Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prawo autorskie
PostWysłany: 21 Sty 2006, 08:48 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Gru 2005, 11:45
Posty: 28
Miejscowość: Tarnobrzeg
Moze z Was ktos wie, jak to jest z prawem autorskim w telewizji, czy zeby puscic trailer danego filmu (trailer ktory jest np. na oficjalnej stronie filmu) trzeba miec czyjas zgode, czy automatycznie tworzac trailer, producenci filmu akcpeptuja takie dzialnie ??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sty 2006, 10:11 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2005, 09:54
Posty: 12
Miejscowość: Ostrów Maz.
A w jakiej telewizji pracujesz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sty 2006, 10:27 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Gru 2005, 11:45
Posty: 28
Miejscowość: Tarnobrzeg
nie pracuje (poki co) osobiscie jestem ciekaw tego, a to ma znaczenie czy telewizja publiczna, czy prywatna, czy miejska ?? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sty 2006, 12:57 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Trailery są z założenia udostępniane wszystkim oglądającym za darmo (tak jak np. wersje demonstracyjne gier).
Ale nie jest też tak, że teleiwizja siedzi w internecie i szuka jaki trailer sobie sciągnąć i puścic. Dostarczenie takowego leży w interesie dystrybutora, a to uznawane jest za działanie promocyjne, wiec pewnie trzeba płacić TV za czas antenowy. Trailer traktowany jest poprostu jako reklama produktu.

PS. to mój osobisty punkt widzenia, także nie musi pokrywać się z prawdą :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sty 2006, 16:32 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
A jaka telewizja chciałaby promować coś za free? Trailer jest objęty prawem autorskim jak wszystko inne i na emisję musi być zgoda posiadacza praw. Oczywiście, czerpanie korzyści itp jest tu trochę inne bo to dystrybutor płaci za emisję a nie jak w przypadku gotowego filmu - to jemu płacą. Jak powiedział LGF - jest to normalna reklama i stacja kosi pieniądz za każdą sekundę czasu antenowego.

Nie zaglądałem nigdy w takie umowy dot. reklamy ale można założyć, że dając reklamę do emisji posiadacz praw (który za to płaci jeszcze) automatycznie wyraża zgodę. To jak z nagraniem wypowiedzi osoby dla radia czy tv: nikt nic nie podpisuje - skoro gadasz do kamery znaczy się zgadzasz się, żebyśmy to puścili.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sty 2006, 17:43 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Gru 2005, 11:45
Posty: 28
Miejscowość: Tarnobrzeg
To jeszcze z innego punktu zapytam. Zakladajac, ze jestem wlascicielem telewizji, robie sobie program o kinie.. prowadzacy prowadzi program, mowi o filmie i w pewnym momencie na wizji bedzie pokazany wlasnie trailer danego filmu. Czyli jezeli przykladowo sciagne sobie z netu trailer i wrzuce go na czas antenowy bez rozmowy z dystrybutorami to lamie prawo, czy nie ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2006, 03:04 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2005, 09:54
Posty: 12
Miejscowość: Ostrów Maz.
Lepiej z nimi zagadaj, a napewno sie zgodzą. Ja miałem kiedys przypadek, że przysłali nam zajawke koncertu Dj Bobo i mielismy limit ich emisji w zamian za emitowanie całego koncertu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2006, 12:16 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Zakładając, ze robisz program o kinie w którym puszczane są trailery to znaczy, że dydtrybutor dał ci w łapę żebyś to pokazał albo jesteś frajerem który za free zapycha sobie czas antenowy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2007, 16:33 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 03 Lip 2007, 07:25
Posty: 6
Miejscowość: Kraków
Mam pytanie!

Chodzi mi o wykorzystanie fragmentu filmu w filmie. Ściśle, w moim filmie. Na zasadzie "bohaterowie oglądają film, a fakt projekcji owego filmu należy do świata diegetycznego". Jeśli skonstruuję ujęcie w taki sposób, że w kadrze nie będzie widać owego filmu oglądanego przez bohaterów, a będzie jedynie słychać jego dźwięk, oraz wszelkie szumy wynikające z danej sceny, to czy wtedy 1) łamię prawa autorskie, 2) łamię je, ale raczej nikt nie powinien się dowalić, 3) spoko możesz tak zrobić???

Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2007, 18:20 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Ścieżka dźwiękowa też jest chroniona prawem i jeśli będzie rozpoznawalna no to punkt 1. Ewentualność numer 2 zależy od tego jaki to film (kto jest właścicielem praw), czy będziesz ciągnął kasę lub chciał pokazywać w oficjalnym obiegu (festiwale, tv) gdzie wymagane jest uregulowanie wszystkich kwestii prawnych.

Jeśli to tak dla pokazania na You Tube itp to raczej nic ci nie grozi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2007, 18:38 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 03 Lip 2007, 07:25
Posty: 6
Miejscowość: Kraków
"Touchstone pictures" (Home Video), to chyba właściciel praw. Będę się musiał do nich zwrócić z zapytaniem. YouTube to fajna sprawa, ale dopiero po tym jak film zaistnieje gdzieś oficjalnie, na jakimś przeglądzie albo festiwalu. Moja produkcja to film niezależny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2007, 23:07 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Zależny czy nie to nie ma większego znaczenia z prawnego punktu widzenia. Oczywiście amatorskie filmiki w drugim obiegu są stosunkowo niegroźne ale gdybyś próbował zadrzeć z Disneyem kosząc kasę na tym filmie to już więcej niż pewne, że ktoś się przyczepi. Coraz więcej festiwali wymaga deklaracji, że ze wszystkim co wsadziłeś do filmu jesteś na czysto.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group