Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 27 Kwi 2024, 20:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Materiał na Greenscreen
PostWysłany: 14 Gru 2006, 14:20 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Oto zielona izolacja pod panele. Kosztuje w Praktikerze po 2.70 za m2. Czy coś takiego waszym zdaniem nadaje się na greenscreen?

http://www.arbiton.com/strony/1/i/239.php


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Gru 2006, 18:33 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2006, 00:49
Posty: 76
Miejscowość: Myslovitz×Silesia
nadaje sie, ale rownie dobrze mozesz kupic rolke zielonego bristolu, taka widzialem ostatnio na planie reklamy, kupiona w sumie tanio, szerokosc okolo 5 metrow :)

generalnie dobrze by bylo zeby material byl jednolity i nie zaginal sie

aha no i dobrze by bylo zeby kolor byl mocno nasycony - takie wymagania mial animator od efektow o ile dobrze pamietam, nic wiecej :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Gru 2006, 18:46 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2006, 16:50
Posty: 55
Miejscowość: Bydgoszcz
Warto zwrócić jeszcze uwagę jak pochłania światło lub inaczej jak je toleruje.
Pamiętaj żeby uzyskać dobry efekt nie wystarczy płaszczyzna o określonym kolorze ale też dobre jej oświetlenie ale to chyba wiesz więc piszę tak pro forma.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Gru 2006, 19:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Ponieważ na oko trudno mi ocenić nasycenie, przejdę się chyba do sklepu z kamerą i nagram. A potem sobie na spokojnie pooglądam diagramy. Gdzie można dostać tani zielony bristol? W hurtowni papieru zaoferowano mi cenę wyższą niż cena izolacji pod panele. No i izolacja jest o wiele trwalsza, nie łamie się tak łatwo i nie łapie wilgoci. Ma jedną wadę - widać na niej delikatne prążki tak co kilka mm (zieleń ta sama, tylko są różnice w jasności). Czy to będzie mocno przeszkadzało?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Gru 2006, 19:14 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
W sklepie może być inne oświetlenie. Raczej kup kawałek i zrób parę testów w takich warunkach jakimi Ty będziesz dysponował.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Gru 2006, 19:14 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2006, 00:49
Posty: 76
Miejscowość: Myslovitz×Silesia
pojecia nie mam skad ten bristol, dyzurni planu go przywiezli, wiedzieli wszystko co i jak. A jezeli chodzi o te prazki to nie wiem, gosc od efektow jak zauwazyl zagiecie lekkie to kazal rozwinac rolke bardziej zeby zagiecia nie bylo w tle, wiec widocznie troche mu przeszkadzalo, a oswietlenie to o ile dobrze pamietam to 3x arrisun, dwie 8 i jedna 12kW chyba takze świeciło lepiej niz slonce


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Gru 2006, 20:36 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Każde zagięcie, wypustka, cien czy delikatny groszek to zmiana koloru która wpływa na kluczowanie - wymusza zwiększenie tolerancji. Pół roku temu miałem okazję przekonać się o tym na własnej skórze próbując kluczować z zielonej wykładziny - wyglądającej z daleka na jednolitą. Jeszcze jak na złość osoby, które miały pozostać miały... ciemnozielone obuwie. W prostprodukcji miałem wybór - albo delikatny groszek od wykładziny albo zjedzone buty - tak więc musiałem naddatki ręcznie wyciąć.

Ostatnio taki zielony papier widziałem w OfficeMedia - tylko w arkuszach A1 po 2 pln za sztukę, ale myślę, że wyprostowane arkusze odpowiednio łącząc taśmą samoprzylepną (powierzchnia taśmy nie może być widoczna dla kamery - wszelakie odblaski nie są mile widziane) można złączyć w większą powierzchnię.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Gru 2006, 22:52 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
UzA napisał(a):
3x arrisun, dwie 8 i jedna 12kW


Panjezusicku! O takim oświetleniu to na razie mogę pomarzyć.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 60 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group