Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 05 Maj 2024, 06:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wybór kamery do 2500 zł
PostWysłany: 27 Lis 2006, 16:13 
Witam.

Mam zamiar kupić kamere - wcześniej kręciłem cieniutką cyfrówką i mam problem z wyborem.

Przeznaczyć mogę 2500 zł i nie wiem co wybrać. Zastanawiałem się nad firmą JVC lub Panasonic. Byłby w stanie mi ktoś pomóc /doradzic?? Będę wdzieczny.
I tak poza cena tych 2500 zł, moze jakiś mikrofon + statyw?? Pozostało by tylko kupić, nauczyć się gry aktorskiej i grać, grać, grać :D

[ Dodano: Pon Lis 27, 2006 10:32 pm ]
Wow ... normalnie naprawde nie spodziewałem się aż tylu odpowiedzi. Nie wiem z czego wybierać. :lol:


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lis 2006, 00:57 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2006, 00:31
Posty: 31
Miejscowość: Wrocław
Hi. Witam wszystkich .Moze nikt nie chce odpowiedziec na ten post poniewaz nie ma kamery godnej uwagi w tym przedziale cenowym ;] Serwis allegro, jak wpiszesz dana cene mamy duzo pozycji, po tym mozemy stwierdzic jaki jest popyt , widać głównie kamery o małych gabarytach , minidv i coraz wiecej z metodą rejestracji na twardym dysku. Osobiscie nie korzystałem z takich kamer ale ktoś kto ma szerszy przegląd w danym temacie moglby poszczycic sie interesujacymi wypowiedziami nad specyfikacja techniczna i jakimis porownaniami, o ile ma to jakis sens. Ja od zawsze uzywam kamer sony (od hi8 przez digital8 do minidv czy dvcam) i polecam ...cyfry sony,niestety za ta cene dobrej vx nie kupisz (chyba ze juz podstarzale 700 900 1000). Zalezy tez do czego ci ona bedzie potrzebna. Ja bym na twoim miejscu sie zoreintował w modelach, specyfikacjach technicznych, cenach i kosztach...da ci to jakieś porównanie teoretyczne... a praktyka lezy w twojej gesti. Tyle na dzis :) dobranockaaaaa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lis 2006, 09:40 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Nie kupuj kamery z twardym dyskiem ani nagrywającej na DVD. To zabawki. I tak musisz obrobić i zmontować film, więc i tak musi się znaleźć u Ciebie na kompie.

Z firm mogę polecić Panasonic. Proponowałbym Ci zakup jakiejś z 3CCD. Jeżeli jest trochę droższa niż 2500, to dozbieraj trochę, bo nie ma sensu przesiadać się z "cieniutkiej cyfrówki" na coś nie aż tak znowu dużo lepsze. Poza tym idzie zima i i tak za wiele nie pokręcisz cienkim sprzętem (cienki sprzęt ma to do siebie, że potrzebuje naprawdę zaj*bistego światła).

Z drugiej strony: Al-Jazira emituje filmiki nadane zwykłym VHS-em i cieszą się sporą oglądalnością ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lis 2006, 10:57 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Dokładnie - myślę, że sensownym wyborem będzie Panasonic NV-GS280 (średnio na allegro 2500pln) lub mocno zacisnąć pas i sprawić sobie NV-GS500 (tu już coś około 3100pln).

Ale - tak czy inaczej jeśli film ma wysoką wartość informacyjną, to nawet fakt, że był kręcony telefonem komórkowym i przez wyjątkowo roztrzęsionego "operatora" - nie będzie wpływał ujemnie na oglądalność.
Tak więc jeśli chcecie na razie ćwiczyć aktorstwo, to może nie ma sensu pchać się w drogi sprzęt a zainwestować w najtańszą 3ccd Panasonica (jakieś 1500), w statyw, mikrofon i oświetlenie halogenowe z statywami?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lis 2006, 11:08 
Z tą kamerą to jest tak, że moi kochani rodzice chcą jakąś kupić ale więcej niż 2500 zł nie wydadzą. No i w tym momencie postanowiłem wykorzystać sytuację, ponieważ wecześniej moje "dzieła" kręciłem analogową kamerą. Dlatego szukam najlepszego mozliwie wyboru - chociaż dobrze wiem że za 2500 zł cudów nie bedzie.

