Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kręcenie Teledysków
PostWysłany: 19 Kwi 2006, 05:16 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 18 Kwi 2006, 14:18
Posty: 12
Miejscowość: Biłgoraj
Witam jestem tu new i prosiłbym zeby ktos mi udzielił kilku rad mianowicie jak kręcić teledysk, chodzi mi o to jak to robić zeby dzwięk potem przy montażu nałożony pokrywał sie z ruchami warg oraz inne cenne wskazówki. Nigdy nie kręciłem teledysków więc nie mam zielonego o tym pojęcia. Z góry dzięki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Kwi 2006, 10:56 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Jeżeli chodzi o zgranie ruchu warg z muzyką, to trzeba poprostu nagrywać na planie z podkładem dźwiękowym, który potem usuwa się w postprodukcji.
Jeżeli chodzi o inne aspekty kręcenia, to wszystko odbywa się podobnie jak przy produkcji zwykłego filmu. Czyli od scenariusza, przez scenopis i zdjęcia, po montaż i efekty.

pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Kwi 2006, 15:18 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Garść wskazówek:

http://www.abcdv.com/article/articleprint/86/-1/32/

http://www.timtv.com/mv101/MusicVideo101FT.pdf

http://www.angelfire.com/movies/nobudge ... video.html

http://www.diynet.com/diy/cda/article_p ... NT,00.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2007, 01:19 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2007, 00:17
Posty: 7
Miejscowość: Poznań
LGF ma rację. Jeszcze inaczej "bazując" mozna sie przyczepić o to, że słyszalna muzyka na planie nagra się na ścieżkę dźwiękową kamery lub mikrofonów których dźwięki chce się potem użyć. Aby muzyka słyszalna tylko dla uczesticzących w klipie nie była zabardzo ściągana na ścieżkę dźwiękową kamery, najczęściej dołącza się mikrofony kierunkowe, które ograniczają słyszalnośc dźwięków z wielu stron. To zazwyczaj jest przełączane na samym mikrofonie - kirunkowym. Stosując takie mikrofony, mozemy być spokojni, ze zapisy dźwiękowe nie będą się nakładać. To jest w zasadzie najprostszy sposób. No chyba że ktoś nie potrzebuje dźwięku z kręconego backgroundu , to wtedy można muzyke dac na full. Ważne tez aby nie była to muzyka z magnetofonu na zwykłe baterie, ponieważ niestety baterie z czasem tracą moc, a magnetofon może zwalniać. Problem wychodzi przy zgrywaniu obrazu z muzyką Jeżeli mamy do dyspozycji tylko magrtofon, to używamy akumulatorków (mówię oczywiście o plenerze, bo w pomieszczeniu zamknietym jest prąd). Co jeszcze... Przy samym kręceniu załózny.... śpiewającego, ważne jest aby lekko przerysowywał to jak spiewa i jak sie porusza (no chyba że ma wrodzone zdolności). na wielu produkcjach WIDAĆ że video i sama muzyka były nagrywane osobno. Vokalista spiewa jak na mszy, a słychać vocal bardzo expresyjny. Niestety nie idzie to w parze i to jest najczęstrzy błąd jaki się robi przy kręceniu video. No to moze na tyle.... :) Pozdrowionka!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2007, 14:41 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
stieler napisał(a):
na wielu produkcjach WIDAĆ że video i sama muzyka były nagrywane osobno


Na wielu??? A ile znasz teledysków gdzie było inaczej, w 95% używa się studyjnego nagrania, pozostałe 5% to teledyski, które względem edycji CD zostały wzbogacone o nieco odgłosów, zazwyczaj też w studiu.

PS Przykład z magnetofonem mnie powalił :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2007, 18:00 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
stieler, nie wiem z jakiego kraju jesteś ale w Polska pisze się "wokalista", "wokal" itp.

Ten magnetofon to mnie też deczko rozwalił bo nie wyobrażam sobie korzystania z magnetofonu nawet na planie amatorskiego teledysku. Jest taki nowy wynalazek: nazywa się płyta CD. Nie do końca łapię o co ci chodzi z tymi mikrofonami i ścieżką dźwiękową kamery.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2007, 18:06 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2007, 00:17
Posty: 7
Miejscowość: Poznań
Ano na wielu to widać - że video i sama muzyka były nagrywane osobno, a przecież tego niema być widac - to oczywiste. Po to się montuje potem wszysto razem, żeby nie było tego widac, jednak na wielu niestety jest problem (głownie w polskich lecz także w zagranicznych ...nie chodzi o to). Przykład z magnetofonem podałem dlatego, iż wielu ludzi piszących na forum - jak widzę z postów - nie posiada jakiegoś "wystrzałowego" sprzętu, także starałem się napisać coś z prostych przykładów typu "Basic". Przecież nie będę pisał o czymś co ktoś przeczyta i potem o tym zapomni bo nie będzie wiedział o co chodzi :) - tym bardziej iż kolega Biacz który rozpoczął temat, niebardzo wie jak wszystko wogóle ugryźć, także "kładę sprawę nieco rozjaśniajaco" :)

[ Dodano: Sro Lut 28, 2007 6:13 pm ]
a no przepraszam za błędy... spowodowane chyba wpatrywaniem się w program edycyjny i pracę poza polską gdzie tez na to patrzę cały czas,,, ale to chyba każdy coś z tego "ma" ;) Trochę bym musiał posiedzeć żeby zapisać wszelkie zależności co i jak ... poprostu chciałem prosto to wszystko napisać... może za dużo chcę napisac naraz ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group