Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Kwi 2024, 06:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sie 2007, 09:15 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
powracam do tematu mikrofonów.
Znalazłem na allegro taki : http://www.allegro.pl/item223184958_mik ... nkowy.html : Mikrofon. Co o nim sądzicie ? Warto go kupić ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sie 2007, 10:32 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Jeżeli chcesz go używać jako mikrofonu kierunkowego przy realizacji filmów fabularnych, to zdecydowanie odradzam. O jego wadach (Yoga EM-2800) rozpisywaliśmy się w innym temacie.

Natomiast jeżeli chcesz go używać jako mikrofonu reporterskiego, np. do przeprowadzania sond czy wywiadów, wówczas jego kupno można rozważyć. Tyle że wtedy cena proponowana na allegro jest zbyt wygórowana. Bezpośrednio u importera można go dostać za około 150zł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sie 2007, 12:43 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
czyli teoretycznie nie ma dobrego albo przynajmniej przeciętnego mikrofonu pojemościowego do filmów fabularnych do 200 zł ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sie 2007, 12:53 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Raczej wątpię żebyś trafił na coś dobrego. Ale przeszukaj jeszcze forum. Monter wymieniał kilka modeli porzadnych mikrofonów w rozsądnej cenie.

Cofnij się o jedną stronę w tym temacie. Właśne tam monter prezentuje jeden z nich.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sie 2007, 12:57 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
http://www.altra.net.pl/sklep/index.php?cPath=21 - tu są jakieś ale to musisz spytać Montera co o nich sądzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sie 2007, 07:50 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Mikal, alez oczywiscie ze są. Ja kupilem mikrofon za okolo 80zł (potestowac) i jego wlasciwosci zmasakrowaly mnie po tym jak zrobilem testy. Jednym z testów bylo nagranie lasu, a mic byl wpiety w kamere i wisial sobie 2m obok na galezi.
Moj brat 10 metrów dalej coś znalazł i sie tym zajął, Ja nic nie slyszalem, a stalem obok kamery i nagrywalem.
Mikrofon zebrał wszystko, w tym ruch mojego ubrania (ciche szuranie) oraz jakies trzaski metaliczne, nie kumałem o co chodzi.
Okazało się że to co znalazł moj brat to puszka i delikatnie ją nogą przesuwał.
Sluch mam bardzo dobry :-) ale mikrofon ma wiele lepszy.
Jak wroce do domu napisze Ci co to za mic, a kupilem go sobie na allegro.

Podstawą tak dobrego zbierania dziweku i wysylania sygnalu jest to, ze mikrofon ma baterie - paluszek AA - dzieki temu jego elektronika lapie sygnal wzmianiajac go bardzo dobrze. Do filmu nie kupie zadnego mikrofonu bez wlasnego zasilania. Mam 2 inne mikrofony pojemnosciowe i one wymagają strasznie dobrego urzadzenia nagrywającego, tylko wtedy sygnal jest dobry, bo nie maja wlasnego zasilania i sa straty na kablu. Malo tego, przejedzie traktor, albo mocniejsza bryka i slychac pisk elektromagnetyczny alternatora.

Jak juz upatrzysz zdobycz, patrzysz na zakres pracy (czyli czestotliwosci) im wiekszy zakres tym lepszy dzwiek.

I bardzo wazna sprawa - kup sobie futrzaka, bez tego w teren ani rusz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sie 2007, 10:07 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
Popatrzcie znalazłem coś takiego w miarę na moją kieszeń. Co o nim sądzicie ?
http://www.allegro.pl/item222574141_sup ... f_vat.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sie 2007, 10:10 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Wiesz... on wyglada ok, ale zwykle w praniu wychodzą plusy i minusy. Znalazlem to co kupilem.

http://www.allegro.pl/item206378814_mik ... tafon.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Paź 2007, 10:04 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 04 Maj 2007, 11:00
Posty: 101
Miejscowość: Puławy
ja używam 2x sennhaisera ME66 + modół zasilający k6. Ale do dialogów potrzebny Ci kierunkowy. Proponuję zamiast kapsuły ME66 kupić ME62+moduł k6. Mam doświadczenie przy stosowaniu jednego i dwóch mikrofonów równocześnie. Różnica jest powalająca. Tak że proponuję 2x moduł zasilający k6 + kapsuły ME62. To spory wydatek (ok 5 tys zł) ale jak chcesz mieś dobry dźwięk to bardzo dobre rozwiązanie.

