Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Maj 2024, 08:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: SteadyCam!!!
PostWysłany: 21 Sie 2006, 16:11 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Wiec jest tak planujemy zbudować steadycam (taki z kamizelką) czyli całkiem fajny, mamy kase i mamy co ważniejsze duzo znajomych którzy wykonaja prace za darmo,takze nasz koszt to same materialy, ale zawsze bo znajomi którzy się zajmuja robieniem rzeczy
(tzn. spawanie,elektronika,mechanika) maja duzo swoich rzeczy ktorę są skołonni nam oddać. Tylko jest jeden problem(kurde zawsze musi być) nie mamy pojęcia jak zbudować taki steadycam!!!!
Oczywiście znamy strony konstruktorów takich rzeczy ale tam nie ma opisane dokładnie co i jak ,z czego wiekszość to strony po angielsku.Oczywiście angielski rozumimy żeby nie było, ale jak przychodzi przetłumaczyc opis jakies mechaniki to nie bardzo ktos cos rozumie poprostu musiał by być jakims konstruktorem i znac angielski, a nikogo takiego nie znamy kto by sie orientował w teraminach.
Wiec jest nam potrzebny dokładny opis co i jak pokoleji zrobić. Jest duża szansa że jeżeli uda nam sie zrobic steadycam to w ziwazku z tym ze mamy dogodna sytuacje materialna zaczniemy je sprzedawać, z tego co obliczyliśmy to ceny wachały by sie od 500 do ok.1000 zł, ale póki nie skonstrujemy własnego to , no własnie..... :?


Jeżeli ktoś skonstruował juz taki steadycam to bardzo prosimy o pomoc co i jak trzeba zrobić.

:oops:



[ Dodano: Pon Sie 21, 2006 5:26 pm ]
Heh sam sobie coś już znalazłem konkretnie napisane, co prawda nie oto chodziło ale ogólnie to stabilizuje obraz także przyda sie na pewno http://www.cs.cmu.edu/~johnny/steadycam/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sie 2006, 22:06 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2005, 09:35
Posty: 73
Miejscowość: Skarżysko/Kraków
Z opisami często jest krucho bo takie stedy robi się... na czuja, "na oko", często metodą prób i błędów. Trzeba załapać tylko o co chodzi, przestudiować ogólną zasadzę działania, budowę, dorwać zewnętrzne wymiary.

Na pewno na poczatku dobrze jest zrobić jakis tani prototyp. Sam bardzo dużo majsterkuję, konstruowałem już rózne rzeczy i wiem, że nigdy nie da sie niczego zrobić za pierwszym razem. Poprawaki, błędy... to jezd nie uniknione

Zakup kilka tanich rurek pcv do CO i poskąłdaj, zobacz czy wymiary będą OK, czy widać jakieś szanse na zadziałanie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Sie 2006, 22:32 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Sie 2006, 22:06
Posty: 2
jeżelichcesz to mogęci przesłać take plany.ściągnięte z internetu :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sie 2006, 17:40 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
mimi napisał(a):
jeżelichcesz to mogęci przesłać take plany.ściągnięte z internetu :lol:


Jeżeli chodzi o te zes trony homebuiltstabilizers.com to dzieki ,ale jeżeli jakies inne to zmiła chęcia
przeslij na masta5@vp.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2006, 10:07 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2006, 20:40
Posty: 37
Miejscowość: Bytom Odrzański
Ja też bym prosił: stach88@wp.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 16:50 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2006, 16:50
Posty: 55
Miejscowość: Bydgoszcz
Chlopaki pomysl macie przedni :D ale jesli macie kase to po prostu sobie kupcie gotowy stadycam, a co do dystrybucji to jesli wolno wam podpowiedziec to jest gosc w Gdańsku (niestety nie pamietam nazwy firmy) ktory robi krany kamerowe i stadycamy za bardzo fajne pieniadze i swietnie sie sprawdzaja. Pracowalem na jego produktach do reklamowki-super chodza i niczym nie ustepuja panterom i tym podobnym markom.
Z tego co pamietam to ramie kamerowe 5 metrow kosztuje okolo 2500zl a stady okolo 1700zl
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 18:23 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
Z tego co pamietam to ramie kamerowe 5 metrow kosztuje okolo 2500zl

