Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 27 Kwi 2024, 21:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Panasonic GS280, Sony 96E, Sony SR50E
PostWysłany: 03 Sty 2007, 20:36 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 03 Sty 2007, 20:11
Posty: 5
Miejscowość: dolnośląskie
Witam wszystkich.

Sony DCR-SR50E -> Panasonic NV-GS280

Pewnie każdy teraz myśli kolejny, który nie potrafi czytać, ale proszę o pomoc. Czytam to forum od miesiąca, czytam wszystkie inne możliwe fora, opinie i tp. źródła wiedzy.
Przez miesiąc przmyśleń doszedłem do... niczego.
Na początku zachwycony dziennym obrazem z 3CCD Panasa 280-tki nie brałem pod uwagę niczego innego (nie widziałem do tej pory jej nocnego obrazu) ale teraz zaczęła się we mnie odzywać nutka sknery.
Panaconic:
1) Koszt dobrej kasetki lekko 25zł za sztukę na all...o.
2) Nie wiem jak jest ze zgrywaniem filmów z Panasonica - czy robi się to przez USB czy potrzebne jest FireWire? Bo jeżeli tak to dodatkowa karta do kompa (nie posiadam wejścia takowego).
3) Dysk na kompie pozwoli na max.udotępnienie 20GB (czyli zgrywanie paru kaset naraz odpada lub ewentualnie dodatkowe koszty na nowy dysk).

Soniak:
1) Dysk 30GB pozwala na dużo, dużo nagrań - kosztów brak.
2) Zgranie przez USB - kosztów brak.

Reasumując:
1) Panasonic, fakt wysoka jakość, ale dużo zabawy, a ja potrzebuję kamerki do nagrań typowo domowych (dziecko mi się rodzi;-) ) imprezki rodzinne itp. Fakt montaż może wchodzić w grę, ale myślę że różnica pomiędzy obrazem z HDD a MiniDv nie jest aż tak bardzo widoczna dla zwykłego zjadacza chleba. Myślę..., ale nie jestem tego powien. Czy ktoś może mi naświetlić sprawę. Czy mpeg2 jest aż tak kiepskie do obróbki? Czy dostępne obecnie programy nie radzą sobie z tym? Z tego co widzę producent dostarcza oprogramowanie do obróbki materiału z kamerki Sony. Z kolejnej strony mam swoisty tryb pracy który nie pozwoli mi na spędzanie wiele czasu przy montażu.Aczkolwiek chciałbym czasami rodzicom podesłać wnuczę do oglądnięcia na drugi koniec Polski. Chciałbym także dodać coś od siebie do każdego takiego filmiku, napisy, efekty etc.

2) Zależy mi jednocześnie na tym żeby jak najmniej naruszyć domowy budżet. Wiem, że do Soniaka będzie niezbędny drugi akumulator, zresztą do Panasonica także.Ciągle jednak nie wiem co z dodatkowych akcesoriów będzie mi tak na prawdę niezbędne.

3) Czy te 3mln.pixeli Panasonica to aż tak wielka różnica w kontekście 1,07mln Soniaka? Czy warto brać te dodatkowe pixele czy może pewność bardzo dobrych nagrań przy słabym oświetleniu ale przy 1,07pixelach. Czy stabilizator optyczny Panasa czy elektroniczny Soniaka? Wszystko jest strasznie zagmatwane.

CO WYBRAĆ SUMA SUMARUM!!!???Pomóżcie proszę bo dziecko jest już bardzo blisko a ja ciągle stoję w miejscu.

A może Sony 96E. PIękne filmy w słabym oświetleniu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sty 2007, 03:17 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 07 Lis 2006, 01:18
Posty: 2
Miejscowość: Zielona Gora
Odpowiedz moja bedzie krotka: hc 96. 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sty 2007, 14:30 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 03 Sty 2007, 20:11
Posty: 5
Miejscowość: dolnośląskie
kraver napisał(a):
Odpowiedz moja bedzie krotka: hc 96. 8)


Fakt krótka - ale dlaczego 96 ? Wiesz może coś o czym ja jeszcze nie wiem?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sty 2007, 14:32 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Jedyna poprawna odpowiedź to http://www.camcorderinfo.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Mar 2007, 11:12 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Mar 2007, 11:10
Posty: 5
Miejscowość: wawa
no i co tam krzych-o wybrales???
Bo ja mam ten sam dylemat - -52 z hdd lub 94 na dv...i kurde nie wiem.
Wymagania mam te same, dziecko w drodze, potrzebuje miec mozliwość obróbki drobnej...i nie wiem co wybrac kurcze blade.

daj znac co kupiles.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Mar 2007, 00:58 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Witam!!

Mam gs-180. Model prawie identyczny z tym ze stabilizacja obrazu jest elektroniczna i nieco inna optyka.
Kasete mozesz zgrywac przez usb. Fire wire nie jest potrzebny.
Nie widzialem soniacza , lecz szczerze watpie zeby byl w stanie pobic panasonica pod wzgledem obrazu. Jesli chodzi o trudne warunki oswietleniowe wcale nie jest tak zle , wystarczy kilka opcji ustawic samemu.
Co do kosztu kasety to nie wiem po co od razu kasety za 25zl. Ja uzywam TDK z media markt za 10 zeta i jest ok. Pamietaj ze MiniDv to format cyfrowy , wiec roznicy w jakosci nie bedzie , moga natomiast wystepowac dropy. Jesli uzywasz kasety na 1 nagranie nie powinno byc jakichkolwiek problemow.
Na niekorzysc Sony przemawia iz dysk twardy reaguje na wstrzasy - latwo go uszkodzic i zywotnosc bedzie krotsza niz glowicy w minidv.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Mar 2007, 09:06 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Mar 2007, 11:10
Posty: 5
Miejscowość: wawa
no wlasnie tak sie nie moge zdecydować na ten dysk...a jeśli chodzi o markę to jednak chyba sony - wszystko mam sony w domu, ampli, tv, wieżę i nei wiem co jeszcze, więc przyzwyczajenie zwycięży

kolejny problem - może akurat ktoś jest w temacie - materiał z dv będę zgrywał na laptopa, ale nie mam pcmcia tylko express card, a nie mogę jakoś w sieci firewire do express znaleźć
ktoś coś słyszał?

z tego co wiem to zgrywanie z dv przez usb to porażka - strata jakości


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Mar 2007, 15:33 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 24 Mar 2007, 15:29
Posty: 3
Miejscowość: Katowice
Sony nie ma wejscia na mikrofon a to moze okazac sie przydatne. Nie slyszalem zeby zgrywanie przez usb powodowalo strate jakosci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2007, 14:24 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
co do roznic w jakosci miedzy USB a FIRE- WIRE to jest to bzdura. Nie ma zadnej roznicy w jakosci . .Przynajmniej w moim gs-nv180 , ale mysle iz we wszystkich nowych kamerach Panasonica bedzie tak samo. Warunkiem jest posiadanie USB w standarcie 2.0.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group