Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Potrącenie pieszego przez samochód!?
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 18:19 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2008, 11:51
Posty: 3
Miejscowość: Susz
nie wiem czy dobrze zamieściłem, jak co to przenieście.

potrzebuję porady. musimy nakręcić wypadek, konkretnie potrącenie pieszego przez samochód. jak ja to widzę: idzie sobie pieszy poboczem, z naprzeciwka jedzie samochód, kierowca go nie zauważa i bach go potrąca. ma to wyglądać w miarę realistycznie, a nie że samochód przejeżdża obok a ja sie rzucam jakby nie wiadomo co. ma mnie uderzyć rogiem samochodu, nie środkiem. jak powinienem upaść, w którą stronę? robił już ktoś coś takiego? potrącenie na real raczej odpada, bo nie bardzo mi się to widzi :P

tutaj dwie scenki potrącenia robione przez kaskaderów:
http://pl.youtube.com/watch?v=2T8ZpeMyTCg
http://pl.youtube.com/watch?v=iVfvl4En74g


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 18:56 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Może zrób to od tyłu, czyli bądz na samochodzie, leż na nim, zjedź po kancie, po masce i stań na nogi, samochód przez ten czas niech jedzie do tyłu. Filmowaną sytuacje puscic reversem i jak zdolna ekipa to się uda :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 18:58 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Masz tu http://www.videocopilot.net/tutorial/advanced_car_hit/

Tylko nikomu nie mów :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 19:12 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2008, 11:51
Posty: 3
Miejscowość: Susz
loopack napisał(a):
Może zrób to od tyłu, czyli bądz na samochodzie, leż na nim, zjedź po kancie, po masce i stań na nogi, samochód przez ten czas niech jedzie do tyłu. Filmowaną sytuacje puscic reversem
ciekawa koncepcja. o takiej nie myślałem. tylko po tym uderzeniu potrącony ma upaść na ziemię, to wtedy trzeba by już normalnie nakręcić. w sumie spróbować możemy, co nam szkodzi?

loopack napisał(a):
i jak zdolna ekipa to się uda :wink:
no z tym mogą być problemy :P w sumie to nasze początki więc wiedza jak i umiejętności są nie oszukując nikogo zerowe :P

cezary188 napisał(a):
ooo, dobry patent :) a może masz to w wersji polskiej? żeby ktoś to wytłumaczył łopatologicznie, bo mój inglisz is not perfekt :P

cezary188 napisał(a):
Tylko nikomu nie mów :wink:
będę ciiiiiiiiichutko :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 19:14 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Albo to co powyżej albo zatrudnij zawodowca. Nie próbuj się sam bawić w takie rzeczy bo i tak ci się nie uda. Użyj lepiej montażu jeżeli chcesz naprawdę dramatycznego efektu w granicach prawa i możliwości.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 19:24 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
cezary188 napisał(a):
ooo, dobry patent :) a może masz to w wersji polskiej? żeby ktoś to wytłumaczył łopatologicznie, bo mój inglisz is not perfekt :P


A jak prościej przecież to pismo obrazkowe, klikaj za tym panem a wszystko będzie dobrze :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 19:33 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2008, 11:51
Posty: 3
Miejscowość: Susz
cezary188 napisał(a):
A jak prościej przecież to pismo obrazkowe, klikaj za tym panem a wszystko będzie dobrze :mrgreen:
okej. spróbuję :) nie jestem dobry w te klocki, ale może się uda, jak tak to masz pifko ode mnie ;)

[ Dodano: Wto Wrz 23, 2008 9:49 pm ]
dzisiaj próbowaliśmy jak to wyjdzie, jak się rzucę obok samochodu. o dziwo wyszło nie najgorzej :) widać, że nie potrącił mnie na prawdę, ale nie jest aż tak źle :) musimy trochę poćwiczyć i przy dobrym ujęciu kamery może wyjść całkiem realnie :)

takie spostrzeżenia które się nam nasunęły podczas próby to:
- samochód musi jechać szybciej (jakieś 80-90km/h) jest to trochę utrudnione, bo jest to dość mały kawałek drogi i ciężko się na nim rozpędzić
- musimy być bliżej siebie (samochód i potrącony) będzie wyglądało bardziej realnie, że mógł mnie dotknąć, a nie zupełny pic na wodę fotomontaż
- musimy się zgrać (uskok w bok potrąconego i jednoczesne hamowanie samochodu) żeby wyglądało jak sytuacja drogowa prosto z życia

i to chyba jak na razie tyle...

filmik ma kumple na kamerze i niestety się wam nie pochwalę :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Wrz 2008, 19:21 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 01 Gru 2006, 20:03
Posty: 66
Miejscowość: Bełchatów
dreed napisał(a):
(...)
takie spostrzeżenia które się nam nasunęły podczas próby to:
- samochód musi jechać szybciej (jakieś 80-90km/h) jest to trochę utrudnione, bo jest to dość mały kawałek drogi i ciężko się na nim rozpędzić

Nic bardziej mylnego. Wystarczą zmiany w szybkości czasu i troche keyframes'owania. Zapoznaj się z wyrażeniem Time Remapping - bardzo pomocna rzecz jeżeli chodzi o przyspieszenie lub zamrożenie czasu. Piszę to, głównie dlatego, żeby nikomu nie wpadła do głowy jazda po osiedlu z taką prędkością.
Tip: znajomy, który mieszkał parę miesięcy w Marsylii, opowiadał jak nagrywano kolejną część filmu TAXI. Te tak bardzo widowiskowe pościgi samochodów nie przekraczały w rzeczywistości 20 km/h.

[/quote]


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group