Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: klipy z różnych kamer w jednym projekcie Adobe Premiere Pro
PostWysłany: 12 Wrz 2009, 12:51 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 11 Wrz 2009, 20:32
Posty: 1
Miejscowość: kamera!akcja
Jestem tutaj nowym użytkownikiem i chciałbym wszystkich serdecznie powitać oraz prosić po raz pierwszy o pomoc. Jestem początkujący i...

chcę zmontować w jeden film klipy nagrywane dwoma różnymi kamerami SONY. Klipy te mają następujące właściwości (wszystkie są bez kaszetów):

* nagrane pierwszą kamerą:
format: MPG
Video: 25.00 fps, 320x240 [czyli 4:3] (1.0)
Audio: 32000 Hz - 16-bit - Mono


* nagrane drugą kamerą:
format: MPG
Video: 25.00 fps, 720x576 [czyli 5:4] (1.1)
Audio: 48000 Hz - 16-bit - Stereo


Z tego ma powstać jeden film, więc zamierzam: przyciąć obraz klipów nagranych drugą kamerą z 720x576 do 640x480 i pogorszyć trochę obraz (zarazem chcę znacznie zmniejszyć wagę tych plików), a następnie powiększyć dwukrotnie wymiary klipów nagranych drugą kamerą (uzyskam w ten sposób z 320x240 również 640x480, a obraz sam się pogorszy i jakość wszystkich klipów będzie zbliżona). Cały film ma być zatem w 640x480 (4:3) i także bez żadnych kaszetów.

Proszę serdecznie o wskazówkę, czy trzeba najpierw pracować na poszczególnych klipach (przycinać, zmieniać wymiary obrazu), czy można wszystko załatwić od razu pracując w projekcie (np. może można w trakcie łączenia klipu z innych podwoić jego rozmiar albo dociąć go, może AP sam potrafi dopasować...).

I najważniejsze: co trzeba ustawić w ustawieniach projektu, żeby to wszystko działało (żeby obraz był płynny, taki jak obecnie w poszczególnych klipach i aby dźwięk się nie poprzesuwał) i dało się zapisać potem po zmontowaniu jako AVI:

Image

Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group