Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 10 Maj 2024, 00:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2005, 19:20 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
styropian ma 1x0,5m, można znaleźć brystol o takich wymiarach bez problemu, więc wymiary to nie problem:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Paź 2005, 23:08 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 18 Wrz 2005, 15:34
Posty: 1
Miejscowość: Wrocław
Witam.Z czego wykonaliscie statywy do leflektorów?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2005, 09:50 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Ja najczesciej uzwyam zwyklych statywow pod apart czy kamerę. Bez problemu mozna do nich przyczepic halogen, ich cena (za najtanszy model - drozszych na swiatla nie oplaca sie kupowac) to ok 70-80zł. Jedynaą wadą jest to, że są raczej niskie (max. ok 180cm), no ale zawsze mozna je na czyms postawic :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2005, 10:11 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2005, 09:35
Posty: 73
Miejscowość: Skarżysko/Kraków
Trochę pomyślunku Panowie i mniej lenistwa, w 3 sekundy znalazłem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=64895789
http://allegro.pl/show_item.php?item=65713529
http://allegro.pl/show_item.php?item=65149486
http://allegro.pl/show_item.php?item=66322752 - z belką
http://allegro.pl/show_item.php?item=66084950 - przydatny uchwyt
http://allegro.pl/show_item.php?item=65713521 - całe zestawy.

225cm... w cenie 65zł...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2005, 10:38 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Nawet nie zdawalem sobie sprawy, ze teraz mozna je dostac w takich cenach :? Za moich czasow :) , czyli jak uparcie szukalem statywow pod swiatla, to ponizej 200zł nie schodziło, no ale teraz pomysle nad zakupem.

pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2005, 11:48 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
Witam, ja kupilem na www.foton.kalisz.pl

statyw wyszedl: 146 zł
uchwyt: 38 zł

Niezwykle przyjazna obsluga. Zamawialem statyw w pon. rano a potrzebowalem go na srode. Zaalarmowalem sklep o tej sytuacji zaraz po zlozeniu zamowienia i paczka byla we wtorek o 14:00 z dostawa gratis. naprawde polecam!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2005, 12:14 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2005, 09:35
Posty: 73
Miejscowość: Skarżysko/Kraków
No to na Allegro miał byś takie dwa z przesyłką...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2005, 12:31 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
Niestety po pierwsze nie ufam allegro :) wybaczcie :) i nie sadze zeby ktos tam mi wyslal kurierem 20 kg.(bo tyle tego bylo wszystkiego) za darmo... to raz a dwa to to ze statywy na kore wskazales, ze zdjec wygladaja na malo wytrzymale. Te z fotona maja bardzo grube rury (ze zdjec co najmniej dwukrotnie grubsze) i spokojnie mozna na nich wieszac po kilka lamp z softboxami i nawet nie drgnal. Dodatkowo za 50 zł mozesz kupic przedluzenie i miec 3 metry statywu.

//no ale kazdy kupuje to co chce i na ile mu budzet pozwala. Jakbym mial kase to i za $5000 statyw bym znalazl. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2005, 14:01 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2005, 21:44
Posty: 31
Miejscowość: Szczecin
Fast128 napisał(a):
Blendy są wykonane z czegoś bardzo specyficznego, czy taką amatorską blendę można zrobić samemu (kawałek czegoś i z jednej strony folia alu, a z drugiej biały brystol)?


Ja uzywam jak blendy takie płaty które kładzie się za szybą samochodu w lato by cieplo sie nie dostalo. Oczywiscie takie a ala folii aluminiowej na wierzchu w zeszlym roku sprzedawano je w biedronce za 9 zł. świetnie obijaja swiatlo i łatwo się formują. Jedyny ich proble to to że troche szeleszcza (trzeba umiejetnie je trzymac) w fotografi to nie przeszkadza ale w filmie troche.


A wracają do głownego watku tj. oswietlenia i halogenow ja do najblizszego fimlu bede uzywal lamp halogenowych 500W i 200W z szybami filtrujacymi na 5000K (bo bede miał duzo swiatla zza okna) plus blendy.

Jezeli chodzi o kamere SVHS to bedzie ciezko z balansem bieli przy uzyciu halogenow wiec polecam szyby lub folie fitrujace. Ja kupuje na www.foton.kalisz.pl.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2005, 14:22 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
http://www.foton.kalisz.pl./?strona=ofe ... %20szk%B3a

"Niebieska" folia filtrująca do lamp halogenowych 500W, WYMIARY: 190x205mm

tak? i wtedy temperatura światła halogenów = 500k?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2005, 14:53 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Jeżeli filmujesz kamerą cyfrową, to temperatura barwowa jaką daje światło i tak Ci nic się do niczego nie przyda. W cyfrówkach trzeba wszystko robić na oko, bo niestety w tańszych modelach brakuje specjalistycznych światłomierzy i ustawień "pod temperaturę" :?

