Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 05 Cze 2024, 02:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prowadnice, wózki do kamer oraz statywy z obciąznikami
PostWysłany: 05 Lut 2006, 03:51 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Sty 2006, 21:07
Posty: 13
mam pytanko czy wie ktos moze gdzie mozna dostac taki sprzet ? najbardziej interesuja mnie prowadnice i wozki do kamer. pozdrawiam :?:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2006, 10:56 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Co racja to racja. Kiedyś wypytywałem się w tvp jak to jest z wypożyczaniem jakiegokolwiek sprzętu. Po pierwsze - robią to bardzo niechętnie; po drugie - sprzęt wypożyczają razem z osobą, która go obsługuje; po trzecie - oznacza to, że trochę to kosztuje :? Także nie radzę szukać po ośrodkach tv, chyba że masz tam układy i znajomości.

Christian ma rację. Większość amatorów korzysta ze sprzętu własnej roboty. Więcej o wózkach i kranach domowej roboty przeczytasz na EFIXie. Ja wykorzystałem do tego wózek platformowy (za 50zł w Makro), do tego kółka od rolek i na to wszystko dociążony statyw z kamerą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Lut 2006, 09:56 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Sty 2006, 21:07
Posty: 13
no tak widac malo kreatywny jestem :? mam jeszcze jedno pytanko co do wypowiedzi LGF co to jest ten wozek platformowy. dzieki i pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Lut 2006, 12:46 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Wózek platformowy to wózek przeznaczony do przewozu paczek/towaru/etc. Nie jest w żaden sposób związany z filmem.
Usunąłem z niego kółka jakie były w zestawie i zamieniłem je na kontowniki z zamocowanymi pod kąem 90 stopni kółkami od rolek. Wiecej na temat tego sposobu przeczytasz na Efixie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2006, 21:11 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 14 Lut 2006, 21:04
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa
a wiecie moze jak sobie poradzic kiedy nie ma dobrego podloza a chce sie zrobic ujecie w ruchu?? i jeszcze zeby obraz nie przypominal tego z trzesienia ziemi??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2006, 22:24 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Wózek+tory lub steadycam (ew. wprawny operator)
Jeżeli takowych brakuje, hmmm, trzeba troszkę wyobraźni użyć.
Kiedyś pamiętam kręciłem scenę w zwykłej szkole, a jazde zrobiłem z dwóch ławek. Jedna położona blatem na drugiej, a na to statyw z kamerą. Sposobów jest mnóstwo i każdy może okazać się dobry.
pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2006, 22:27 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
ja radze sobie tak że mam deskorolkę do której jest przykręcona głowica statywowa, którą jeżdże po ławce, lub blacie od stołu położonym na podłodze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lut 2006, 06:44 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 14 Lut 2006, 21:19
Posty: 8
Miejscowość: warszawa
hmm... ale my potrzzebyuejmy (ja i tmp_Rafał), czegos naprawde spabilnego, bedzie wiele scen na trawie oraz w lesie...

moze przymocowac kamere do liny? tylko tez najstabilniejsza ona nie bedzie...
myslalem nad czyms takim:

zrobic do kamery obudowke, cos w rodzaju metalowego pudelka i do tego przymocowac jakis pret, powiedzmy 0,5m - 1m (ale metry to chyba za duzo), a na gore wysiegnika dac jakies rolki, czy cus i puscic po linie... nie wiem jak to by dzialalo, robil moze ktos cos podobnego?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lut 2006, 08:15 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
lina musiałaby być okrągła, wspinaczkowa, co najmniej 4mm - 4zł/m, ale lepiej grubszą dać, do tego w sklepie wspinaczkowym, albo w castoramie kupujesz rolki na linę, w sklepie wspin wyjdzie jakieś 40zł za rolkę. i pod to wieszasz kamerę.
nie myśleliście o stedicamie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lut 2006, 19:40 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 14 Lut 2006, 21:19
Posty: 8
Miejscowość: warszawa
ujecie musi byc dpsc stabilne, bo chodzi o bieg w lesie i ew. podzczas tego skok przez row... to by ladnie wygladalo (ten row wymyslilem przed chwila, moze naprawde neizle wygladac - do rafala) na linkach :)

ale dzieki za odpowiedz, bedziemy kombinowac...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2006, 21:47 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Hmm, ale wątpie, żeby w ten sposób udało się zlikwidować drgania powstające w skutek stawiania kroków. Ta metoda może być skuteczna, jeżeli kręci się z ręki, ale ujęcia nieruchome. Wtedy minimalizuje to drgania dłoni/ręki. No ale ciężko mi sobie wyobrazić chodzenie czy bieganie z ciężarkami przywiązanymi do kamery :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lut 2006, 07:17 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
na efixie jest tutorial jak zrobić stedicam z gazrurek :D jestem w szoku jak świetnie to działa (jeden z filmów), może spróbujecie?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group