Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Gru 2005, 13:02 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Gru 2005, 12:53
Posty: 1
Witam,
interesuje mnie jakie parametry musi mieć komputer do montażu filmów? Czy monitor LCD się do tego nadaje, jeżeli tak to jaki?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Gru 2005, 14:36 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Heh, gdyby takie pytanie padło na Efixie, to bylibyśmy świadkami wyrazu uwielbienia dla autorki ze strony Macieja :twisted: No niestety te czasy juz minęły i trzeba do wszystkiego podchodzić na serio :?

No więc o jakie parametry chodzi Ci dokładniej? Mam nadzieje, ze nie tylko o rodzaj monitora :? Bo to akurat ma niewielki wpływ, no chyba że na komfort pracy.

Musisz mieć kartę Fire Wire albo telewizyjną do ściągania obrazu na dysk. Z tego wynika, że musisz mieć dużo miejsca na dysku, bo godzina czystego DV AVI zajmuje o ile sie nie mylę ok. 13GB. Z tego wynika, że do pracy na tak dużych plikach musisz mieć sporo RAMu (proponowałbym powyżej 128MB), żeby program do montażu jakoś sensownie sobie z tymi plikami poradził. Z tego wynika, że potrzebujesz też programu do montażu :lol:
No i oczywiście jakaś karta dźwiękowa, znośny procesor, zestaw kodeków na dysku i dobre chęci :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sty 2006, 12:08 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 22 Wrz 2005, 16:11
Posty: 109
Miejscowość: Wrocław
Sprawdź czy masz dysk sformatowany w NTFS :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2006, 19:32 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Cytuj:
Heh, gdyby takie pytanie padło na Efixie, to bylibyśmy świadkami wyrazu uwielbienia dla autorki ze strony Macieja

No co, no co... :) w takim wypadku udzielałbym indywidualnych konsultacji :P

Cytuj:
Co prawda wprowadziłem rózne zalecane zmiany w windzie i w biosie lecz nadal czasem mi się zacina.

Przyczyn może być mnóstwo - najcześciej nie branym pod uwagę czynnikiem jest chipset płyty głównej. I nie do końca jest istotne czy to akurat "gigabyte średniej klasy", tylko czy ten gigabyte ma odpowiednio wydajny chipset. Warto poszukać po stronach producentów "narowistych" kart, np. Pinnacle czy Matroxa (czy nawet na stronie www.hdp.com.pl) i zobaczyć, jakie chipsety zalecają do swoich produktów i kupić cos w tym stylu. Bo właśnie tutaj wymięka większość systemów - na zatkaniu się szyny danych. Dysk wydajny, pamięć wydajna, windows niby poprawnie ustawiony - a tu zonk - i film się rwie. Pomijam, że Premiere nie jest najlepsyzm narzedziem do zrzucania filmu, na prawdę warto wydac te 40 dolców i kupić Scenalyzera.
Poza tym z praktyki wiem, że ludziom zwykle się wydaje, że mają poprawnie skonfigurowany komputer...
Adrian - ściagnij z http://www.merijn.org/downloads.html program HiJackThis i podeślij mi log wygenerowany przez to narzędzie na maila. Może masz coś nieco za dużo na starcie.

Maciej


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group