Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Maj 2024, 10:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: kamera w przedziale cenowym 3-5tys
PostWysłany: 18 Paź 2006, 12:22 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 18 Paź 2006, 12:07
Posty: 3
Miejscowość: 3miasto
Witam
przepraszam, jeżeli był już taki post, ale skoro juz wysyłam to niech idzie.
szukam kamery z takiego przedziału cenowego (3-5tys zł) używaną pewnie jakąś, ustawianą raczej z pokretla a nie z menu jak handycamy jakieś. chodzi mi o jakas taka półprofesjonalną(no może ćwierć-profesjonalną) kamerkę. rozglądałem się na allegro za np canon xm-1, albo coś sony, ale tak na prawde nie wiem co wybrać, żeby się zająć jakimś kręceniem włąśnie takim ćwierć/pół-pro. Czy możecie mi coś podpowiedzieć?
dzięki i pozdrawiam
trytom


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Paź 2006, 14:45 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Polecam Panasonic NV-GS400. Ja kupowałem z allegro za 4700.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Paź 2006, 15:18 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 18 Paź 2006, 12:07
Posty: 3
Miejscowość: 3miasto
grzes napisał(a):
Polecam Panasonic NV-GS400. Ja kupowałem z allegro za 4700.


Dzięki, właśnie sobie czytam o niej na stronie producenta, ale skoro masz tą kamerkę, to jeśli mogę zadam kilka pytanek od razu:
-po pierwsze o ustawienia z pierścienia, bo czytam, ze jest on do ustawień ostrości, czy reszta ustawień jest z menu, a jeśli tak, czy nie jest to uciążliwe??
-po drugie to jak mógłbyś określić zakres zadań do jakich się ona nadaje, czy można nią kręcić takie pół-ćwierć profesjonalne wszystko(filmy, dokumenty itd), czy może raczej do kręcenia na weselach, czy może tak do imprez bardziej?

Przepraszam, ze zadaje pytania jak laik, ale nie chcę nikogo tu okłamywać, że nim nie jestem, a jeżeli mam wydać 5tys, to chciałbym mieć pewność, że to dobry wybór.

trytom


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Paź 2006, 16:18 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Pierścień jest jeden ale obok niego są przyciski funkcyjne którymi wybierasz co zmieniasz: Ostrość/Zoom, Migawka/Przesłona

Nie jest to może PD170 ale w tym przedziale cenowym nie było jeszcze tak dobrej kamery. Jeśli wiesz jak to możesz tym kręcić co chcesz. Problem w tym, że już nie produkują GS400 a GS500 to już nie to samo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Paź 2006, 17:21 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 18 Paź 2006, 12:07
Posty: 3
Miejscowość: 3miasto
aha, to stąd gs400 jest o prawie 1000zł droższa niż gs500 na allegro.

dzięki bardzo jeszcze raz
trytom


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Paź 2006, 21:51 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Niektóre sceny z "Matrix 4 : Rewindykacja" były kręcone tą moją nową kamerą (Panasonic NV-GS400), między innymi: podjazd pod budkę bukmachera, granie w karty, oglądanie meczu, scena finałowa. Sam oceń, jak to wygląda, ale weź pod uwagę, że kręcone było w 4:3, aby zachować kompatybilność z uprzednio nakręconymi scenami.

Jednak prawdziwe piękno zdjęć objawia się przy 16:9 w trybie Cineframe; to jest wypas! Nie tylko nie ma przeplotu, ale i rozkład jasności jest jakiś taki lepszy, bardziej filmowy. Z tego co udało mi się wyczuć polega to na nieliniowości - kamera dąży do tego, żeby jasnych elementów było jak najmniej, za to były wyraźne (tzw. low-key).

Inne niewątpliwe zalety kamery Panasonic NV-GS400 to:
- Zebra: od razu widzisz, co jest przepalone. Rozjaśniasz pierścieniem tak, żeby pokazała się zebra, a potem lekko cofasz, żeby zniknęła - i to jest optymalna ekspozycja.
- Manualne ustawianie nie tylko przesłony, ale i migawki (a w zasadzie ich elektronicznych odpowiedników).
- Wyłączalne ARW: dźwięk jest wtedy wyraźnie lepszy, tylko wymaga nieco obróbki (no ale co to dla nas, prawda?)
- 3CCD: piękne, prawie nie zaszumione kolory!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Paź 2006, 06:22 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Także używam gs400 i jestem bardzo zadowolony. Miałem ostatnio okazje mieć w łapkach przez parenaśice minut xm1. Wrażenia:
bez,bez,beznadziejny wizjer i lcd, musze przyznać że chyba najgorszy jaki widziałem
większa, cięższa, więcej przycisków na wierzchu
pierścień tylko do ostrości.
co jeszcze w tej cenie się liczyć może, na przykład to:
http://www.allegro.pl/item134402265_pro ... azja_.html
pójdzie za mniej niż 4000, a Ty masz 5000, czyli akurat 600 na polski stedicam + 300 na lcd 7'' panoramę (bo nie ma w tej kamerze). Aczkolwiek kiedy jej używałem posiadałem jescze svhsa, więc może to dlatego jakość obrazu wydawała mi się świetna... ale z drugiej strony 3ccd 1/3''
a tutaj jest gs400:
http://www.allegro.pl/item134222081_gs_ ... nowa_.html
ewentualnie możesz jeszcze rozpatrzyć tanie hd od sony, ale to raczej jednoznaczne z brakiem cineframe


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Paź 2006, 08:49 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Jeszcze jedno - zauważyłem że w NV-GS 400 obraz jest dodatkowo odszumiany algorytmem identycznym jak w pluginie "Dynamic noise reduction" z VirtualDub -a. Nie wiem czy wogóle da się to wyłączyć bo w niektórych ujęciach za mocno daje o sobie znać.
Dla tych, co nie wiedzą o co mi dokładnie chodzi, polecam filmik nakręcony przez Fast128 "Wspomnienia z Biebrzańskich Bagien" - 47 sekunda - widać to na chmurach kiedy kamera się porusza. Oczywiście nie śmiem wątpić, że jest to niesamowita kamera w swoim przedziale cenowym i na pewno warto jej jeszcze poszukać niż brać nowszy model NV-GS500 (ma trochę mniejsze CCD i brakuje mu wielu użytecznych funkcji).

Pozdrawiam:)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group