Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2008, 16:55 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2006, 19:07
Posty: 169
Miejscowość: Warszawa
Strasznie sztampowe :? To nie przypomina tylko bajek Diseya ,ale także np. Warner Bros .
Może spróbuj pogłówkować i wymyśleć coś czego ktoś inny nie zrobił , albo żeby przynajmniej tak nie rzucało sie to w oczy ( to podobieństwo)? Chyba, że masz rzeczywiście mało czasu i zależy ci tylko na oddadniu przyzwoicie zrobionej pracy ?
Czy to jest cały pomysł ,czy zamierzasz dopisać do tego jeszcze jakąś puente.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2008, 20:17 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 09 Paź 2008, 22:26
Posty: 21
Miejscowość: Legnica
mrozmi napisał(a):
Chyba, że masz rzeczywiście mało czasu i zależy ci tylko na oddadniu przyzwoicie zrobionej pracy ?


Przede wszystkim chce skończyć w terminie tzn luty 2010 . Zależy mi na zrobieniu czegoś śmiesznego dla dzieci i nie tylko. Po zdaniu studiów chciałbym go opublikować na youtube i osiągnąć przyzwoita oglądalność;) i mieć satysfakcje z dobrze wykonanej pracy. Na Uczelni ten semestr jest na dopracowanie tematu konsultacje itp. U nas uśredniając praca inz. powinna zając około 40 stron i zając okolu 300 godzin pracy. Mój projekt wykraczać będzie po za 40 stron (sadze ze osiągnie grubość 60-80 stron) i zajmie mi więcej niż 300 godzin. Wiec dochodzę do wniosku ze większość prac w stylu:
-pomysł
-scenariusz
-rysunki koncepcyjne
-storyboard
Powinny już być wykonane w tym semestrze.

mrozmi napisał(a):
Czy to jest cały pomysł ,czy zamierzasz dopisać do tego jeszcze jakąś puente.


nie no to nie jest skończone :) Jeśli masz jakieś konkretne pomysły to je podaj wszyscy mówią ze to złe to złe ale nikt za bardzo nie ma ochoty wymyślec coś innego wiec staram się wymyśliłem z pomocą coś takiego.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2008, 20:20 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Sztampowe??ja bardzo chciałbym mieć taką zdolność "sztampowania" produkcji Disneya,Pixara,WarnerBrosa,Dreamworks itp,bo w porównywaniu do ich dzieł chodzi mi o kwestie techniczną i czystosć ich animacji.Są bardzo przyjemne w odczycie technicznie.Nie chodzi mi o kopiowanie pomysłu wątku etc,lecz o wykonanie techniczne właśnie.Fakt że tam przy animacji pracuje cała rzesza profesjonalistó z każdego działu tworzenia grafiki 3d ale ich stać na to,pojedynczy pasjoant animacji 3d musi początkowo być pomysłodawcą,twórcą modeli,ich teksturowaniem,i potem jeszcze animowanie modeli,następnie twozreniem ogólnie animacji.To jest okropnie czasochłonne.Osobiście spędząłem nie jedną nockę zarywając japzry oprogramowaniu 3d.Kolega najprawdopodobnie będzie pracował w całości sam więc nie będzie miał łatwo.A jeżeli potrafił by stworzyć świat 3d podobny technicznie do tego co tworzą wcześniej wymienieni producenci filmowi miałby póżniej niesamowitą łatwość w wplatywaniu nowych wątków,pomysłów wiedząć ze jest w stanie zrobić coś tak wymagającego od strony technicznej.
mam jeszcze kilka pytań:
1. w czym tworzysz animacje??czyżby 3dsmax??
2. jak długo zajmowało Ci stwozrenie animacji "Last SOldier"?
3.Ile uczyłeś się i wyklołeś przy nauce??
4. na jakim sprzęcie renderujesz??
5.czy animacje postaci są przykłądowymi "kośćmi" z sieci czy sam potrafisz tak riggować?
Wiem trochę ciekawski jestem ale sam jestem grafika 3d zainspirowany lecz ostatni nie mam czasu na twozrenie niczego w związku ze szkołą więc narazie pytam i oczekuje wyczerpującej odpowiedzi:DD:
Pozdrawiam!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2008, 20:43 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 09 Paź 2008, 22:26
Posty: 21
Miejscowość: Legnica
Wreszcie jakiś głos zrozumienia :P eheh :) żartuje

