Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 04 Maj 2024, 07:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamera na dobry początek
PostWysłany: 30 Lip 2007, 14:32 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Lip 2007, 13:39
Posty: 10
Miejscowość: szczytno
Witam serdecznie, od dłuższego czasu rozglądam się za nową kamerą. Aktualnie posiadam JVC GR-FX 11 (VHSC) - sprzęt ma swoje lata i nie zachwyca, używam jej bo innej nie mam. Ale jak wspomniałem chcę kupić nową. Moje poszukiwanie głównie kieruję w stronę kamer z HDD, łatwość i szybkosc zgrywania materiału bez dodatkowych urządzeń do PC. Od roku próbuję swych sił w tworzeniu filmów i zależy mi na tym by kamera spełniała pewne oczekiwania. Zastanawiam się nad trzema modelami które które najbardziej by mi pasowały:

- JVC GZ-MG575
- PANASONIC SDR-H250
- SONY DCR-SR290

Jvc ma przewage ponieważ posiada wejscie na mikrofon (co w moim przypadku jest mile widziane) i stópkę na dodatkowe urządzenia. Panasonic posiada przetwornik 3xCCD a JVC CCD o rozdzielczosci 5.4m pix ale za to Sony oferuje przetwornik ClearVid CMOS o roz. 3.2m pix. Zależy mi na jakości filmu i możliwosci manualnego bawienia się np. ostrością i zoomem optycznym (nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat). Jeżeli ktoś miał możliwość testowania którejś z w/w kamery to prosiłbym o komentarz, jakieś plusy i minusy kamery.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lip 2007, 17:05 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
Jeżeli zależy ci na dobrej jakości zgrywanego materiału, to zapomnij o dyskach twardych i kartach pamięci. Kamery na kasetki miniDV dają ci lepszy obraz, a jedyny dodatkowy koszt to kupno karty firewire. Ja kupiłem Panasonic Nv-Gs 230 i nie żałuje. ;]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lip 2007, 17:27 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Lip 2007, 13:39
Posty: 10
Miejscowość: szczytno
Szczerze mówiąc nie miałem jeszcze styczności z kamerami miniDV, ale z tego co zdążyłem przeczytac na forum, bardzo są zachwalene. W podobych cenach wypatrzyłem model Panasonic NV GS 500, różnież dobrze oceniany. A z HDD miałem okazję pobawić się jednym z modeli JVC gz mg 130, bardzo mi przypadł do gustu. Pewnie jakiej bym nie kupił była by lepsza niż moja aktualna. Ale chciałem poradzić się ludzi znających się na rzeczy. Jeżeli w takim razie lepiej zainwestować w miniDV to czy w/w panasonic spełni moje wymagania. Jakość materiału filmowego, manualne ustawienie ostrości i zoom optyczny. A moze są jakieś inne godne polecenia kamery za 3000zł ?

edit: poprzedni model nv-gs 400 jest poza zasięgiem cenowym wiec nie ma szans żeby w niego zainwestować. Jak pisałem kamera potrzebna mi do amatorskiego tworzenia filmów, nie tylko rodzinne wypady(tak na marginesie, chodzi głównie o filmowanie sportów np. bieganie, Le Parkour, gdzie jest dużo dynamiki wiec kamera musi, brzydko mówiąc "nadążać").


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lip 2007, 17:35 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
Z tego co czytałem to NV-Gs 500 jest dobrą kamerą, ale to niech już ci poradzą posiadacze tej kamery. Pamiętaj że potrzeba jak najwięcej funkcji manualnych no i przydałby się optyczny stabilizator obrazu (powinien pomóc przy kręceniu Parkour, ale to niech ci doradzą już specjaliści na forum) , podpięcie mikrofonu i słuchawek to podstawa. Pozdrawiam...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group