Forum Kamera!Akcja
http://kameraakcja.pl/

Camera tracking
http://kameraakcja.pl/viewtopic.php?f=45&t=7162
Strona 1 z 1

Autor:  T-800 [ 02 Lip 2012, 15:46 ]
Temat postu:  Camera tracking

Witam , chciałbym się coś dowiedzieć na temat śledzenia ruchu kamery . Chodzi mi o to , że rejestrowanie ujęć statycznych na niebieskim tle jest mało widowiskowe . Lepiej wyglądałoby to jeśli kamera byłaby w ruchu , tylko , że wtedy np: bohater nagrywany na blue screen-nie poruszałby się wraz z ruchami kamery , a tego przecież nie chcemy .
Więc zatem jakimi sposobami można uzyskać efekt taki , żeby w obrazie wszystko stało na swoim miejscu , a kamera mogła sobie swobodnie jeździć po planie ?
Możliwość zrobienia takiego tricku klatka po klatce jest bardzo czasochłonna i nie wydajna , następuje wtedy " efekt pływania " . Muszą być jakieś inne sposoby , darmowe programy i.t.p.
W Ediusie mam opcję " 3D PiP " , ale kiepsko to wychodzi i nie wygląda to tak jakbym chciał .
Płatne programy do trackingu , ależ owszem są , lecz interesują mnie bardziej " domowe " , sposoby .
Czy istnieje jakaś inna możliwość ?

Autor:  Nikodem [ 03 Lip 2012, 19:08 ]
Temat postu:  Re: Camera tracking

Według mnie nie da się zrobić 3d trackingu prościej niż za pomocą wspomnianych przez ciebie programów do trackingu, albo pluginów do After Effects (boujou, foundry camera tracker). Niestety nie ma prostej, cudownej recepty na sukces i z ich pomocą - materiał musi być dobrej jakości, z odpowiednio wyraźnymi punktami charakterystycznymi a i tak pewnie będzie to wymagać sporo ręcznego doszlifowywania.

Autor:  Tomasz87 [ 27 Sie 2012, 10:25 ]
Temat postu:  Re: Camera tracking

Bez podstawowej wiedzy o tym jak wykonywać takie ujecia - by były zjadliwe dla trackera i wyszło Ci co konkretnego - daleko nie zjedziesz. Nakręcisz ujecie na green screenie, ale nie da sie z tego nic wyciagnąc i będziesz miał w plecy czas na planie i czas stracony na wkurzanie się nad trackerem ktory nie robi tego co byś chciał. Frustracja będzie rosnąć, a wyniki beda mizerne.

Z darmowych, dobrych trackerów 3D polecę Ci VOODOO Camera tracker.

Z darmowych jest jeszcze ICARUS, prekursor PF Tracka. Można go znaleźć w necie za darmo (bo był darmowy do póki nie został wykupiony).

Wersja dostępna na jakiejś stronie w necie jest za friko, ma pelne mozliwosci poza jedną: nie można importować dużego materiału czyli np. w HD. Max to bylo chyba 640x480 dlatego polecam poszukać wersji starszej i pełnej na jakimś peer2peer (oczywiscie mowie o ICARUS).

Rozmiar filmu został ograniczony przez Pixel Farm czyli obecnego wydawce i twórcę PF Tracka.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/