Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Niska jakość obrazu na komputerze, wysoka na telewizorze
PostWysłany: 17 Paź 2009, 18:04 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 10 Paź 2009, 19:44
Posty: 7
Miejscowość: Opole
Nagrany Canonem HV30 w trybie DV Widescreen materiał, zrzucony na hdd przez firewire (DV AVI), jest moze nie tragiczny, ale kiepski. Denerwują przede wszystkim dziwne paski pojawiajace sie podczas szybszego ruchu kamera lub gdy krecony obiekt sie porusza.

Gdy kamera zostaje podlaczona do telewizora za pomoca kabla HDMI, obraz jest swietny. Jakosc ulega natychmiastowej poprawie i nie ma "dziwnych paskow".

Co jest tego powodem? Dlaczego ten sam material, jest nieporównywalnie gorszy na 20" monitorze komputera od 32" telewizora?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Paź 2009, 18:15 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Te "dziwne paski" to tzw. przeplot. Poczytaj o tym. Musisz go usunąć w programie do edycji video i problem zniknie. Ja mam Canona HV20 i często nie podoba mi się kolorystycznie obraz na monitorze (na TV kolory są bardziej żywe). Telewizor i monitor to dwa różne urządzenia i inaczej traktują obraz. Musisz się do tego przyzwyczaić i jeśli tworzysz video przeznaczone na monitory (żeby np. wysłać je na Vimeo czy YT), to warto pobawić się kolorami i kontrastem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Paź 2009, 19:13 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 10 Paź 2009, 19:44
Posty: 7
Miejscowość: Opole
Dzieki za odpowiedz

Usunalem przeplot tak jak mi doradziles, ale jakosc obrazu wciaz jest nie najlepsza, paski zniknely ale... nie wiem, jak to dokladnie okreslic z ta jakoscia, wydaje sie jakby obraz na monitorze byl w mniejszej rozdzielczosci niz ten na telewizorze, nie widac tak dobrze szczegolow itd.

Nie mam pojecia jak inaczej to opisac


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Paź 2009, 19:18 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Napisz na czym opierasz swoje wrażenie o jakości. Najlepiej jakość klipu ocenić odtwarzając bezpośrednio plik .m2t, który powinien powstać po zrzuceniu materiału na komputer. Wiem, że Windows 7 ma już kodeki na starcie, starsze wersje wymagają doinstalowania takowych. I wrzuć jakiś zrzut na imageshack czy gdziekolwiek :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Paź 2009, 19:39 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 10 Paź 2009, 19:44
Posty: 7
Miejscowość: Opole
A czy m2t nie odnosi sie do HDV? Ja nagrywalem w DV i plik jest z rozszerzeniem AVI.

ps + Cholera nie mam jak teraz zrobic zrzutu, postaram sie jutro

[ Dodano: Sob 17 Paź, 2009 21:22 ]
Jestem strasznym panikarzem i wyolbrzymiaczem :( wystarczylo kilka kosmetycznych poprawek w programie (kontrast i jasnosc) i odpowiednie zrenderowanie aby mym oczom ukazala sie zadowalajaca jakosc :). worldidol z jednej strony sorki za zawracanie glowy, a z drugiej dziekuje za odpowiedzi i za wskazowke z przeplotem!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Paź 2009, 08:41 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2008, 10:56
Posty: 159
Miejscowość: Chorzów
Pamiętaj, staraj się zawsze nagrywać w trybie progressive jeśli takowy posiada Twoja kamera - zaoszczędzisz sobie problemów z przeplotem. A sam przeplot najlepiej usunąć i Virtual Dubie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Paź 2009, 12:15 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Ja bym nie powiedział, że ktokolwiek powinien "zawsze nagrywać w trybie progresywnym". Jest cały szereg sytuacji, kiedy lepiej użyć trybu z przeplotem, który bądź co bądź daje bardziej płyny obraz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Paź 2009, 16:49 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 10 Paź 2009, 19:44
Posty: 7
Miejscowość: Opole
Kamerke mam dopiero od jakiegos czasu, jeszcze nie zorientowalem sie czy istnieje w niej mozliwosc nagrywania progresywnego. Narazie nagrywam "normalnie" i zrzucam jako DV-AVI. Przeplot jest widoczny, gdy ogladam material np. w media playerze. Ale poszperalem troche w programie do obrobki i podglad projektu ustawilem bez przeplotu, no i podczas renderowania jest tryb progressive. Efekty sa zadowalajace


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Paź 2009, 21:05 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
W HV30 masz możliwość nagrania progresywnie - Wybierasz tryb HDV25p w opcjach.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group