Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Kwi 2024, 01:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jaka kamera do 20.000 tysięcy do produkcji...
PostWysłany: 24 Lut 2007, 16:33 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 24 Lut 2007, 16:23
Posty: 2
Miejscowość: Wrocław
Witam! Zajmuję się produkcją magazynu na DVD (sportowo(skate/snow) i muzyczne koncerty/wywiady). I to będzie raczej w formie dokument/reportaż. Zależy mi na jak najlepszym obrazie i dźwięku no i cena jakoś góra do 20.000pln.:) co moglibyćie poradzić?

[ Dodano: Sob Lut 24, 2007 4:35 pm ]
Aha i taka, która ewentualnie można by kręcić jakąś fabułkę...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Lut 2007, 18:28 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Hmm, a te 20k jest tylko na kamerę, czy na kamerę, oświetlenie, statyw-tripod, statyw naramienny/fig rig. mikrofony, tyczkę, dodatkowe zasilanie, torby/kufry i taśmy? Czy może w tej cenie chcesz zmieścić jeszcze stację montażową?

Generalnie każda kamera lubi światło, więc nie oszukuj się że kupisz dobrą kamerę i wszędzie będzie ładniutki obraz, kamera za dowolną kasę będzie dawać zły obraz, jeśli będzie źle ustawiona lub będzie bardzo mało światła.

Zapewne przy takiej produkcji będzie Ci zależało na dobrym obrazie w miejscach jaśniejszych niż pokój z jedną żarówką, prawda? Czy zależy Ci na mobilności i poręczności? W tej kwocie można już skoczyć na jeden z naramiennych kamkoderów JVC, pytanie tylko czy jest sens, bo jeśli będziesz chciał jechać z tym na desce za kimś to zbyt poręczne nie będzie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: opd
PostWysłany: 26 Lut 2007, 13:27 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 24 Lut 2007, 16:23
Posty: 2
Miejscowość: Wrocław
Więc tak- 20.000 PLN na samą kamerę. Światło mam (arri), reszta sprzętu (montaż, tyczki, mikrofony, podgląd) też jest dostępna. głównie chodzi mi o jak najleoszy obrazek. Zastanawiałem się nad sony hdv SONY HVR-Z1, ale nie wiem czy jakość będzie dużo lepsza niż przy pd 170 do takiego interesu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2007, 19:19 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
planujesz kręcić w hd?
Generalnie przy tej kwocie zapomnij o kupnie w Polsce. Reżyser ode mnie z grupy kupił z1p (pal i ntsc przełączana) w singapurze za chyba 13k... Śmiem twierdzić że nawet doliczając do tego ceny biletów lotniczych się opłaca.
Z1 to konstrukcja już dość wiekowa, ponadto bez progressive scan w hd. Jest sony v1, ale nie mam pojęcia ile może kosztować.
Proponuje zasięgnąć rady na forum swiatobrazu.pl raczej będą bardziej obeznani w tym przedziale cenowym. Oczywiście zaraz wybuchnie wojna że fx1 rządzi, a nie prawda bo xm2 wystarczy, ale po przesiewie informacji powinno się udać wybrać :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2007, 13:23 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 08 Lip 2005, 14:48
Posty: 16
Miejscowość: Poznań
@Fast128
nie jest tak zle w polsce ;)
ja przymierzam sie do JVC GYHD111E czytalem o niej wiele i generalnie jak ma byc kamera HD to tylko ona... poza tym widzialem zdjecia porownawcze z Z1 i jej... niestety mimo zamilowania do soniarzy chyle czola JVC. rewelacyjne odwzorowanie kolorow!

a cena... 22650 zł

co najwazniejsz - gwarancja pewna i na miejscu.

wiec moze kolega @cherry niech dorzuci albo utarguje troche i ja kupi...

cos mi sie obilo o uszy lub oczy ze to nimi nakrecili EDIego...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group