"Tak więc jeśli chcecie na razie ćwiczyć aktorstwo, to może nie ma sensu pchać się w drogi sprzęt a zainwestować w najtańszą 3ccd Panasonica (jakieś 1500), w statyw, mikrofon i oświetlenie halogenowe z statywami?" - co do statywu. mikrofonu i oświetlenia ze statywami - to jeśli masz jakieś godne polecenia to proszę, napisz. Jak nie teraz to w końcu święta idą - może mi ktoś kupi :D

Generalnie dzięki za pomoc - jesteście swietni.

Bym zapomniał - oczywiscie cały osprzęt do kamerki gs280 :D


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lis 2006, 11:51 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Myślę, że GS280 to rozsądny wybór jak za tą cenę. Co do akcesoriów niestety nie ma zbyt wielkiego pola do popisu, bo na sensowny statyw video też trzeba wydać kilka setek, ale jeśli na początku założycie, że będziecie kręcić ujęcia statyczne, to nawet plastikowy statyw foto za kilkadziesiąt pln z MediaMarktu wystarczy. Oświetlenie - wiadomo - kamera lubi jak światła jest wystarczająco dużo, więc nie żałować(ale i pilnować ekspozycji). W przypadku amatorskiego małego studio nie ma zbytnio wyboru - halogeny na statywach z Praktikera lub innego elektrycznego - Myślę, że już w miarę dobrze można doświetlić większość scen mając do dyspozycji 2x 500W i 2x 100W. Mikrofon - zależy czy dźwięk chcecie robić "setkowo" czy później postsynchrom - jeśli ten drugi przypadek, to zwykły pecetowy mikrofon może okazać się wystarczający (zaznaczam "może" - czasem są problemy z czułością i przydźwiękami).
Ale co do akcesoriów warto przejrzeć też ofertę sklepu z Kalisza:

http://foton.kalisz.pl/?strona=sklep&gr ... =1&grupa3=


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lis 2006, 17:47 
Zdecyduje sie na gs280 - mam nadzieje, ze to rzeczywiscie dobry wybór. A co do mikrofonu - to wolałbym kupić lepszy sprzęt niz zwykly "kompowy". Wie ktos moze ile trzyma akumulator tej kamerki? Bo zdjecia w plenerze bede robil calodniowo i trudno by mi bylo latać i co chwile łądowac. Nie doczytałem na jaki nośnik jest kamerka ;/ A statyw taki za 100 zł moze starczy z media marktu :D


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lis 2006, 18:18 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Riddick napisał(a):
A statyw taki za 100 zł moze starczy z media marktu :D


Na poczatek starczy, tylko sprawdź czy głowica dobrze chodzi i znajdz taką wersję z "haczykiem" na którym można powiesić dodatkowe obciązenie.

A 280-tka to dobry wybór, to chtba w tej chwili najlepsza kamera w tej kategorii cenowej, tym bardziej, że ma pełny 16:9 i stabilizator optyczny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lis 2006, 18:34 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2006, 00:31
Posty: 31
Miejscowość: Wrocław
Oswietlenie to też barwa światła, nie zapomnij o filtrach , bo światło z tych zwyklych halogenów stanowi średnią alternatywę światła dziennego. Jezeli oswietlasz male pomieszczenia to polecam ci zestaw (fotograficzny) statyw, oprawka z wlacznikiem , dobra lampa i jakiś dyfuzor (150 zł za jeden komplet), prawie jak kino flo lighting system ;) Do zdjęć plenerowych(i nie tylko) lepiej chyba zaopatrzyć się w minimum dwie baterie ...takie moje zdanie ciao ciao


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lis 2006, 21:33 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Co prawda tej kamerki nie miałem w ręku, ale przewiduję, że na standardowym akumulatorze może nagrasz pół kasety, chyba, że będziesz korzystał z wizjera zamiast LCD i nie trzymał zbyt dugo kamery w gotowości. Tak czy inaczej myślę, że będzie to około godziny pracy kamery - a skoro mówisz o całodniowych wypadach, to przydadzą się jeszcze dodatkowo 2 większe niż standardowe baterie.

