Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 27 Kwi 2024, 14:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Puppet Animation
PostWysłany: 16 Sty 2007, 18:42 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2006, 19:07
Posty: 169
Miejscowość: Warszawa
Witam prezentuje dwa zdjęcia szkieletów do animacji poklatkowej za pomoca kuiełek.
Czytając różne artykuły w internecie dowiedziałem się , że zagranicą ludzie, którzy zajmują się animacją chcąc mieć podobny szkielet kupują go sobie gotowego lub kupują części do szkielet w specjalnych sklepach.

W Polsce niestety nikt nie sprzedaje takich szkieletów , ani części do nich. Postanowiłem więc spróbować zrobić taki metalowy szkielet samemu. Lecz zupełnie nie wiem jak do tego się zabrać. Używałem już wcześniej drucianych szkieletów, ale jednak taki metalowy jest o wiele lepszy. Czy ktoś może patrząc po tych zdjęciach mógł by mi doradzić w jaki sposób taki szkielet zrobić? Z jakich części skorzystać ? Szukam jakiejś złotej rączki! :D

Z góry dziękuje za każdą porade.

Szkielety można też zobaczyć tutaj : http://clayanimator.com/english/armatures.html

Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sty 2007, 04:01 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Jest takie coś co się nazywa "Trzecia ręka" - na allegro kosztuje poniżej 10zł, można też na straganach dostać (np przy wejściu na perony na Dworcu Wschodnim albo na Stadionie). Takie dwie łapki-krokodylki i szkło powiększające zamocowane na "stawach" kulkowych podobnych do tych z profesjonalnej armatury.

Jeśli masz dostęp do narzędzi i zdolne łapska to kup parę sztuk tego, rozmontuj i zbuduj pożądany szkielet na bazie tych przegubów. Najpierw dobrze zaplanuj kukiełkę i upewnij się które z przegubów mozesz zastąpić czymś innym itp.

Kolega ze studiów zrobił nawet animację używają całego takiego ustrojstwa jako bohatera.

Wyjdzie taniej niż płacić ponad 300$ za oryginalny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sty 2007, 15:04 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2006, 19:07
Posty: 169
Miejscowość: Warszawa
Santi masz może jakieś zdjęcia armatury zrobionej za pomocą tej "trzeciej ręki" .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sty 2007, 15:13 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Osobiście nie mam ale pozwiedzaj te strony co podałem wcześniej. To kopalnia wiedzy więc pewnie coś się znajdzie. Zasadniczo chodzi o same przeguby więc taka armatura nie powinna się bardzo różnić.

Tak na marginesie to proponuję na razie odstawić filmy jako takie a porobić trochę testów technologicznych. Chód przede wszystkim i pokrewne ruchy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2007, 00:38 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2006, 19:07
Posty: 169
Miejscowość: Warszawa
Udało mi się zbudować szkielet , za pomocą części z "trzeciej ręki". Wielkie dzięki dla santiego . Na zdjęciu pokazana jest też różnica wysokości między nową figurką , a starą , któą użyłem w "Drzewie" .


Image

[ Dodano: Pon Sty 29, 2007 12:45 pm ]
Zamieszczam moje pierwsze dwie próby chodzenia. Jako obiekt chodzący wykorzystałem szkielet , który jest powyżej. Napiszczie mi jak wam się podoba takie chodzenie i czy wyglada ono lepiej niż chodzenie np z filmu "Micky " .


<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/VXOr_7vRg50"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/VXOr_7vRg50" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>

[ Dodano: Pon Sty 29, 2007 12:46 pm ]
<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JYEGqsWnbrY"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/JYEGqsWnbrY" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sty 2007, 20:06 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2006, 12:23
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Na pewno wygląda lepiej! Chociaż jakby się upierać to trochę mało płynne na razie, czyli więcej klatek by się przydało. Nieźle wygląda ten szkielet.
Tylko możesz mi wytłumaczyć: będziesz go ubierał w jakieś spodnie itd. głowę dokleisz a np. ręce to się obkleja plasteliną czy jak? A może jest jakaś lepsza substancja?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lut 2007, 11:59 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2006, 19:07
Posty: 169
Miejscowość: Warszawa
Wehend chyba się za bardzo czepiasz co do płynności. Ja nie widze , żeby te filmy nie były płynne . Co najwyżej minimalnie ten drugi . Tu chyba raczej chodzi o brzydki chód . Napewno musze nad tym popracować, ale to chyba kwestia wprawy.
Jeżeli chodzi o ubranie to odpowiedź jest w Próbie 3 (niżej) . Jeżeli chodzi o ręce to jest to plastelina "Fimo", którą kupiłem w Empiku . Szczegóły tu .

Zamieszczam 3 Próbe

Link do trzeciej próby : 3 Próba


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lut 2007, 19:39 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2006, 12:23
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Nie czepiam się tylko pisałem, że gdyby się upierać. Ja jednak upierać się nie będę bo całkiem miło się na to patrzy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 54 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group