Zgodzę się z moim przedmówca. Tam pracuje sztab ludzi przykładowo do samej animacji są ludzie od reaktorów ubrania są ludzie od animowania włosów i sami animatorzy postaci przy tej samej scenie pracuje około 10 osób. Jeśli chodzi o animacje. Jeśli chodzi o rendering używają swoich narzędzi np render man narzędzi do podglądu w czasie rzeczywistym każda postać posiada kilka set świateł rozświetlających ją o scenie nie wspomnę. Każdy film powstaje w 2-3 lata i pracuje przy nim najlepsi z najlepszych w liczbie około 40-80 osób nie wiem dokładnie.
Prawda jest tez to ze na początku jak się nie jest super animatorem jak np Bagiński rzadko kiedy da się sklecić ekipę ludzi chętnych do niekomercyjnego projektu. Trzeba coś sobą reprezentować aby reprezentować trzeba coś zaprezentować :) czyli trzeba być człowiekiem orkiestrą na początku.

Co do pytań:
1. Znam kilka softów Maxa najlepiej ale tez znam xsi maya blender.
2. Last soldier powstał po macoszemu projekt ten powstał w dużej części dla testu. Testu oglądalności na youtube ale także coś swego rodzaju sprawdzian co możne pójść nie tak. Przy dużym projekcie tego typu problemy by się nawarstwiły teraz posiadam wiedzę co jak gdzie :) robiłem go około tygodnia. moja prace dyplomowa chce zrobić już od deski do deski.
3. Grafika zająłem się już nie długo będzie 2 lata rok modelowania i rok już animacji.
4. Na razie mam taki sobie komputer ale jeśli będę pracować ( co się w najbliższych dniach okaże ) sprzęt ulegnie zmianie;) ale na pewno nie będę używał GI i FG o ile wesz o co chodzi:) render mental ray lub scanline.
5. tak animuje normalne rigging'i nie bawię się bipedem. Postac ktora widziecie w moim demo i w last soldier to postać z sieci wraz z szkieletem ale potrafię rigging'owac. IK/FK oraz morph'ing ale do tego czasu jeszcze się nauczę kilku rzeczy :) o ta sferę bym się nie martwił.

A beta wersja scenariusza już 100% cala historia. proszę o uwagi jakieś możliwe poprawki i potem jak już to pomoc przy napisaniu tego w odpowiedniej formie jak to przystało na profesjonalny scenariusz.

1. Słoneczny dzień. Trawiasta polana. W trawie pracują mrówki zbierają nasionka. W pewnym momencie jedna mrówka ogłasza cos przez megafon. I wszystkie rzucają wszystko i biegną do mrowiska. Drzwi od mrowiska się zamykają, a na zewnątrz pozostaje jedna mrówka która nie zdarzyła.
2. Wali w drzwi rekami ale bez skutecznie.
3. W środku trwa impreza widać tańczące mrówki.
4. Mrówka na zewnątrz siedzi na kamieniu i bawi się kijem jest smutna, zakłopotana. Nagle patrzy na kij który trzyma w ręce i dostaje olśnienia i szybko zrywa się do biegu. Przybiega do drzwi mrowiska z dużym kijem. Wpycha go miedzy drzwi i próbuje rozepchać je ciągnie potem zaczyna pchać, w skrajnym wygięciu kija siła mrówki jest za mała i kij ją wystrzeliwuje. Mrówka po chwili wraca i próbuje ciągnąc kij zamiast pchać aby znowu nie wylecieć ale tym razem kij się łamie. Mrówka się wkurza. Zaciemnienie.
5. Mrówka czyta kartkę papieru. Jest to instrukcja obsługi dynamitu. Podbiega do drzwi podkłada dynamit i ucieka. Biegnie do detonatora podłącza kabel i naciska detonator. Nic się nie dzieje naciska kilkakrotnie z nerwami nic się nie dzieje. Podchodzi do drzwi i widzi ze kabel detonatora nie jest podłączony do dynamitu. Mrówka jest podłącza i następuje eksplozja. Mrówka wychodzi z dymu przypalona smutna zniechęcona i zmęczona.
6. Tym czasem w mrowisku usłyszano wybuch i parem mrówek idzie sprawdzić co się stało.
7. Kolejnym pomysłem mrówki jest zrobienie katapulty wbija ona dwa patyki w ziemie. Zaczepia o nie gumkę i cofając się naciąga ją.
8. Mrówki otwierają drzwi bohater główny wlatuje do środka i rozbija się o ścianę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2008, 20:59 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
jako że ja stanowczo krócej siedze w 3d to postaram się upewnić i chyba jestem pewien odpowiedzi ale za GI rozumiem globalną illuminacje czyli to ze render oblicz swiatło odbite.skrótowo polega to właśnei na rozporoszeniuie światła w scenia,bawiłę msię tym przy scenkach normalnych nie animcji i świaetna sprawa ale niesamowicie pożerająca zasoby blaszaka jak na jedną scene a co dopiero mówić o animacji w taki sposób,ja w najbliższym czasie chciałbym pobawić się trochę 3dsMaxem więc zapyatm czy szybko przychodzi nauka,ja do tej pory z produktów Autodeska pracowałem na AutoCADzie w szkole ajko projektowanie domów,sieci komputerowych etc,i to mnie zainspirowało w grafikę 3d i jej ogromne mozliwości pomimo iż AutoCAD nie ma zbyt wiele wspólnego z softem do grafiki takiej typowej 3d,jak do tej pory dwa miesiace było mi dane pracowac na Cinemie,i uważam ją za naprawdę porządne narzędzie z ogromnymi możliwościami i niesamowitą perpektywą rozwojową,
A co do wersji beta scenariusza już widze oczami wyobrazni:D:D:Dwkońcu wyobrażnia to podstawa przy tworzeniiu takich rzeczy.Serdecznie pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2008, 22:20 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 09 Paź 2008, 22:26
Posty: 21
Miejscowość: Legnica
Nie odbiegajmy od tematu co do grafiki 3d to moje gg jest podane ja jestem często na niewidocznym wiec wal śmiał;) nie będziemy tutaj zaśmiecać tematu.

