Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Kwi 2024, 05:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mikrofon Monacor ECM 950 czy Yoga 2800?
PostWysłany: 18 Kwi 2007, 12:54 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 21 Mar 2007, 15:53
Posty: 27
Miejscowość: Kraków
Witam, jak w temacie, potrzebuję porady który z tych urządzeń lepiej nada się do nagrywania dialogów setek w plenerze, np w lesie.

A tutaj zestawienie parametrów

Yoga em 2800

Kierunkowość: przełączana - dookólny lub superkierunkowy
Długosć ok 30 cm
Czułość -70/-51dB
Pasmo 80-20 000 Hz
Impedancja wewnętrzna: 560/2300 Om
Zasilanie: bateria R6 (paluszek)
Wtyczka: mały Jack mono
Przewód: 1,6m spiralny + 7,6m prosty


Monacor Stage Line ECM-950

System elektret/kardioida/superkardioida
Pasmo przenoszenia 50-16,000Hz
Impedancja normal 1kΩ/tele 2.3kΩ
Czułość 3/22mV/Pa/1kHz
Maks. SPL 115dB
Stosunek S/N 60dB
Zasilanie 1.5V bat.rozmiar AA (jako opcja)
Obudowa metalowa
Wymiary Ø 22mm x 285mm
Waga 350g
Połączenie, mikrofon 3.5mm wtyk
Połączenie, kabel 3.5mm wtyk
Kabel 0.5m/7.5m


Monacor na allegro jest drozszy od Yogi o 18 zł, w muzyczny pl kosztuje jeszcze ponad 40 zł wiecej. Czy więc jest to lepszy produkt? Czy place tlyko za to ze w metalowej obudowie :/

I jeszcze jedno pytanie czy do takiego sprzętu potrzebny jest wzmacniacz mikrofonowy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2007, 09:58 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 21 Mar 2007, 15:53
Posty: 27
Miejscowość: Kraków
Kupiłem tego Monacor'a 950, problemy były tylko z przesyłką która powinienem dzisiaj dostać. Co do jakości tego mica, do tej kamery co posiadam i do tego typu scen taki mikrofon nie tylko powinien ale musi wystarczyć! Nie wyobrażam sobie kupna mikrofonu za 800 czy wiecej zł, nie chce żeby przekroczył on cenę mojej używanej już kamery :D

A co do fachowości to tak jak ze wszystkim... odesłałem już pseudomikrofon za 70 zł ktory okazał sie mikrofonem skype w lepszej obudowie :/ ten lepszy bedzie na 100% i napewno troszke kierunkowy.. ale moglbym go odeslac i kupic za 600.. albo i za 1000 a ktos powie ze dopiero za 1500 i wiecej kupie cos dobrego a goscie w TV maja za kilka tys i co z tego...

pozdr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2007, 11:54 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Ja z góry odradzam zakup mikrofonu Yoga EM-2800. Ma co prawda dwie charakterystyki do wyboru, ale w przypadku przełączenia na kierunkowość jakość dźwięku jest beznadziejna ze względu na ogromną ilość szumów, które się pojawiają. Nawet w zastosowaniach amatorskich taki dźwięk jest nie do przyjęcia :? Z kolei w charakterystyce ogólnej mikrofon działa jak zwyczajny mic efektowy umieszczony na każdej kamerze, w związku z czym jego użycie jest bezcelowe. Powiem Wam, że lepsze osiągi udało mi się uzyskać przez przypięcie do tyczki klipsa Vivanco EM-35. Dźwięk był o wiele czystszy i mocniejszy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Maj 2007, 16:16 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 21 Mar 2007, 15:53
Posty: 27
Miejscowość: Kraków
Ja juz odstalem ten mikrofon.... byly problemy z przesylka, oczywiscie Monacor ECM. W momencie przelaczania charakterystyki wyraźnie słychac kierunkowosc co mnie bardzo cieszy, a jakosc dzwieku jest naprawde zadowalająca... czekam tylko na wzmacniacz żeby isc w plener.

Zapomnialem dodac ze w momencie przelaczania na superkierunkowosc znacząco wzrasta siła sygnału, to chyba jest zależne ze zmianą oporu mikrofonu hm ?

