Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mam scenariusz?>
PostWysłany: 27 Sty 2013, 20:21 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2010, 20:51
Posty: 29
Miejscowość: LE-MONTÓW
Witam mam małe pytanie dotyczące tak banalnej pracy...

Mianowicie mam scenariusz, w którym są to sceny dłuższe, i krótsze. Jak dzieli się to w przybliżeniu na dni zdjęciowe?
Czyli jeśli scenariusz zawiera X stron to ile około może mieć dni zdjęciowych na planie?
Czy jak to ocenić?
Proszę o odpowiedzi nie kierowanie do książek z 1000 stron. Jak bym miał na to czas bym przeczytał a ja potrzebuje prosto z mostu informacji.
Z góry dzięki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam scenariusz?>
PostWysłany: 28 Sty 2013, 16:22 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Pytanie swoje skieruj do producenta i reżysera :P To jak przedstawić dana scenę i ile im to zajmie zależy właśnie od nich. Nie ma ogólnych odpowiedzi na takie pytania. Ogólnie przyjęło się że jedna strona to jedna minuta filmu ale to czy oni ją zrobią w godzinę czy w kilka dni to zależy od bardzo wielu czynników więc nie oczekuj generalnej odpowiedzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam scenariusz?>
PostWysłany: 28 Sty 2013, 18:36 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2010, 20:51
Posty: 29
Miejscowość: LE-MONTÓW
cezary188 napisał(a):
Pytanie swoje skieruj do producenta i reżysera :P


A co jeśli ja bym był jedną z tych osób?
Wiem co jak ma być, co w danej scenie się dzieje...
ale skąd mam wiedzieć ile będzie dubli ze względu słabego aktorstwa, ile ze względu pomyłki w wykonaniu ewolucji czy powtórzenie scen w wyniku wtargnięcia przypadkowych osób.

O tym że strona to minuta doskonale wiem gdyż zapoznałem się z całymi kanonami w chwili gdy pisałem scenariusz... później 10 razy poprawiałem z pomocą pewnej osoby... Kolejny etap to właśnie przeliczenie dni zdjęciowych...
Może ktoś ma jakiś przykładowy rozpis tego??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam scenariusz?>
PostWysłany: 28 Sty 2013, 22:28 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:37
Posty: 89
Miejscowość: Wrocław
Taka już niewdzięczna rola producenta, że planując dni zdjęciowe sam sobie musi owe "duble ze względu na słabe aktorstwo" wkalkulować. ;)

Zaryzykuję stwierdzenie, że nie ma na to gotowej recepty. Planując dzień zdjęciowy producent/kierownik produkcji przyjmuje pewne założenie oparte na wiedzy, doświadczeniu i możliwościach finansowych. Nie są to oczywiście wartości z czapy, bo większość tak naprawdę można wyliczyć. Operator wie ile czasu zajmie ustawienie i zmiana światła, reżyser godzi się na pewien limit dubli, a aktorów przywozimy na plan własnym autem, zamiast kazać dojeżdżać tramwajem. ;)
Dodajesz do tego trochę czasu jako bufor bezpieczeństwa i voila - dzień zapełniony.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam scenariusz?>
PostWysłany: 29 Sty 2013, 12:44 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Pokaż mi scenariusz to postaram ci sie wyliczyć ile by mogło zając nakręcenie tego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam scenariusz?>
PostWysłany: 06 Lut 2013, 19:22 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 16 Sie 2012, 08:58
Posty: 15
Obawiam się, że istotnym czynnikiem jest doświadczenie ekipy, wielkość ekipy oraz założony poziom perfekcji produkcji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam scenariusz?>
PostWysłany: 01 Wrz 2013, 18:53 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 01 Wrz 2013, 11:44
Posty: 2
to zależny od tego, co jest w tej scenie, wiadomo ze gadanie łatwiej nakręcić niż bieganie skakanie, itd itp, gdzie kamerzysta musi być zgrany z aktorami, który tez muszą być, zgrani, więc niewątpliwie zależy to od ekipy, ale w największym stopniu od tego co jest w danej scenie. Myślę że najlepiej byłoby w myślach wyobrazić sobie ile taka sekwencja trwa sekund, minut, pomnożyć to przez dwa, przy zgranej ekipie, przy mniej przez 3 albo 4, warto między ujęciami uwzględnić czas na rozkładanie kamer, i przygotowanie planu, pudrowanie, światła, przekazywanie aktorom czasu i tak dalej. No i nie możesz pozwolić aktorom na naukę scenariusza tuż przed ujęciem bo to potrafi zrujnować . Pozdrawiam, Paweł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam scenariusz?>
PostWysłany: 02 Gru 2015, 05:13 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Paź 2015, 11:04
Posty: 64
Nie są to oczywiście wartości z czapy, bo większość tak naprawdę można wyliczyć.
sbobet update


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group