Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 14 Maj 2024, 09:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: czy warto uzywanego Canona XL 1?
PostWysłany: 18 Gru 2006, 12:51 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 14 Gru 2006, 09:43
Posty: 10
Miejscowość: warszawa
Witam serdecznie,
mam takie pytanko - czy warto kupowac uzywanego Canona XL 1? To juz troche stary sprzet, ale cenowo bardzo przystepny, i z tego co widzialem tu na forum (po filmie "news channel") mozna uzyskac z niego ladny obraz. Niestety niegdy z niego nie korzystalem, jedynie mialem do czynienia z kamerkami sony - PD170, 150 i 250 i najbardziej odpowiadala mi 170tka, ma wszystko, co potrzebuje, jednak nie widze ofert sprzedazy uzywki tego modelu, a niestety cena nowej jest troche za wysoka - 11 k. Na razie przymierzam sie jedynie do kupna, realnie kupie pewnie w lutym, a jestem w stanie przeznaczyc na to jakies 5 k, co widze po aukcjach starczy mi na 3-4 letni sprzet. Czy warto kupowac tak stara kamere?
I jeszcze jedno - w 170-tce jest ekran LCD, w canonie widze, ze tego nie ma (chyba, ze sie myle), czy jest dostepny doczepiany monitorek do tej kamery? Taki ekranik jest mi potrzebny.

Z gory dzieki za odp.

EDIT
dokleje jeszcze link do przykladowego canona http://allegro.pl/item147626159_kamera_ ... _xl_1.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Gru 2006, 15:06 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2006, 00:31
Posty: 31
Miejscowość: Wrocław
ciekawe ile ma nagranych godzin... jezeli nie sluzyla jako player to wydaje mi sie ze to calkiem przystepna oferta : ) ps ma tylko kolorowy wizjer


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Gru 2006, 12:43 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 14 Gru 2006, 09:43
Posty: 10
Miejscowość: warszawa
a jeszcze jedno pytanko, czy do tego canona beda pasowaly obiektywy foto bezposrednio, czy trzeba jakies przejscowki kupowac?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Gru 2006, 13:50 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2005, 17:10
Posty: 46
Miejscowość: Rybnik
W Canonie XL1 faktycznie brakuje wyswietlacza LCD ale myśle, że można podłączyć po prostu 7" LCD przez wyjscie analogowe i mieć przez to podgląd.
Canon XL2 posiada już 2" monitor, ale to już trzeba mieć więcej kasy.

Warto Kupić Canona XL1s zamiast zwykłej "jedynki" ponieważ ma więcej funkcji i dodatkowo w zestawie można znaleźć adapter do mikrofonów profesjonalnych (MA-100, MA-200), który robi jednocześnie z Canona kamerę naramienną.

Canon wykorzystuje dedykowane obiektywy na złączu XL ale można używać też fotograficznych obiektywów EF stosując przejsciówkę (EF Adapter XL).
http://www.bhphotovideo.com/bnh/control ... sku=146134


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Gru 2006, 21:18 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
tylko niestety przy przejściówce EF ogniskową obiektywu należy pomnożyć, nie wiem o ile dokładnie ale współczynnik ten oscyluje w granicach 2-3x, czyli sporo.
Popieram zdanie co do tego że lepej brać xl1s, jeśli tylko ekonomicznie sie skalkuluje.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group