Co do filtrów, to korzystam z kolorowych okładek jakie używane są przy bindowaniu xero. Są tańsze (sztuka za 70gr) niż te w Fotonie, a efekt jest taki sam. No może są tylko mniej wytrzymalsze na wysoką temperaturę, ale nawet przy lampach 500W da się z nich spokojnie korzystać (o ile ma się klapki przy halogenach).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2005, 17:00 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
ja nie mam klapek... jak je zrobić? Tzn mocowania do nich, bo same skrzydełka to żaden kłopot, kawałek blachy czarny spray i już, ale nigdzie nie moge znaleźć zawiasów które by sie blokowały w dowolnej pozycji (może źle szukam?)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2005, 17:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Fast128 napisał(a):
http://www.foton.kalisz.pl./?strona=oferta&akcja=pokaz&grupa=folie%20szk%B3a

"Niebieska" folia filtrująca do lamp halogenowych 500W, WYMIARY: 190x205mm

tak? i wtedy temperatura światła halogenów = 500k?


500K to byłoby wtedy ciemnoczerewone światło. Niebieski filtr podnosi temperaturę barwową przez wyciecie fal długich z widma. Temperatura ma wtedy ok 5000K czyli zbliżona do światła dziennego. Minusem tego rozwiązania jest strata energii ponieważ widma niebieskiego w halogenach jest stosunkowo mało. Nie mierzyłem dokładnie ale na moje oko jest 1-2 przesłosny straty.

LGF: nie do końca rozumiem co masz na myśli mówiąc "na oko". Nie spotkałem jeszcze kamery bez regulacji balansu bieli. Nawet w tańszych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2005, 17:14 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2005, 21:44
Posty: 31
Miejscowość: Szczecin
Cytuj:
bo niestety w tańszych modelach brakuje specjalistycznych światłomierzy i ustawień "pod temperaturę"


W tańszych kamerach cyfrowych zawsze jest manualny balas bieli "na kartke". nie spotkalem sie by nie bylo


Cytuj:
ja nie mam klapek... jak je zrobić? Tzn mocowania do nich, bo same skrzydełka to żaden kłopot, kawałek blachy czarny spray i już, ale nigdzie nie moge znaleźć zawiasów które by sie blokowały w dowolnej pozycji (może źle szukam?)


Klapli mozesz kupic rowniez w fotonie. Moze wydasz troche wiecej kasy ale zaowocuje to. Sa wygodne i daja ci napewno wieksze pode do manewru niz przspawana klapa.
jezeli chodzi o folie to preferuje szybke jest drozsza ale jest wygodniejsza. chocby dlatego ze nie ogranicza klapek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2005, 17:23 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
santi miało być 5000K, pomyłka :)
no to czekają mnie kolejne zakupy... no cóż, jakoś to będzie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2005, 00:25 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Macie racje, niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Balans bieli oczywiście swoją drogą i oczywiście niemal każda kamera posada manual. Mówiąc "na oko" chodziło mi o ustawianie świateł na planie. W profesjonalnych produkcjach (o ile się nie myle) operator ma światłomierz, który mówi mu czy światła jest za mało czy za dużo i w zależności od tego albo daje go więcej albo mniej. Amatorzy niestety muszą zdać się na własne przeczucie.

Ostatnio zakupiłem klapki z Fotona. Całkiem fajna sprawa, chociaż mocowanie do halogenów nie jest najlepszej jakości, no ogólnie sprawdza się całkowicie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2005, 00:39 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
No to trzeba wyrażać się precyzyjnie bo przyznam, że zgłupiałem czytając o tych światłomierzach. Każda kamera ma wbudowany jakiś system pomiaru co generalnie może posłużyć tylko do wyznaczenia tzw. poprawnej ekspozycji. Co do efektu artystycznego i co gorsza, zachowania ciągłości plastycznej pomiędzy ujęciami, to faktycznie - skazani jesteśmy na oko.

Co do światłomierzy to do poważniejszej pracy polecam. Nie są tanie ale pomocne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Kwi 2006, 21:09 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 22 Lut 2005, 11:54
Posty: 6
Miejscowość: Poznań
Trochę odbiegnę od wątku.

Dziś w makro kupiłem lampę jarzeniową za 85 zł myślę ze wspaniale będzie się nadawać do doświetlenia. W zestawie są dwie świetlówki każdą można zapalić z osobna jak i dwie za jednym razem. Zasilana jest z kontaktu jak i z wbudowanego akumulatora zapewniającego trzy godziny pracy. Niestety nie ma żadnego statywu. Jedynie badziewia podpórkę umożliwiającą postawienie lampy w pionie i małą dodatkowa rączkę. Zainteresowanych tym tematem odsyłam na stronę makro gdzie jest więcej danych technicznych.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Kwi 2006, 21:23 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Czy wspaniale to może poczekamy aż pokażesz jakieś próbki. Zrób parę ujęć testowych tylko opisz dokładnie w jakiej odległości stał aktor, wielkosć przesłony itp. W różnych wariantach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Kwi 2006, 23:28 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 22 Lut 2005, 11:54
Posty: 6
Miejscowość: Poznań
Szybki test

[ Dodano: Sro Kwi 05, 2006 12:50 am ]
te limity :(


Załączniki:
Komentarz do pliku: Odległość 0,5m 3dB
test3.zip [136.71 KiB]
Ściągnięto 582 razy
Komentarz do pliku: Odległość 1m 9dB
test2.zip [129.72 KiB]
Ściągnięto 588 razy
Komentarz do pliku: Odległość 1,5m 12dB
test1.zip [135.76 KiB]
Ściągnięto 562 razy
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group