Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Różnica w nagrywaniu kamerą amatorską a profesjonalną?
PostWysłany: 29 Sie 2011, 23:25 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 29 Sie 2011, 13:01
Posty: 3
Witam serdecznie.

Jestem laikiem w temacie, także wybaczcie ewentualne błędy w rozumowaniu.

Od dłuższego czasu próbuję znaleźć odpowiedź na to zagadnienie. Mianowicie chodzi mi o różnicę w nagraniu filmu kamerą amatorską i profesjonalną.

Nagranie amatorskie różni się od nagrania profesjonalnego jakby płynnością?, stabilizacją?, ilością klatek?
Różnicę widzi chyba każdy od razu.

Moje pytanie brzmi, skąd bierze się ta różnica i czy można ją uzyskać na domowym sprzęcie?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Różnica w nagrywaniu kamerą amatorską a profesjonalną?
PostWysłany: 30 Sie 2011, 09:33 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 15 Kwi 2009, 23:06
Posty: 116
Miejscowość: Poznań
No i mało rozumiesz...
Jaka jest różnica pomiędzy kamera amatorską a pro - czy ujmując to inaczej - tanią a drogą kamerą.
Różnic jest bardzo wiele ale jest jedna rzecz którą wielu ludzi zrzuca na barki sprżetu a jest to wina tylko i wyłącznie operatora.
Czyli... sprzętem amatorskim również można nagrać film prawie hollywoodzki ale zależy to tylko od umiejętności i DIY operatora i całej ekipy filmowej oraz wszelkiego rodzaju sprzętu dodatkowego.
Dobry film można zrobić i przy pomocy komórki - trzeba tylko wiedzieć jak.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Różnica w nagrywaniu kamerą amatorską a profesjonalną?
PostWysłany: 30 Sie 2011, 15:15 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 29 Sie 2011, 13:01
Posty: 3
Ok dzięki, mimo tego nadal nie wiem, w czym tkwi róznica. DIY operatora, ok.

Może do końca mnie nie rozumiesz. Chodzi mi o różnicę w odbiorze filmu Blair Witch Project, a dajmy na to Wyspy tajemnic.
DIY swoją droga, ale tu ewidentnie widać róznicę w drganiach, płynności. Sprzętem domowym nawet na statywie ciężko coś takiego uzyskać.

Mając doświadczenie Adobe Flashem na logike rzecz biorąc stawiałbym na ilość FPS, ale jeżeli się myle, to gdzie tkwi różnica?

;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Różnica w nagrywaniu kamerą amatorską a profesjonalną?
PostWysłany: 30 Sie 2011, 19:14 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Lipzky, to bardzo rozległe zagadnienie. Można wymieniać: nośnik: zazwyczaj jeszcze filmy kręci się na taśmie filmowej, która daje inną plastykę obrazu (a przecież taśmy są różne, mają różne czułości i dają różne efekty), jeśli kręci się na cyfrze to na takiej ze świetnymi parametrami przetworników; szkło: używa się profesjonalnych obiektywów (jaka jest różnica między zdjęciem zrobionym tanim kompaktem a dobrą lustrzanką dostrzegasz?); światło: czyli cały las statywów i świateł, którego na filmie nie widzisz a nad którymi musi czuwać operator i jego ludzie. Stabilizacja, klatkarz i korekcja kolorów też mają znaczenie. I oczywiście sedno sprawy czyli umiejętności wykorzystania całego tego sprzętu - ustawienie światła, kompozycja i plastyka (żeby nie wrzucać w kadr wszystkich kolorów świata) kadru czy wreszcie coś, co by się wydawało podstawą - prawidłowa ekspozycja klatki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Różnica w nagrywaniu kamerą amatorską a profesjonalną?
PostWysłany: 31 Sie 2011, 08:58 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 29 Sie 2011, 13:01
Posty: 3
Nikodem, bardzo dziękuję za rozległe wyjaśnienie!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group