Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Kwi 2024, 19:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Początkujący filmowiec prosi o porad kilka
PostWysłany: 26 Sty 2007, 22:58 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Sty 2007, 22:25
Posty: 5
Miejscowość: zielona góra
mam kamerę Sony DCR-TRV740E, niedawno przyszła mi myśl że całe dalsze życie będę kręcić filmy.(ponoć starsznie niewdzięczny zawód reżyser: głoduje się przez 20 lat a potem jest trochę lepeij) Z okazjii że zaczynam to czy możecie odpowiedzieć na kilka pytań?
1)Czy mam szansę cokolwiek nakręcić dobrego z ta kamerą? Ktoś mi powiedział że to bardzo stara kamera :(
2) Jakie programy stosujecie do obróbki filmu (montaż itp) (na razie mam WIndows Movie Maker)
3) owa kamera ma wbudowany mikrofon, co wcale nie ułatwia mi to pracy(byle wicherek i mozna kończyć pracę, jak to rozwiązać?)
4) jaki statyw sobie kupić?
5) jaki stabilizator?
6) czy w ogóle do tego typu kamer są stabilizatory?
7) jakie podstawowe filtry?
jak mi się przypomni to napisze resztę, za wszelkie cenne rady wielkie dzięki:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Sty 2007, 23:45 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
1. Nie jest to rewelacyjna kamera i chyba faktycznie ma kilka lat ale nie wiek jest tu ważny co zużycie mechanizmu, martwe piksele itp. Na początek każda kamera jest dobra. Kamer raczej nie kupuje się "na zaś" - kiedy wejdziesz na poziom kiedy przyda ci się lepsza to będziesz wiedział co ci jest potrzebne.

2. Dział montaż - zacznij od FAQ

3. Kupić zewnętrzny - nie pytaj jaki tylko poczytaj starsze posty

4. Na początek moze być jakikolwiek za 100-200zł ale im dalej tym mniej się opłaca oszczędzać. Najtańszy względnie przyzwoity statyw to wydatek ok 900zł

5-6. Najpierw naucz się robić zdjęcia zanim zaczniesz inwestować w sprzęt.

7. Zacznij od zwykłego UV - reszta w tym momencie na plaster.

Kamera+statyw+mikrofon zewnętrzny - to pakiet startowy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sty 2007, 17:26 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
1)Da rade, wszystkim sie da. Im dalej w las tym bardziej polecam znalezienie wypozażonego operatora, a nie kupno kamery.
2) Na początek np ulead video studio, movie maker ma problemy z jakością. Z troche droższych Adobe Premiere Elements (koło 300zł?)
3) j/w tylko zewnętrzny mikrofon
4) na początek weż ze sobą 100zł i przejdź się z kamerą po sklepach, poprzymierzaj i kup taki, który najlepiej się sprawdzi. Patrz na płynność ruchów głowicy, czy nic sie nie zacina. Po takich za 100zł jest długo długo nic i za jakieś... no może nie 900 tylko 750 powiedzmy da sie kupić jakiś podstawowy zestaw od manfrotto
5) 6) jak już bardzo chcesz stabilizować na tym etapie pracy to polecam dociążenie kamery, noszenie jej razem ze statywem, to eliminuje drgania wysokiej częstotliwości
7) zacznij od UV, na tym etapie prac możesz ewentualnie zainteresować się neutralnym szarym.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 62 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group