Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Kwi 2024, 18:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamera cyfrowa
PostWysłany: 28 Lut 2007, 15:09 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Lut 2007, 14:40
Posty: 5
Miejscowość: Spod Lublina
Witam!
Chcę sobie zakupić do użytku domowego (jakieś święta, wakacje itp) kamerę do +/- 1500zł, ale nie mam pojęcia jaką MiniDV czy HDD?
Musi mieć duży zoom optyczny min. 20x, cyfrowy obojętny, bo i tak jest on nie przydatny. Zależy mi na jakości nagrań wideo, jak i audio i dość prostego montażu itp.

Czy rzeczywiście jest duża strata jakości przy kamerach z HDD?
Co się najlepiej opłaca kupić miniDV czy HDD?

Jakie kamery polecacie?

Pozdrawiam,
Katelo

PS. Jeszcze kwestia akumulatorów, czy zamienniki są dobre? Widziałem na allegro 3000-4000 mAh do 100zł...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2007, 15:25 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Rzeczywiście jest duża strata, poza tym kamery z HDD są droższe i nagrania z nich o wiele trudniej się montuje.

A po co Ci duży zoom optyczny? Czyżbyś chciał uwiecznić na taśmie tę sympatyczną dziewiętnastkę, która mieszka sama w bloku naprzeciwko Ciebie i która nie ma w oknie firanek? Jeżeli tak, to polecam jeszcze dokupić filtr polaryzacyjny, żeby zredukować odbicia od szyby :>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2007, 18:18 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Lut 2007, 14:40
Posty: 5
Miejscowość: Spod Lublina
Hehe, mieszkam na wsi :] Ale duży zoom przyda mi się gdy chce coś nakręcić a jast dość daleko :)
A czy przypadkiem miniDV nie odchodzi do lamusa?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2007, 18:24 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
MiniDV jeszcze przez dłuuugi czas nie odejdzie do lamusa. Sam fakt, że format HD 1080i również korzysta z tego nośnika dobitnie o tym świadczy. Powiem szczerze, że nie znam się na tym, czy przy HDD następuje strata jakości. Do kaset mam poprostu stentyment. W końcu to zawsze jakaś taśma :)

Jeżeli chodzi o zoom to zgadzam się z grzesiem. Nie to jest najważniejsze. Na forum możesz znaleź sporo informacji o różnych modelach kamer, opisywanych przez użytkowników. Zapoznaj się z tym.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2007, 18:34 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Nie odchodzi. Prawie wszystkie profesjonalne i półprofesjonalne chodzą na MiniDV. DVD i HDD to raczej domena kamer low-endowych, zabawek. Jeżeli zależy Ci, jako piszesz, na dobrej jakości i prostocie montażu, to kup MiniDV.

Bardzo rzadko zdarzają się takie sytuacje, że chcesz nakręcić coś co jest daleko a nie możesz zwyczajnie podejść (przypuszczam, że nawet do tej uroczej sąsiadki dałoby się jakoś wkręcić) :). Zoom 20x to naprawdę dużo, nie wiem czemu potrzebujesz aż tyle.

Poza tym weź pod uwagę, że z zoomem 20x możesz kręcić w zasadzie tylko ze statywu, i to porządnego. Kręcąc z zoomem 20x z ręki nie będziesz w stanie opanować wstrząsów i wyjdzie do bani. Szumy na dużym zoomie też są większe - jest to związane z większą ilością nie zawsze czystego powietrza którą światło musi przebyć. Wiem, że na wsi macie czyste, ekologiczne powietrze, ale na pewno bywa zakurzone, zawilgocone lub pełne pyłków i innych organicznych dodatków. O dźwięku możesz zapomnieć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2007, 21:11 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Lut 2007, 14:40
Posty: 5
Miejscowość: Spod Lublina
OK.

To w takim razie jakie modele konkretnie polecacie?
Zastanawiam się nad Panasonic'iem GS180.
Jaki akumulator będzie do niego odpowiedni?
Bo znalazłem w stronie Panasonic'a BLISTER - litowo-jonowy 7,2V, 2600mAh, VHS-C, czy będzie pasował do tej kamery i na ile gdzin on średnio wytrzymuje?

Pozdrawiam,
Katelo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2007, 15:17 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
VHS-C to stary nośnik, od jego czasów i akumulatory się zmieniły. Zoom powyżej ~10x już jest bardzo trudny do stabilnego utrzymania.
Jeśli bardzo zależy Ci na łatwości archiwizacji to możesz kupić stacjonarną nagrywarkę dvd.
Większy aku do kamer panasonic tej klasy trzyma około 2.5h, mniejszy około 1.5h.
Wiesz że oprócz kamery powinienneś kupić kilka akcesoriów dodatkowych?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2007, 18:16 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Lut 2007, 14:40
Posty: 5
Miejscowość: Spod Lublina
Wiem, że trzeba kupić akumulator. Co jeszcze dla amatora?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2007, 18:19 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
statyw
torbę/pokrowiec/kufer
filtr uv
taśmy
ew. konwerter szerokokątny, albo telekonwerter na sąsiadki ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Mar 2007, 12:44 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Lut 2007, 14:40
Posty: 5
Miejscowość: Spod Lublina
A po co mi konwenter, filtry, statyw dla kogos kto filmuje jakąś impreze w domu czy jest na wakacjach?
O torbie, akumulatorze, kasetach i FireWire to wiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Mar 2007, 12:49 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Z torbą uważaj na wycieczce. Jak z daleka widać, że masz kamerę, to mogą Ci ją zrabować. Dlatego nie kupuj dedykowanej torby/pokrowca na kamerę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Mar 2007, 13:26 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
z toreb niewyglądających jak torby na sprzęt polecam naneu pro, sam mam model "lima" i jest super, napewno odradzam torby z logo sony, panasonic czy innego canona.
Filtr po to że w razie czego porysuje ci sie filtr za 40zł a nie obiektyw za 1000 (tyle mniej więcej kosztuje naprawa, i nie jest ważne że za kamerę dałeś niewiele więcej)
Konwerter po to że kamry, szczególnie z długim zoomem mają wąski kąt patrzenia, więcej uchwycisz filmując z konwerterem.
Statyw, byle jaki po to żeby uJęCiA nIe WygLĄdAłY tAk!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 79 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group