Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zezwolenie na kręcenie
PostWysłany: 14 Wrz 2006, 15:17 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 14 Wrz 2006, 15:08
Posty: 1
Mam pytanie. jestem przedstawicielem amatorskiej grupy zajmującej sie produkcją filmów. i w związku z tym moje pytanie brzmi:
jaki gdzie możemy dostać zezwolenie na kręcenie w miejscach publicznych? dziękuję za szybką odpowiedz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Wrz 2006, 18:40 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Generalnie o ile nie robicie jakiegoś specjalnego zamieszania to hasło "amatorski film" czy jeszcze lepiej studencki czy szkolny to da się załatwić "na gębę". Jak teran jest pod nadzorem jakiejś instytucji - to najlepiej do nich się zgłosić. Ja to zwykle łapię najbliższego stójkowego czy ochroniarza, sprzedaję dowcip o zakonnicy w sex shopie i z nim to załatwiam. Chyba, że sztywniak bez poczucia humoru.

Przestrzeń publiczna zawsze komuś podlega. Ulice należą do ZDM, przystanki i metro do ZTM, dworce do PKP itd. Jak chcecie robić utrudnienia w ruchu czy biegać z pistoletami to na policję. Niektórzy nie lubią jak filmować ich budynki - wtedy trzeba z właścicielami.

Jak jakieś pasaże bez specjalnej ingerencji w otoczenie to można kręcić na pałę. W każdym razie do mnie nikt sie nigdy nie przyczepił choć z reguły kręcę na popularnych szlakach patrolowych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2007, 15:00 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 03 Lut 2006, 15:09
Posty: 49
Kiedyś chciałem kręcić w akademii muz. i okazało się, że muszę przejść cały dział administracyjny z podaniami, uzasadnieniami i innymi pomysłami. Uff... Dlatego poprosiłem znajomego, aby udostępnił mi szkołę kolejową o podobnej architekturze we wnątrz w której jest dyrciem. Potem domontowałem na początek sekwencji fronton budynku akademii z drugiej strony ulicy w planie ogólnym i zrobiłem najazd na szyld uczelnii. I wszystko jest wiarygodne. A biurokraci magą mnie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2007, 15:32 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Rada na przyszłość dla wszystkich kręcących sceny z użyciem replik broni:

Oprócz pozwoleń pisemnych od komendanta, najlepiej jeszcze w dniu kręcenia obdzwonić wszystkie okoliczne komisarjaty policji oraz centralę, żeby byli przygotowani na zgłoszenia typu "Po moim osiedlu biega grupa uzbrojonych mężczyzn". Dobrze jest też porozwieszać kartki w okolicznych sklepach, domach, klatkach schodowych z informacją, że tego i tego dnia będzie kręcony film...

Ja popełniłem kiedyś mały błąd nie informując sąsiadów o kręceniu i mało brakowało, a wraz z ekipą spędziłbyśmy święta w areszcie... ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2007, 23:08 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
z doświadczenia wiem że najłatwiej jest załatwić coś u samej góry, przykład: próbowałem załatwić wejście na taras widokowy na pałacu kultury na 5 rano, na wschód słońca, wszyscy po kolei mówili nie, aż do samej góry, która powiedziała "nie ma problemu". Góra ma zwykle większe problemy i perspektywa małej grupy nieszkodliwych filmowców gdzieś tam mniej przeszkadza niż z punktu widzenia ciecia, który musiałby ich pilnować.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group