Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 12:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: AVID - KLUB
PostWysłany: 31 Mar 2006, 12:45 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 31 Mar 2006, 12:08
Posty: 8
Miejscowość: BYDGOSZCZ
proponuje stworzyc dodatkowe forum w ktorym osoby majace zaszczyt pracowac na Avidzie mogly by wymieniac sie doswiadczeniami i nowosciami a tym samym pomagac i udzielac porad tym ktorzy nie bardzo wiedza jak sie poruszac w strefia Avida lub nie wiedza jeszcze za bardzo co to takiego jest. 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Mar 2006, 15:35 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2005, 12:53
Posty: 34
Miejscowość: Wrocław/Orzechówka
A mam takie osobiste pytanie: w czym Avid jest lepszy od innych programów?
(nie traktuj tego jako ataku - pytam, bo nie robiłem nigdy w Avidzie ;))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Mar 2006, 15:36 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Wniosek zostanie rozpatrzony ale nie widzę takiej potrzeby. Gdyby było naprawdę dużo postów związanych z Avidem to może ale tak nie ma sensu mnożyć działów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Mar 2006, 21:33 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 31 Mar 2006, 12:08
Posty: 8
Miejscowość: BYDGOSZCZ
trudno tak w kilku zdaniach wymienic dlaczego AVID jest uznawany za jeden z najlepszych systemow montazowych moze dlatego ze :
-zainstalowany na orginalnej dedykowanej pod AVIDA dwuprocesorowej platformie stanowi system prawie bezawaryjny ( 7 lat pracuje na Avidzie i moze pare razy mi sie zawiesil)
-szybkosc pracy na timeline-poslugujesz sie praktycznie tylko klawiatura jezeli jest ona orginalna masz ja specjalnie oznakowana
-akcelerator Mojo Avid powoduje ze rendering skomplikowanych efektow odbywa sie bardzo szybko, wszystkie inne efekty to RT
-mozliwosc podlaczenia szerokiej gamy rekorderow i kamer z mozliwoscia pelnego sterowania nimi przez system
-bardzo zaawansowany offline
-wiele przydatnych funkcji do produkcji dla tv np. audio tool, korektor kolorow etc.

wiecej informacji na www.avid.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Kwi 2006, 09:30 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Dodam do tego, ze jest po prostu bardzo szybki w pracy. Od dawna posiada wiele usprawnien, ktore dopiero teraz sie pojawiaja w innych programach (chocby zagniezdzanie sekwencji, multikamery).
Z ta awaryjnoscia bywa roznie, pracowalem na Adrenalinie, Media Composerze, Xpresie i Symphony i zwisy sie zdarzaja (glownie Adrenalina) ale i tak w porownaniu do innych zestawow mozna go nazwac prawie bezawaryjnym.
Poza tym Avid posiada genialny interfejs, (choc podobno odstrasza poczatkujacych uzytkownikow).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Kwi 2006, 13:21 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Nie chodzi o to czy jest najlepszy. Po prostu nie ma potrzeby robić forum dla jednego programu. Żeby być konsekwentnym, trzeba będzie zrobić dobrze miłośnikom AP albo FCP i nagle okaże się, że jest multum działów a w każdym raptem po kilka wątków.

A zalety Avida miałeś wychwalać w innym wątku. Nie rób zamieszania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Kwi 2006, 19:11 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 31 Mar 2006, 12:08
Posty: 8
Miejscowość: BYDGOSZCZ
Jezeli Santi nie jestes zainteresowany tematem nikt nie karze tobie brac udzialu w forum. Jesli nie pracujesz na Avidzie i swietnie sobie radzisz bez niego to bardzo dobrze ale nie jestes sam ! Poza tym sorry ze tak publicznie ale jak inaczej nie dociera ... to wiedz ze zadalem sobie troche trudu i poczytalem twoje posty i uwazam ze pomimo tego ze miales wiele trafnych uwag to wiekszosc z twoich postow ukazuje twoja arogancje i zarozumialosc. Ja tez skonczylem filmowke ale staram sie raczej pomagac mniej doswiadczonym niz sie z nich nabijac bo nie o to tu chodzi zeby pokazac swoja wyzszosc tylko zeby podzielic sie wiedza. Wiec moze raczej ty nie rob zamieszania na forum!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Kwi 2006, 23:20 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Najwyraźniej nie zrozumiałeś: jak chcesz pisać o Avidzie nikt ci tego nie zabrania. Ja tylko wyrażam swoją opinię nt. mnożenia działów.

