Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Paź 2005, 11:51 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Z tym chyba mają problem wszyscy amatorzy produkcji filmowej :) Mi zawsze brakowało ludzi z którymi mógłbym współpracować. Dlatego założyłem LGF :) Jeżeli grupa jest przynajmniej troszkę zformalizowana, ludzie chętniej piszą się na coś takiego. Członkowie wypełniają ankiety z informacjami o sobie, wybierają kategorię w jakiej chcą być zapisani w naszej bazie danych i jak tylko jest jakiś projekt to wiadomo do kogo dzwonić :)

Niestety wraz z rozpocząciem roku akademickiego mam strasznie mało czasu (w końcu to I rok, no i dużo spraw organizacyjnych :? ), dlatego ostatnimi czasy baza nie była aktualizowana, strona LGFu również, ale mimo wszystko zapraszam - Lubelska Grupa Filmowa - żeby mniej więcej zobaczyć na czym polega nasza działalność.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Paź 2005, 00:08 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Tak czasy gdzie się chodziło do liceum czy podstawówki i kreciło mineły. U mnie zostałem prawie sam każdy rozjechał się po studiach i tylko wraz ze mną zostały 2 osoby + ja które chcą w życu tworzyć filmy;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Paź 2005, 20:40 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
niedługo (w przeciągu 2 tyg) zabieram sie do kręcenia pierwszego filmu, ze znajomymi, głównie ze szkoły, aczkolwiek mocno wyselekcjonowanymi (był casting na konkretne role :) na szczęście były potrzebne tylko 3 aktorki). Zamierzam założyć grupę filmową, to rzeczywiście pomaga, pozatym jest czyje logo dać na początku :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lis 2005, 09:03 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Paź 2005, 16:21
Posty: 65
Miejscowość: Wrocław
my też mamy grupę filmową - oficjalnie zarejestrowane stowarzyszenie. Filmem zainteresowałem się dopiero na ostatnim roku studiów, więc teraz, po ich ukończeniu, mam dużo czasu na realizację swoich pomysłów. Fakt, że muszę przez to klepać biedę, ale co tam, zawsze jakieś zamówienie wpadnie, albo zorganizujemy przegląd i tak się to jakoś kręci. A filmowców we Wrocławiu jest masa, więc z ludźmi do współpracy nie ma problemu. Gorzej ze sprzętem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lis 2005, 01:02 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
A ja jestem młodym zapaleńce z, że tak powiem, "prowizoryczną grupą filmową". Mówię im na dwa tygodnie przed, że kręcimy film, daję scenariusz i później jakoś idzie. Całe szczęśćie, że są zdyscyplinowani :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lis 2005, 10:41 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
To jest chyba największa bolączka. Jeżeli ludzie naprawde nie są zapaleńcami, to baaardzo ciężko zmobilizować ich do znalezienia odrobiny wolnego czasu :?
I tu przydałby się jakiś budżet... ja oczywiście staram się zapewniać jedzenie i picie w czasie produkcji, no ale dla niektórych to za mało.. niestety :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lis 2005, 22:04 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 24 Lut 2005, 16:38
Posty: 25
Miejscowość: Poznań
Adrian napisał(a):
To Ci zazdroszczę, że są zdyscyplinowani! U mnie nie zawsze tak jest niestety i przez takiego jednego jegomościa musieliśmy przenieść projekt o pół roku:D

U mnie to normalka :wink: Najgorzej robić coś z kimś, kto ma słomiany zapał, jest cholerykiem i jest leniwy, a na dodatek jest osobą bez której film nie ma szans na powstanie. I tak minął rok, po którym aktor w końcu dał za wygraną i zrezygnował :lol: Na szczęście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Udało mi się zwerbować kogoś znacznie lepszego 8)
Co do samego poiszukiwania aktorów, to rzeczywiście jest z tym duży problem. Początkowo miałem problem ze znalezieniem kogokolwiek chętnego do wzięcia udziału w filmach. Obecnie udało mi się zgromadzić pewną grupę ludzi, którzy się nadają do zadania. Wszystkich znalazłem przez przypadek i wszyscy mają jakiś atut, którym mogą się wykazać w filmach. Natomiast większość z nich nie ma czasu :lol: Tym sposobem udaje mi się zrealizować około trzech filmów na rok, a terminy się przesuwają jak dwa bieguny magnesu o tym samym ładunku. Ale do lata planuję dwa nowe, ciekawe filmy...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Lis 2005, 11:41 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Paź 2005, 16:21
Posty: 65
Miejscowość: Wrocław
największym złożem aktorów i ekipy są pierwsze lata wszelkiej maści szkół filmowych. Ludzie, którzy wiążą swoje życie z branżą chętnie biorą udział w offowych projektach