Co do mikrofonu do zdjęć "setkowych" to na stronie, którą podałem jak i na allegro znajdziesz mikrofony - myślę, że za 150 pln coś uda się wygrzebać (tylko bez tyczki i być może bez długiego kabla). Krótko mówiąc mikołaj będzie musiał się postarać :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2006, 01:07 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
photografia1 napisał(a):
Oswietlenie to też barwa światła, nie zapomnij o filtrach , bo światło z tych zwyklych halogenów stanowi średnią alternatywę światła dziennego.


To może brzmieć nieco myląco, dlatego chciałbym uściślić: światło z halogenów NIE stanowi średniej alternatywy dla światła dziennego. To po prostu dwa zupełnie różne światła - do tego stopnia, że nie powinno się ich mieszać (chyba, że naprawdę wie się, co się robi). Światło halogenowe różni się od dziennego tym, że:

1. Jest dużo słabsze (tanie kamery wymiękają, bo łapią mnóstwo szumów - dla nich plan oświetlony normalnymi halogenami jest niedoświetlony)

2. Ma inne widmo. Światło dzienne jest bardziej niebieskie, światło halogenowe jest bardziej pomarańczowe. Jeżeli kręcisz przy świetle dziennym, ale stwierdzisz, że róg pomieszczenia jest niedoświetlony i poprawisz to halogenem, to róg Ci wyjdzie pomarańczowy, a reszta niebieska i ni cholery tego nie dostroisz. Chyba, że skorzystasz z takiego filtru, który zakłada się na halogen, który powoduje, że emituje on światło podobne do dziennego. Ale wówczas będzie ono jeszcze słabsze niż było.

Z drugiej strony:

3. Światło halogenowe ma tę zaletę, że to Ty je kontrolujesz. Możesz sobie ustawiać jak chcesz, i kiedy chcesz, byle prąd był.

Marzę o czasach, kiedy ksenony spowszednieją na tyle, że będzie się je kupowało w Praktikerze po kilkadziesiąt złotych tak jak dzisiaj halogeny...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2006, 14:13 
Sie dowiedzialem że musze mieć karte FireWire do tej kamerki co ja tak polecacie, wiec kurna zonk - bede musial sie zaopatrzyć. Tak przegladam te kamery i przegladam i waham sie mówiąc szczerze. Ale skoro to najlepszy wybór w tym przedziale cenowym to bede chyba skłonny się na to wziąć ;D


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sty 2007, 20:34 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 03 Sty 2007, 20:11
Posty: 5
Miejscowość: dolnośląskie
Riddick napisał(a):
Sie dowiedzialem że musze mieć karte FireWire do tej kamerki co ja tak polecacie, wiec kurna zonk - bede musial sie zaopatrzyć. Tak przegladam te kamery i przegladam i waham sie mówiąc szczerze. Ale skoro to najlepszy wybór w tym przedziale cenowym to bede chyba skłonny się na to wziąć ;D



No tutaj się nie zgodzę - znajomy ma GS280 i zrzuca filmy przez USB.
Ja także waham się, ale pomiędzy Panasem GS280, Soniakiem 96E a Soniakiem SR50E (HDD).
96E robi bajeczne zdjęcia w niedoświetlonym pomieszczeniu. Widziałem filmik z GS280 z kościoła - jak to ktoś powiedział "jak w operetce", straszne przebarwienie i kasza. Z kolei film z letniego słonecznego dnia jest bajeczny, dużo lepszy niż soniak 96E.
Obydwie kamerki MiniDV, pozostaje jeszcze kwestia czy nie kupić HDD.

Mój post z innego forum:
---------------------------------------

[Admin] A regulamin szanowny Pan przeczytał? Nie dublujemy postów. A tak przy okazji to proszę o uzupełnienie lokalizacji w profilu. Ostrzeżenie tylko czeka, żeby je dodać.


Ostatnio edytowany przez krzych_o 03 Sty 2007, 20:54, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group