Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 06:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przesunięcie dźwięku w Premiere
PostWysłany: 21 Paź 2009, 19:22 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Już nie pierwszy raz takie coś mi się zdarza ale do rzeczy. Zgrałem wideo w HDVSplit jako m2t, full rozdziałka czyli 1440x1080. Przy odtwarzaniu w jakimś playerze jest wszystko w porządku, natomiast w Premiere dźwięk jest nieco spóźniony (około 1 sekunda) - tzn. startuje zgodnie z obrazem ale w środku coś się chrzani.
I teraz nie wiem, czy jak przesunę dźwięk to na exporcie będzie odpowiednio przesunięty czy potraktuje go jako "przesunięty z oryginalnego" czyli de facto wyprzedzający ;)

Co może być tego przyczyną?

Dodam, że pliki zajmują ok 5GB. Konfiguracja kompa: Dual Core 2GHz, 2GB, Dysk na którym mam wideo niestety ma 5200 obr/min :/ Ten gdzie jest zainstalowały Premier ma 7200 (ma to jakieś znaczenie?).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Paź 2009, 19:52 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 21 Paź 2009, 19:51
Posty: 29
Miejscowość: Zamość
Sprawdź Frame Rate ...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Paź 2009, 08:59 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Jeśli nie wiesz, jak zachowa się dźwięk przy eksporcie, to sprawdź, wyeksportuj.

Jak odpalisz film od połowy to dźwięk jest już przesunięty czy musi lecieć longiem? Faktycznie to pewnie framerate, sprawdź pullupy/pulldowny. Film przesuwa Ci się o sekundę na jakiej długości?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Paź 2009, 15:25 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
25 FPS z kamery (progresywnie), projekt w Premiere też 25, interpretacja tez jako 25. Jak odpalam od połowy to dźwięk jest już przesunięty. Jak sprawdzić te pullupy/downy?

W 10 minucie przesuwa mi się aż o 3 sekundy :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Paź 2009, 15:39 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Nie znam przyczyny, czemu Ci się rozjeżdża, ale skoro masz 3 sekundy na 10 minutach, to jest to 0,5% (dziwna wartość), więc musiałbyś przepróbkować dźwięk do powiedzmy 47750 Hz, a potem zaimportować go jako 48 kHz, tylko nie wiem czy to rozwiąże problem w całości (na pewno pomoże). Podobny efekt miałbyś po prostu sciskając audio do właściwej długości. No właśnie, długości się zgadzają?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Paź 2009, 06:40 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Ok znalazłem opcję oddzielenia audio od video ;)
Dopasowałem, sprawdziłem - nic. Zmieniłem długość poprzez Speed/Duration. Totalna klapa ;) Dopasowałem drugi raz i nagle na całej długości jest pięknie...

Hmm...Cieszę się ale kompletnie tego nie rozumiem. Muszę przeanalizować jeszcze materiał bo wydaje mi się, że jest coś nie halo gdy w jednym ujęciu dźwięk idzie z mikrofonu z kamery, a w drugim z zewnętrznego. A póki co muszę się pospieszyć z montażem bo parę dni mu uciekło przez tę usterkę ;)

Dzięki za podpowiedzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Paź 2009, 09:44 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
Nikt nie zwraca tu uwagi na to, że czasem zapis się spieprzy i następuje rozjazd. Ważne, więc pytanie czy rozjazd następuje stopniowo czy w jednym momencie...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group