Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Kwi 2024, 08:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lampa do SONY 42E
PostWysłany: 22 Kwi 2007, 14:07 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 20 Kwi 2007, 14:45
Posty: 1
Miejscowość: Krakow
Pierwszy raz pisze na forum wiec chcialem powitac wszystkich bywalcow.
Wczesniej korzystelm wielokrotnie z tego forum jako czytelnik zwlaszcza przy zakupie kamery. Moim celem bylo miec cos w miare taniego dla uwiecznienia chwil swojego dziecka - problem banalny i czesto sie pojawiajacy. Wybor padl na SONY HC-42E (MiniDV). Jest to kamera sprzed chyba dwoch lat ale porownujac ja z dzisiejszymi odpowiedniczkami wydawala mi sie lepsza poniewaz posiada sanki na akcesoria, wejscie DV i matryce 1/5''. Do tego posiada ekran LCD 16:9 co ulatwia kadrowanie. Kupilem ja jako nowa w lutym za 1500 zl. Wszystko bylo dobrze do momentu krecenia wieczorem w mieszkaniu przy oswietleniu. Jak dla mnie bardzo duze szumy. Niestety dopiero po kupnie wpadl mi w rece egzemlarz FVD z 2006 roku gdzie w testach tej kamery jest podkreslone ze ta matryca szumi, choc calosc testu podsumowali na plus.
I tak po dlugim wstepie czas na pytanie:
1. Niestety jestem zmuszony kupic jakas lampe do tej kamery - sa takie male lampki SONY 3W lub 5W nakladane na sanki (200-400zl np HVL-HL1). Czy dadza one porzadany efekt, podkreslam ze chodzi tylko i wylacznie o krecenie rodziny w pokoju/mieszkaniu zadne zawodowe.
Moze polecacie inne lampy badz inne podejcie do tematu
2. Czy jest mozliwy update firmware'u w tym modelu kamery?
Z gory dziekuje wszystkim zyczliwym.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Kwi 2007, 17:52 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
5 W to zdecydowanie za mało żeby spowodować jakąkolwiek różnicę. Lepiej kup mocniejsze żarówki (lub świetlówki kompaktowe) i powkręcaj zamiast tych co masz w żyrandolach.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 81 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group