Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Domokrążca, czyli sposób na zebranie kasy
PostWysłany: 19 Lis 2005, 00:59 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 08 Lis 2005, 12:29
Posty: 5
Katia M. napisała:

Młodzi twórcy w Stanach w poszukiwaniu środków na realizację filmów zwracają się o wsparcie do osób prywatnych. Oczywiście najczęściej jest to grono najbliższych przyjaciół i rodziny. Jak nie uda im sie tam, przechodzą do ofensywy w środowiskach ... lekarskim i prawniczym. Podobno Sam Raimi zrealizował swój film "The Evil Dead" (zresztą rozpoczynając produkcją w wieku osiemnastu lat) w większości za pieniądze dentystów.

W naszym kraju oba środowiska równiez kojarzone są z dużą kasą. Czy myślicie, że nasi stomatolodzy i adwokaci byliby skłonni współfinansować kinematografię?

--------------------------------------------------------------------------------

santi napisał:

Hmm... po tym ile zarobili na moich zębach uważam, ze mają moralny obowiazek

Tak serio to dopóki ktoś nie spróbuje to się pewnie nie dowiemy.

--------------------------------------------------------------------------------

Maurer napisał:

hmm,mi jeden dentysta bardzo pomogl, choc nie finansowo ale i tak jestem wdzieczny:)

--------------------------------------------------------------------------------

DESPERADOS
napisał:

Wydaje mi sie, że ten kto naprawde chce zrobić film za wieksze pieniądze ( np. 10 000 - 20 000) i ma znajomych z kasą to powinien się do nich zwrucic, może wtedy z kina amatorskiego wyłoni się jakiś piekny film, mający zadatki na różne nagrody. Powiem krótko: Kto ma swój cel i do niego dąży ten na starcie jest wygrany. Hitler nie będzie tu może dobrym przykładem, ale niewątpliwie był on inteligentny i miał cel do którego dążył z wytrwałością chciałoby sie powiedzieć nadczłowieka. Okej, wiem że ten facio to nie najlepszy przykład. Trza być upartym jak osioł żeby w dzisiejszych czasach zrobić jakiś obraz za wiekszą kase. Jak wam będą pluli w twarz, gdy będziecie zbierać fundusze to mówcie , że deszcz pada. Nie zrażajcie sie. Dumę schowajcie głęboko w szafie i z uporem maniakalnego frustrata szukajcie sponsorów jeśli chcecie COŚ zrobić. Życzę powodzenia Wam i sobie. Adios.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2005, 13:21 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Domokrążca. Bardzo nie lubię tego określenia. Po prostu zbieranie kasy na film to nie to samo co sprzedawanie szczoteczek do zębów w drzwiach :P.

Np. Peter Jackson zebrał na Martwice Mózgu kasę na ulicach swojego miasta w Nowej Zelandi. Tak samo u nas zbierali twórcy EDI na ulicach Łodzi. Myślę że domokrążca nie jest właściwym określeniem gdyż po domach nie uzbierasz żadnej kasy (chyba że na chleb suchy.. dla konia:).

Ale jak najbardziej zbieranie na ulicach poprzedzone pomocą telewizji aby dać ogłoszenie lub przedstawić na co te pieniądze są zbierane (telewizja regionalna lub kablowa) aby ludzie wiedzieli że to nie kolejne „dla chorego dziecka” bo tych co po ulicach na to zbierają to też trochę olewam gdyż wole płacić na konto niż dawać do puszki. Może w Media-marketach pogadać z dyrektorem i poprosić o postawienie jednej puszeczki. Ja tak będę zbierał pieniądze na realizacje filmu dokumentalnego 9godzinnego. Gdzieś dopiero za rok. Oczywiście po firmach pochodzić ale lepiej tych bardziej dochodowych bo niema nic gorszego niż uczucie że prosisz o pieniądze kogoś kto ich niema i ten ktoś musi odmawiać. Wtedy dwie strony źle się czują.

W taki sposób można zebrać kasę na profesjonalny film oczywiście nie na taśmie i bez opłacenia aktorów :P ale full Professional. Oczywiście jeśli ma się scenariusz przynajmniej normalny a nie kolejną parodie czegoś.

Jeśli ktoś będzie miał już doświadczenie z jakąś firmą to niech pisze tu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Mar 2006, 14:24 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lut 2006, 21:12
Posty: 191
Miejscowość: Mielec
Ja zwykle pisałem prośbę o dofinansowanie do SCK (dom kultury), różnych szkół, DKF'ów, stoważyszeń filmowych i fotograficznych. Nie jest to zawsze spora kasa ala każdy pomaga jak może. Raz dostałem całe oświetlenie i sale z greenbox'em.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group