Do MONTERA - masz bardzo dobry mikser. Soundcraft compact 4. Mam taki sam. Jestem naprawdę z niego zadowolony. Przy czy ja mam podpięty MXL 2006.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Paź 2007, 20:56 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2005, 09:35
Posty: 73
Miejscowość: Skarżysko/Kraków
loopack napisał(a):
Podstawą tak dobrego zbierania dziweku i wysylania sygnalu jest to, ze mikrofon ma baterie - paluszek AA - dzieki temu jego elektronika lapie sygnal wzmianiajac go bardzo dobrze. Do filmu nie kupie zadnego mikrofonu bez wlasnego zasilania. Mam 2 inne mikrofony pojemnosciowe i one wymagają strasznie dobrego urzadzenia nagrywającego, tylko wtedy sygnal jest dobry, bo nie maja wlasnego zasilania i sa straty na kablu. Malo tego, przejedzie traktor, albo mocniejsza bryka i slychac pisk elektromagnetyczny alternatora.

Oj, tylu głupot to już dawno nie czytałem :)
jakie toż straty na kablu masz przy dopasowaniu impedancyjnym jakie zachodzi między mikrofonem a przedwzmacniaczem mikrofonowym kamery (rejestratora)?
Mikrofon zasilasz bateria 1,5V (jak jest naładowana...) a z kamery zazwyczaj "idzie" napięcie BIAS 2,3V... stałą wartość. Teoretycznie im wyższe napięcie zasilanai tym wyższa amplituda sygnału może "wyjść" z niego, nie zniekształcona. Piszę teoretycznie bo w przypadku takich dziadostw za 100zł to tutaj trudno mówić o czymś konkretnym. Wkładki elektretowe w nich używane mają gigantyczny rozrzut. Tak wygląda legendarny ATR25 w środku...
Image
Zwykłe elektrety za 4zł/szt.

Mikrofony z własnym zasilaniem mają tą zaletę ze są mobilne, można taki MXL1006BP podłączyć do Mini Disca, czy nawet kamery. Urządzenie nie musi mieć możliwości załączenia napięcia P48.
loopack napisał(a):
Jak juz upatrzysz zdobycz, patrzysz na zakres pracy (czyli czestotliwosci) im wiekszy zakres tym lepszy dzwiek.

było by tak, gdyby nie to ze na jakość dźwięku mikrofonu ma większy wpływ 10 innych rzeczy o których nie wspominasz.
loopack napisał(a):
I bardzo wazna sprawa - kup sobie futrzaka, bez tego w teren ani rusz.

A to racja, nalezy pamiętać tez o tym ze takie "futrzak" obcina sporo wysokich częstotliwości.
Marek 2 napisał(a):
Do MONTERA - masz bardzo dobry mikser. Soundcraft compact 4. Mam taki sam. Jestem naprawdę z niego zadowolony. Przy czy ja mam podpięty MXL 2006.

To jest bardzo dobry mikser, tylko potencjometry w nim sie szybko wycierają :(
Jest to w zasadzie jedyna rozsądna propozycja na budżetowy plan. Kosztuje 450zł, można go zasilić z akumulatorka 12V (żelowy) i podaje napięcie phantom 48V, do tego ma rozbudowany tor odsłuchu (słuchawki dla tyczkarza i dźwiękowca)

Z tanich mikrofonów budżetowych na plan to minimum RODE NTG2 i nic innego nie wymyślicie, wszystko niżej to zabawki.
Jest tylko jedne wyjątek - t.bone EM9900 i okazyjnie EM9600
:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Paź 2007, 10:30 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 04 Maj 2007, 11:00
Posty: 101
Miejscowość: Puławy
MXL 2006 to używam w studio dla lektora. Na planie to stosuję sennheiser'y - ale bez tyczki lub bezprzewodowy sony UWP C1.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lis 2007, 23:25 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 18 Sie 2007, 19:35
Posty: 36
Miejscowość: Kielce
A co myślicie o http://www.altra.net.pl/sklep/product_i ... cts_id=256 albo http://www.altra.net.pl/sklep/product_i ... cts_id=257 ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 59 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group