Jako moderator jestem upoważniony do utrzymania porządku na forum. Nigdzie nie jest powiedziane, że mam każdego głaskać po głowie i być dobrą ciocią. Norbert dając mi uprawnienia zaakceptował mój sposób pracy (lojalnie ostrzegłem go, że wredny ze mnie typ) więc nie mam skrupułów. Wiem, że popularne jest zachwycanie się wszelkimi nowymi pomysłami a wszelka krytyka jest be ale ja nie dbam o popularność i poprawność polityczną.

Nie nabijam się z niedoświadczonych, co najwyżej opierdzielam leniwych i pozbawionych minimum wyobraźni. Nie możesz mi zarzucić, że nie pomagam bo robię to od kilku lat i mam już doświadczenie z różnymi odmianami forumowiczów ich pomysłami.

Robisz zamieszanie TY łącząc różne wątki. Moja wypowiedź, że "świetnie sobie radzę bez Avida" to nie dyskredytacja programu tylko odpowiedź na cokolwiek ogólnikowe stwierdzenie, że jest "niezastąpiony". Wszystko da się czymś zastąpić.

Pisz sobie co chcesz o Avidzie byle z sensem. Jak masz jakieś ciekawe wskazówki dla użytkowników Avida - napisz. Nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba czekać na pytania. Decyzja czy nowy dział powstanie należy do Norberta i ja tu nie mam nic do gadania ale osobiście sensu nie widzę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Kwi 2006, 23:20 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
To ja w takim razie, drogi MAVERICK, proponuje, żebyś założył własne forum poświęcone temu genialnemu programowi i tam go "reklamował", wychwalał pod niebiosa, tudzież tworzył szkółki dla początkujących.
Jak sam zauważyłeś, Santi miał wiele trafnych uwag i do takich zalicza się ostatnia, mówiąca, że nie ma sensu tworzyć nowego działu. Dlaczego? Myślę, że to już było dostatecznie wyjaśnione.

Od razu powiem, że nie skończyłem filmówki, nie jestem montażystą, ale staram się patrzeć obiektywnie na to co się dzieje na forum. Zamiast przeglądać posty Santiego, zastanów się lepiej, czy rzeczywiście jest zapotrzebowanie na nowy dział o jednym, konkretnym programie?

pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Kwi 2006, 12:08 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 08 Mar 2006, 13:43
Posty: 2
Miejscowość: Łódź
Takie tematyczne forum dotyczące tylko spraw zwiżanych z Avidem znajduje się na forum Światobrazu. Zgadza się że nie ma sensu mnożyc dodatkowych działów na forach tego typu. Jednak założenie Forum, które dotyczyło by tylko i wyłącznie Avida - nie jest głupim pomysłem. Tak samo jak istniało forum poświęcone tylko i wyłącznie programowi Sony Video Vegas i funkcjonowało bardzo sprawnie - niestety hakerzy zrobili swoje i na razie forum nie ma :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2006, 16:01 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 31 Mar 2006, 12:08
Posty: 8
Miejscowość: BYDGOSZCZ
Dobra. Tak czy inaczej jezeli ktos ma jakies pytania odnosnie Avida niech pisze, chetnie odpowiem i pomoge.
pozdro dla wszystkich 8)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group