Mógłby ktoś pomoc przy napisaniu tego w formie profesjonalnego scenariusza?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2008, 09:33 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2006, 19:07
Posty: 169
Miejscowość: Warszawa
Polecam książke wyd. Marzec : " Jak napisać scenariusz filmowy", szczegóły tutaj . :wink:

Jest to świetna książke dzięki, której nauczysz się m.in jak powinna wyglądać forma scenariusza filmowego .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2008, 14:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Bobi87 napisał(a):
Mój projekt wykraczać będzie po za 40 stron (sadze ze osiągnie grubość 60-80 stron) i zajmie mi więcej niż 300 godzin.

Pozdrawiam



powiem ci w taki sposob : przyjmujac ze jedna strona trwa normalnie 1min badz 1,5 min topo przeliczeniu 60-80 stron zajmie ci 60-100 min (w przeliczeniu na oko). animacja zajmie moze z nie caly rok. rendering (zakladajac ze nie dysponujesz super wypasioną farmą renderującą) zajmie jakies ~2lata.
teraz jeszcze dochodzi montaz, napisanie muzyki, udzwiekowienie tego, dialogi nagrac trzeba. odrazu powiem ze dialogi nagrywa sie przed procesem animacji.
jezeli chcecie zeby to wyglądalo jakos pro to musicie zrezygnbiwac z tak dlugiego scenariusza, lepiej zrobic cos krotszego, ale w dobrej jakosci niz dlugiego i kiczowatego.
krotko mowiąc to jest porywanie sie z motyką na slonce bo jedna osoba nie da rady tego wszystkiego zrobic w rok.
baginski katedre robil ok 2lat jak dobrze pamietam, albo dluzej.
jezeli szukasz inspiracji na animacje to szukaj jej w zyciu codziennym. czesto tam mozna znalezc najlepsze pomysły na animacje.

a jezeli juz rozmawiamyo animacji to tu masz kilka moich(pomijam tylko ta w ktorej dziewczyna rzuca pilką, to byl test constrainowania obiektow). wszystkie animacje 3d są animowane w maya :
http://www.youtube.com/user/Tommmasz

jezeli szukacie kogos do pomocy przy calym procesie tworzenia animacji (pre prodkcja, produkcja i postprodkcja) to zapraszam na pw


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2008, 16:11 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 09 Paź 2008, 22:26
Posty: 21
Miejscowość: Legnica
Tomku mieszasz fakty. Moja praca dyplomowa będzie miała 60-80 stron :) ale nie scenariusza:) Scenariusz będzie jej elementem, ale znajdziesz w niej opis modelowania postaci, nakładania tekstur, tworzenie riggingu, skinowania, animacji itp. A wiec short nie będzie miał 60-100 minut;]a około 2 :) dialogów nie bedze w tym filmie a dźwięk załatwię (kupie) od znajomego.

ps to ze sie dialogi nagrywa przed animacja to nic nowego mi nie powiedziałeś:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2008, 16:14 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
aaaaa, zle przeczytalem :P :P to zmienia postac rzeczy :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group