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Lis 2005, 12:42 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
Ja mam o tyle dobrze ,ze jestem w drugiej klasie liceum i filmy krece po prostu ze znajomymi :)
Czasami niezla jest przy tym zabawa i zawsze znajduja sie chetni do udzialu. Gorzej z profesjonalizmem i organizacja. Czasami rece opadaja jak 'aktorzy' nie potrafia zagrac prostej sceny...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Lis 2005, 15:46 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Paź 2005, 16:21
Posty: 65
Miejscowość: Wrocław
liceum... piękny czas, kiedy nasza wrażliwość estetyczna toleruje duże dawki wszystkiego (: dobrze, że zaczynasz wcześnie, za kilka lat możesz już być uznanym filmowcem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Lis 2005, 16:44 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
No nie wiem czy to jest tak wczesnie. Chcac isc na odpowiednie studia trzeba zaczynac mozliwie jak najwczesniej ,a i tak dostana sie tylko ci z kasa i najlepsi. Czyli ci z kasa bo wiadomo, ze za pieniadze mozna nie tylko kupic sobie miejsce w szkole, mozna tez kupic sprzet i nagrac cos profesjonalnego.

Anthus napisał(a):
U mnie to normalka Wink Najgorzej robić coś z kimś, kto ma słomiany zapał, jest cholerykiem i jest leniwy


No z tym slomianym zapalem to jest tragicznie. Jak przychodz co do czego to zaraz kazdy sie wycofuje bo mysli ,ze i tak nic z tego nie bedzie. Przez takie myslenie czasami szlag mnie trafia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Gru 2005, 11:21 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Paź 2005, 16:21
Posty: 65
Miejscowość: Wrocław
bo ludzie myślą, że film to zabawa, że wystarczy ustawić kamerę na statywie i porozmawiać. Jak zorientują się, ze realizacja wymga wstawania o 6 rano, wyrzeczeń i potu, to najczęściej im sie nudzi szybko i znikają z planu, albo marudzą nieznośnie. Dlatego praca z profesjonalistami to sama przyjemność. Fakt, że większosć aktorów jest trochę kapryśnych i chimeryncznych, ale na planie wiedzą o co chodzi i nie stwarzają kłopotów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Lut 2007, 20:58 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 24 Lut 2007, 16:49
Posty: 14
Miejscowość: Kraśnik
Ja na przykład zaczynam sam tworzyć filmy bo brakuje mi do tego pomocników... dla moich znajomych scenariusze wydają sie śmieszne ale gdyby nie one nie było by filmów. Interesowało mnie filmowanie od małego ale nie posiadałem kamery.... teraz kiedy ją posiadam, zacząłem pisać scenariusz do filmu o uczestnikach pewnego sportu extremalnego gdzie uczestników w moim mieście nie brakuje, wiec miałbym kogo wziąć jako aktorów. Już teraz zgłaszają się niektórzy z prośbą czy nie nakręciłbym o ich hobby filmu, chciałbym ale w tym momencie nie umiem zgrywać filmów z kamery przez komputer ale na razie nad tym pracuje. Więc jak na razie sam pracuje nad moimi scenariuszami a potem sam będę tworzył film. BO wątpię czy znalazłbym odpowiednie do tego osoby, bo teraz większość to aby pójść do piwnicy zajarać i gdzieś pokozaczyć więc jestem sam i daje rade :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2007, 02:58 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 18 Lip 2006, 22:14
Posty: 53
Miejscowość: Warszawa
ja zrobilem stronke o filmie (ktora znajdziesz u mnie w podpisie) i napisalem, ze szukam ludzi na tym forum, i w innych miejscach. szczesliwie ludzie zaczeli sie zglaszac i produkcja ruszyla, a nawet zdjecia dobiegly juz konca. jesli chcesz zobaczyc jak mi idzie to zapraszam na stronke i na bloga projektu (link takze w stopce).

troche to trwalo, zanim ludzie sie znalezli, ale szczesliwym trafem wszystko sie udalo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2007, 00:42 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2007, 00:17
Posty: 7
Miejscowość: Poznań
Ja raczej zajmuję się <b>pisaniem muzyki do filmów</b>, lecz cieżko znaleźć w miarę zdyscyplinowanuch napaleńców. trochę się bawię we własne video, ale jakos i tak ląduję przy samej muzyce. W razie czego jak by ktoś szukał dźwiękowca ze studiem nagrań, to zapraszam :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group