Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 12:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: kodek H 264- pytanie
PostWysłany: 19 Paź 2009, 12:02 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
Witam,

Mam zmontowany film, gotowy do kompresji w VirtualDub. Chciałbym uzyć do kompresji kodeka
H 264, ale nie ma go w wyświetlanej liście kodeków. Kodek ten powinien być w pakiecie ffdshadow, który mam zainstalowany i który to jest widoczny na liście w VD. Zatem czy jeśli wybiorę z listy kodeków ffdshadow, będzie to równoznaczne z wyborem kodeka H264 ???

Jeśli nie, to skąd ściągnąć sam kodek h264 tak by był widoczny w liście kodeków w VD ?
Czy ten kodek jest darmowy? Gdzieś przeczytałem, że nie, ale skoro pakiet ffdshadow go zawiera, to powinien być...

Mam zainstalowany jedynie ffdshadow, czy jest to wystarczające rozwiązanie?


dziękuję


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Paź 2009, 14:24 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Raczej nie jest to równoznaczne. Sprawdź w ustawieniach ffdshow. Wydaje mi się jednak, że podstawowy VD po prostu nie obsługuje kodeka H.264. Spróbuj poszukać jakichś pluginów albo instrukcji np. tu: http://www.youtube.com/watch?v=49C89VT_3TE


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Paź 2009, 07:51 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
najwidoczniej nie obsługuje, bo np kodeki h263 i h261 są na liście VirtualDub, ale wyraźnie jest napisane, że są zablokowane lub możliwe do wykorzystania tylko przy dekompresji.

W takim razie skąd wziąć sam kodek h264 i jak go użyć do kompresji materiału? może pod Adobe Premiere się da?

Gdyby stworzyć klasyfikację kodeków, który byłby zaraz za h264? jakiś xvid?

dziękuję


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Paź 2009, 12:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Próbowałeś z tym, co poleca ten tutorial z Youtube'a: x264vfw?
Pod ostatnimi wersjami Premiere na pewno się da - aczkolwiek może nie być to możliwe w wersji trial.
Klasyfikacji wolałbym się nie podejmować bo nie znam się na tym na tyle. Ostatnio używam właśnie bardzo wiele H.264, od czasu do czasu mpeg2 i Lagarith, kiedy potrzebuję kodeka bezstratnego (jest darmowy).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Paź 2009, 13:54 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
A z jakiego poziomu używasz kodeka h264? z poziomu Premiere? przy eksporcie materiału z programu montażowego? czy może dokonujesz obróbki materiału w jakiejś innej aplikacji?

[ Dodano: Wto 20 Paź, 2009 15:06 ]
i jeszcze jedno pytanie, przejrzałem link do filmu, który zamieściłeś. Nie jestem w stanie dostrzec co kryje się pod ikoną z odnośnikiem "This is what you want".
Na filmie pokazany jest VrtualDub Mod i komentarz : "it will NOT work with this encoder" zatem co to za program, który będzie pracował z ww encoderem ???


dziękuję


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group