Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem z formatem materiału vid. Premiere cs4
PostWysłany: 07 Maj 2012, 17:40 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 07 Maj 2012, 17:09
Posty: 1
Witam wwszystkich na forum.


Wstępem zacznę że jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ; ].
Problem który mnie gnębi polega na tym że materiał który nagrałem (*.avi, fps 59,94 szer 848,
wys 480,szyb.danych 8032kb/s,całkowita szybkość trans.8417kb/s) po importowaniu do Premiere cs4 strasznie skacze . Przy ustawieniu projektu wybrałem w zakładce sequence presets :
-720p 60Hz DVCPROHD ,
Video Settings:
Frame size: 960h 720v (1,3333)
Frame rate: 59,94 frames/second
Te ustawienia były najbardziej zbliżone do materiału który posiadam różnica jedynie w szer klatki.
Myślałem że po prze-konwertowaniu będzie obraz płynny niestety skacze tnie się i po 10 sek zamraża, ścieżka audio natomiast bez zarzutów leci w całości.
Pytanie moje jest w jaki sposób i czym musze przygotować materiał żeby Pr zechciał go łyknąć ?
Dodam że kamera kręciła nie w trybie 720p tylko wvga.
Z góry dzięki
Góra


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z formatem materiału vid. Premiere cs4
PostWysłany: 07 Maj 2012, 20:15 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Jeśli chodzi o cs4 to z niektórymi kodekami (którymi skompresowany jest materiał wejściowy) nie zapewnia on płynnej pracy nawet na mocnym, szybkim kompie - taki już jego urok i pretekst do przesiadki na nowszy model. Ale żeby się w tym upewnić musisz dokładnie ustawić parametry sekwencji odpowiadające twojemu materiałowi. Najlepiej zamiast gotowego presetu wybrać opcję Desktop i samemu wpisać wszelkie informacje (do tego, co wypisałeś należałoby jeszcze dodać proporcje boków piksela - pixel ratio - który nie musi być kwadratowy w twoim materiale - jaki jest trudno mi powiedzieć bo nie znam tego formatu). Jeśli poprawne ustawienie sekwencji (poznasz to po tym, że materiał wrzucony na timeline nie będzie miał czerwonej kreski tylko zieloną albo chociaż żółtą) nic nie da i nadal będzie ci się ciąć to możesz zastosować tzw montaż offline. Najpierw przerobić sobie pliki w Adobe Media Encoder na mniejsze (na przykład o połowę rozdzielczości) mpeg2 z niewysokim bitratem (np 4Mbit/s), zmontować wszystko na tych plikach na mniejszej sekwencji (o parametrach przerobionego materiału), potem skopiować wszystko na sekwencję o parametrach nagranego materiału, na końcu podmienić pliki na oryginalne za pomocą funkcji w menu -> file -> replace video (albo jakoś podobnie).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group