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Maj 2007, 19:55 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 04 Maj 2007, 11:00
Posty: 101
Miejscowość: Puławy
Nie wiem jaką kasą dysponujesz i czy dla Ciebie są tylko te dwa mikrofony jako opcje do wzięcia.
Jeżeli mogę doradzić to majpierw sprostuję. Mikrofon YOGA EM-2800 ma zakres od 50 do 18000 Hz a nie jak napisałeś 80-20000 Hz.
Mam taki w domu i rzadko go używam choć uważam że przy swojej cenie jest nadzwyczaj rewelacyjny. W wielu przypadkach jest zdecydowanie lepszy niż standardowe mikrofony montowane na kamerach profesjonalnych. Tego drugiego nie mam więc nie zabieram głosu. Kiedyś kilkakrotnie używałem Monakora 600. Ma w niektórych przypadkach przweage na YOGĄ. Jeżeli chcesz mieć naprawdę dobry dźwięk to zainwestuj w Sennheisera ME62. Jest rewelacyjny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Maj 2007, 19:09 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2005, 09:35
Posty: 73
Miejscowość: Skarżysko/Kraków
Ehhh to naprawdę nie trudne.. zapamiętaj chcesz mieć coś porządnego.. musisz zapłacić!

Jedyny przyzwoity z tych zabawek to stereofoniczny ATR25:
http://muzyczny.pl/sklep/szczegoly.php? ... u=AT-ATR25

I ten, monofoniczny:
http://muzyczny.pl/sklep/szczegoly.php? ... R55&gid=10

Ale to nadal półśrodki i zabawki.. :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Maj 2007, 12:07 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 21 Mar 2007, 15:53
Posty: 27
Miejscowość: Kraków
Dobrze a teraz poproszę o wytlumaczenie w czym KONKRETNIE tkwi różnica pomiędzy moim Monacor ECM a tym Audio-technica ATR5, (lub innymi jeszcz edrozszymi i profesionalnymi mikrofonami) fakt ze cena praktycznie 2x większa to chyba najwazniejsza roznica, a są jeszcze jakieś? Zauwazalne?

No bo panowie tak gadamy i gadamy ale w sumie to są niuanse a nie jakieś drastyczne różnice. Mogę sie założyc ze ja nie zauwaze roznicy w jakości dzwieku nawet porownując chociazby do Rode albo innego super produktu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Maj 2007, 12:16 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
jak już to słyszalne, nie zauważalne. Różnica polega na większym paśmie przenoszenia, odstępie sygnału od szumów i czytelności dźwięku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Maj 2007, 13:22 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 21 Mar 2007, 15:53
Posty: 27
Miejscowość: Kraków
No tak ale czy to jest naprawdę warte tej roznicy cenowej, jesli sie kreci naprawde amatorski film? Napisze co nieco jak będe mial przedwzmacniacz, tzn jakie sa wrazenia z nagrań oraz czy szumy nie są zbyt duże.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Maj 2007, 13:22 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2005, 09:35
Posty: 73
Miejscowość: Skarżysko/Kraków
Monacor ma niższy sygnał wyjściowy, gorsze pasmo (mało "górki")


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Maj 2007, 08:02 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 04 Maj 2007, 11:00
Posty: 101
Miejscowość: Puławy
Pewnych różnic nie da się wytłumaczyć. To trzeba usłyszeć. Tak jak Ci pisali. Różnica tkwi w szczegółach. Pasmo przenoszenia, czułość, charakterystyka mikrofonu (bardzo istotna), poziom szumów własnych, itp. Ja również amatorsko kręce filmy. Uważałem że mój mikrofon przy kamerze jest w miarę dobry ale jak kupiłem inne (z tej wyższej półki) to dopiero usłyszałem prawdziwy dźwięk. Ale wpierw musiałem się nauczyć z nimi pracować.
Wszystkie mikrofony mają jakieś przeznaczenie. Jeżeli czcesz mieć dobry mikrofon to musisz najpierw określić do jakiego celu a potem dobrać odpowiedni mikrofon o określonej charakterystyce. Yoga dość sporo wzmacnia sygnał, a dzwięk jest jakby "lekko głuchawy". Monacor jest dobry jak masz wysoki poziom dźwięku. Nie nadaje się do nagrywania w sytuacji gdy masz cicho. Ma zbyt słaby sygnał. Jest mało czuły. Nadaje się do nagrywania gdzie jest hałas.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 59 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group