Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Kwi 2024, 00:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Beta i 16x9
PostWysłany: 16 Gru 2006, 16:16 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 16 Gru 2006, 16:12
Posty: 10
Miejscowość: Wrocław
Witam!
Mam pytanko i proszę o pomoc. Wkrótce nagrywam film na becie i chciałbym go robić w formacie 16x9, lecz ta beta nie takiej funkcji. Jest jakaś kaszeta którą można by nałożyć na obiektyw? Albo macie inny pomysł, jak ładnie zalepić lupkę czy coś?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Gru 2006, 17:57 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
A czy nie lepiej osiągnąć ten efekt w postprodukcji? Zawsze zostawisz sobie dzięki temu możliwość skorygowania kadru przy montażu, a jak założysz jakiś filtr na obiektyw (zresztą nie słyszałem o takich), to niestety zamkniesz sobie drogę do jakichkolwiek poprawek.

Natomiast jeżeli chodzi Ci o podgląd 16:9 w trakcie kręcenia, to proponuje, żebyś podłączył monitor pod kamerę, symulując kaszetę taśmą klejącą i kadrował na jego podstawie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Gru 2006, 18:11 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Załóż też dwa kartonowe paski na wizjer i przyklej z boku taśmą (można też przykleić od razu taśmę ale szkoda brudzić wizjer). Jak masz problem jakiej powinny być szerokości to włóż jakąś taśmę z materiałem z kaszetą i ustaw na tej podstawie. Jak wyżej napisał LGF na obiektyw się nie opłaca i lepiej nałożyć kaszetę w postprodukcji, oprócz skorygowania kadru masz też zapasik obrazu np. do stabilizacji ujęć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Gru 2006, 21:12 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
ja to robiłem tak - folia ochronna do naklejania na ekrany w komórkach i na tym malowałem markerem linie graniczące 16/9, zawsze było widać troche więcej i mogłem ewentualnie odrazu skorygować plan na szerszy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 61 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group