A ciekawe czy to ramie posiada gorącą głowicę, a jeśli tak to jak płynnie i cicho ona działa bo budowa ramienia kamerowego nie jest taka trudna, najtudniejsze jest sterowanie głowicą. Za 1700zł sam bym sobie kupił stedycam (O ile rzeczywiście ten sprzęt się sprawdza) - a mógł byś sobie przypomnieć jak się nazywała jego firma, takie info przydało by się pewnie nie tylko mnie.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Wrz 2006, 11:31 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2006, 16:50
Posty: 55
Miejscowość: Bydgoszcz
Firma ta uległa od czasu naszej współpracy pewnym modyfikacjom cenowym i lokalizacyjnym ale i tak uwazam ze oferte ma w miare atrakcyjna a oto namiary:
www.floatcam.pl UNITRONIC Sopot

Pozdrawiam wszystkich milosnikow "plynacej kamery" :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Wrz 2006, 14:18 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
No ładne "pewne modyfikacje" hehe wyczaiłem ich oferte na allegro Steady kosztuje 6600 a według mnie chodzi gorzej niż steady tego pana http://klub.chip.pl/sk.bkp/polski.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Wrz 2006, 14:59 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
A unicrane, ta firma to chyba dosyć dawno już uległa pewnym modyfikacją. A co do tego kranu to nie posiada on gorącej głowicy tylko głowicę na cięgnach nie wygląda mi to na najlepsze rozwiązanie. Za to można go nieźle obciążyć, ja dzisiaj na swoim 5m kranie próbowałem powiesić 9kg i stwierdziłem że bez odciągów się nie obejdzie. Bez odciągów max 4.5 kg. Ciekawy jestem jak wyglądał i działał ten stedycam za 1700zł :). Według mnie oba te stedycam-y działają podobnie.


Również pozdrawiam miłośników pływającej kamery
PS - zerknijcie sobie na to
>>>>>Latająca Kamera<<<<<<<<


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Wrz 2006, 15:54 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2006, 16:50
Posty: 55
Miejscowość: Bydgoszcz
To jezeli uda wam sie stworzyc taki idealny kran pod duza cyfrowke DVCAM lub BETE,
( tutaj nie ironizuje ! ), ktory bedzie dobrze chodzic to jestem pierwszy który go kupi.
Bo koszty wynajmu takiego sprzętu sa dosyc slone.

Tak wiec pozdrawiam i zycze owocnej pracy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Wrz 2006, 16:20 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
tja w poniedziałek pierwsze przymiary do produkcji wykonawce juz mamy,


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Wrz 2006, 21:33 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Natychmiast jak tylko taki powstanie to zacznę go wynajmować :) . A tak serio to mam kran 5m z gorącą głowicą pod kamerę do 3kg, tak do własnego użytku ale zawsze mogę wynajć za rozsądną ceną (kran nie posiada żadnych odciągów, dzięki czemu można go dużo szybciej rozstawić). Teraz Kran jest w trakcie modyfikacji aby można było powiesić kamerę do około 6kg może 7kg, czyli nowa głowica i odciągi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Wrz 2006, 17:04 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Tja skoro juz taj doglebnie poruszyliśym ten temat to może powiecie gdzie można według was zdobyć materiał na steadycam?? Konkretnie to chyba aluminium to będzie wiec wszystkie wskazówki mile widziane


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Wrz 2006, 20:18 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
w wawie firma pol-met-kol, ulica żelazna, centrum


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Wrz 2006, 10:12 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
kurcze ale to tak troche nie bardzo bo w warszawie nie mieszkam, a ten sklep nie istnieje w internecie wiec lipa troszke


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Wrz 2006, 12:00 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Sie 2006, 22:06
Posty: 2
Zorientuj się gdzie masz w swojej okolicy hurtownie z metalami kolorowymi.Tam kupisz bez problemu aluminium.a w hurtowniach nie zawsze trzeba brać hurtowe ilości.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group