Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Fragment filmu w moim filmie
PostWysłany: 24 Maj 2008, 14:04 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
Mam pewien problem. Chcę nakręcić jedną scenę, kiedy dwójka bohaterów rozmawia, a trzeci ogląda "Pulp Fiction". W kadrze cały czas widać telewizor (konkretnie scenę z Zedem), słychać niektóre kwestie.

Czy mogę tak zrobić, czy potrzebuję jakiegoś pozwolenia?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Maj 2008, 14:22 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Wiesz no to zależy co ty chcesz potem z tym filmem zrobić jak tam dla siebie to jak bym się nie przejmował ale jeżeli chcesz na jakieś festiwale czy coś to absolutnie potrzebujesz zgody na wykorzystanie fragmentu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Maj 2008, 15:22 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Która generalnie kosztuje chore pieniądze jeśli będziesz chciał wykorzystać film komercyjnie, jest szansa, że uda się dogadać tak, aby stawka była niska, ale to tylko szansa a nie pewnik.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Maj 2008, 07:24 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Trudno będzie w ogóle znależć kogoś, kto będzie mógł wyrazić zgodę. Chociaż przyznam, że pomysł jest niezły. Legalne wcielenie go w życie jest jednak mało realne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Maj 2008, 11:25 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 23 Lut 2008, 15:47
Posty: 193
Miejscowość: Pruszków
Cytuj:
Wiesz no to zależy co ty chcesz potem z tym filmem zrobić jak tam dla siebie to jak bym się nie przejmował ale jeżeli chcesz na jakieś festiwale czy coś to absolutnie potrzebujesz zgody na wykorzystanie fragmentu.

To znaczy na festiwal to może jeszcze mógłby pójść (oczywiście jakiś mało znany, czyli nie OFFskary czy Złote Mrówkojady), tyle że gdyby ktoś wyraził zainteresowanie tym filmem, np. ktoś chciałby puścić to w telewizji, to byłby problem. Ale takie coś jak np. pokazać film w domu, w szkole albo właśnie na forum to nie ma żadnych problemów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Maj 2008, 11:49 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Cytuj:
Czy mogę tak zrobić, czy potrzebuję jakiegoś pozwolenia?

Drodzy moi, nie wprowadzajcie zamętu.
Constantine11 -> pozwolenia potrzebujesz ZAWSZE! Niezależnie od tego, co zamierzasz potem z tym filmem zrobić. Tak to wygląda od strony prawnej (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, które dotyczą wykorzystania filmów do celów edukacyjnych).

To czy festiwal jest mało znany czy nie, to czy pokażesz go na forum tym czy innym to już próba szukania na siłę usprawiedliwienia dla nieuprawnionego działania. Co jeśli na mało znanym festiwalu usiądzie osoba, która potem złoży na Was doniesienie? Co będzie jeśli ja widząc taki film również doniosę na autora? Nie myślcie, że jeśli kierujecie film do małego grona odbiorców to wszystko jest ok. Nie jest.

Pozwolenie możesz uzyskać u dystrybutora filmu posiadającego prawa do rozpowszechniania filmu w Polsce.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Maj 2008, 13:29 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
LGF wyjaśnił wszystko w tej kwestii - nadmienię tylko obrazowo, że wspomniana sytuacja to nic innego jak fragment cudzego utworu w Waszym utworze - nieważne, czy to tylko obraz w telewizorze, czy wykorzystana muzyka w tle, czy nawet (!) obrazy wiszące na ścianie.
Ja jednak sugerowałbym Wam nagranie jakiegoś własnego pseudo filmiku z bandziorami (kilka ujęć) samodzielnie i puszczenie (w TV) we właściwym ujęciu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group