopack napisał(a):
pipeek napisał(a):
zamontowania na kamerach wszelkiego typu


Kłamstwo
Może nie rób ludziom wody z mózgu?


Oczywiście, że da się go zamontować na dowolnej kamerze. Nawet jeżeli w standardzie nie posiadasz odpowiedniego bucika, to możesz kupić przejściówkę za śmieszne pieniądze. Mikrofon jest zasilany z baterii 9V (nie potrzebuje zasilania z kamery) i ma wyjście mini jack. Reasumując - jest to mikrofon do zamontowania na kamerach wszelkiego typu.

@loopack - mikrofon można tak na prawdę zastąpić chociażby słuchawkami (tam też masz membrany, i jak odpowiednio je podłączysz to otrzymasz mikrofon stereofoniczny). Faktem jest też, że możesz na szaberplacu kupić sobie mikrofon za parę złotych, ale NIGDY nie otrzymasz dobrego dźwięku opierając się na takich rozwiązaniach. I uwierz - są mikrofony i Mikrofony, kupując odpowiedni sprzęt do kabiny lektorskiej przetestowaliśmy szeroką gamę produktów - od zwykłych dynamicznych, poprzez pojemnościowe po mikrofony lampowe. I uwierz - jeden drugiemu nie był równy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2007, 17:27 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
skoro LANC nie jest wejściem do mikrofonu, to porażka, bo innego wejście nie widzę. czy to oznacza, że nie podłacze np. tego http://www.allegro.pl/item224634260_mik ... tafon.html do mojej kamery? a jeśli nie, to czy istnieje inny sposób, żeby podłączyć taki mikrofon do dcr-hc39e?

dobra, słuchajcie, jakie rozwiązanie proponujecie? mikrofon zapodany przez loopacka i co dalej?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2007, 07:44 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
leszczuk, zerknij do ksiazeczki ktora powinienes miec z kamerką, tam bedzie schemat podlaczenia wszystkiego, jesli w tym schemacie nie ma normalnego mic, to popatrz w takim razie co jest. Moze masz po prostu kamere, ktora przyjmie jakies urzadzenie tylko z fabryki Sony i bedzie potrzebny jakis konwerter, albo ich oryginalny osprzet.
... dlatego duzo specyfik czytam nim cos kupie :P

pipek, u mnie nie podlaczysz zadnego mic zewn, chyba ze na gume d o żucia :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2007, 11:38 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
w instrukcji nie ma nic o podłączaniu mikrofonów. jest tylko napisane, że jak chce mieć mikrofon, to musze kupić mikrofon sony, bo taki jest najlepszy i pasuje do tej magicznej stopki na grzbiecie kamery. to sie nazywa fachowo Gniazdo Active Interface Shoe i tam wpina się mikrofon. szkopuł w tym, że opcjonalne akcesoria sony kosztują fortune (o0d 350 do 650 złotych), a ja nie zamierzam wykładać tyle kasy na jakiś super mic od sony, w dodatku montowany na kamerze. stąd moje pytanie: jak moge wybrnąć z tej sytuacji? rozumiem, że mam sie rozglądać za jakąś przejściówką, czy tak? powiem szczerze, że jak patrze na to gniazdo AIS to zastanawiam sie, czy są na to jakies konwertery....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2007, 11:53 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Obecna polityka producentów kamcorderów konsumenckich sprowadza się do upraszczania tanich modeli pod kątem kręcenia domowo turystycznego. Ponieważ 99% uzytkowników nie podłącza mikrofonu zewnętrznego to po co podnosić koszty. Poza tym jeśli komuś zależy na wejściu mikrofonowym wtedy zmusza się go do kupna droższego modelu. Wredne wiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2007, 11:58 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
Santi, przyjmijmy roboczo, że jestem kompletnym debilem :) Jako debil mam pytanie: co musze zrobić, żeby mikrofon zaproponowany przez loopacka współpracował z moją kamerą? względnie: co musze kupić, żeby móc rejestrować dźwięk przez ten mikrofon?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2007, 12:47 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Sprzedaj kamere i kup taką z normalnym wejsciem na mic i jeszcze najlepiej abys mial wyjscia na słuchawki.

Dlatego kolejnosc zwykle powinna byc taka:
pomysł co bedziemy krecic > co bedzie potrzebne > co wybrac > kupic
a nie:
kupic > pomysl na krecenie > co bedzie potrzebne > byc w tarapatach i wydawac kasę :mrgreen:

Padles ofiarą gry producentów tj napisał santi, standard... nie Ty pierwszy :)
Ja padłem ofiarą pomyłki opisu.
Kupilem kamere handycam Canon, ma wejscie na mic, wyjscie AV, wyjscie DV, manualne ustawienia, wszystko fajnie... ale dopiero jak paczka przyszla okazalo sie ze nie ma gwinta na mocowanie filtrów/soczewek/itp. Dla mnie to była tragedia... ale problem zazegnany :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2007, 13:01 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
kamere kupił ojciec gdzieś w połowie 2005 roku i tak sie jakoś złożyło, że teraz ja ją uzywam. wcześniej nikt nie planował podłączać mikrofonu do tego sprzętu. wpadłem na ten pomysł niedawno kręcąc Duel 2: Anomalia :) zresztą nieważne...

podsumowując: nie ma bata, żeby podłączyć zwykły mikrofon pod gniazdo AIS, czy tak? nie istnieje taki konwerter? jeśli tak, to mówi się trudno i kocha się dalej...

ps: gdyby ktoś znalazł stosowną przejściówkę, prosiłbym o zapodanie linku.


Ostatnio edytowany przez leszczuk 23 Sie 2007, 13:06, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2007, 13:03 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Będziesz musiał robić postsynchrony.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2007, 13:06 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
słuchajcie, a dałoby się podłączyć taki mikrofon pod dyktafon i nagrywać równolegle obraz i dźwięk (klaps do synchronizacji)? pewnie by się dało, ale dyktafon kosztuje milion dolarów, więc odpada :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2007, 14:38 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
mini disc uzywany, na allegro mozna kupic taniej niz mikrofon, ktory Ci wskazałem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2007, 14:52 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
a co to jest ten "mini disc"? na allegro aż roi sie od rozmaitych mini disców.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group