Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 13:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Opóźnienie dźwięku - czasem jest a czasem nie
PostWysłany: 09 Wrz 2009, 19:46 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Witam,
Wyeksportowałem właśnie film z wakacji w Adobe Premiere. Najpierw zapisałem jako MPEG-DVD (m2v i wav) ale po obejrzeniu na DVD okazuje się, że w niektórych scenach jest opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu.
Przed chwilą skończyłem eksport do mp4. I okazuje się, że jest to samo. Dziwne bo w Premierze jest wszystko ok.

Jeśli to coś pomoże, to moje ustawienia eksportu:
H.264
2,5MB Bitrate
Progressive, 25 klatek/s
Rozdzielczość: 720x405
Audio: ACC, 44khz, 192kbps,

A to mój komp:
Dual Core 2GHz
2GB RAM 800Mhz OCZ
Samsung 500GB SATA2(16 MB Cache, 5400 obr/min)

Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Wrz 2009, 08:08 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
A na jakim formacie montowałeś ten materiał? Nie polecam mpeg'ów czy divx/ów i xvid'ów (w których może być jeszcze dźwięk jako mp3) - jak nie chcesz mieć problemów z synchronizacją, sugeruję format DV dla SD lub nieskompresowany dla SD i HD. Podobnie też z eksportem - lepiej materiał wyeksportować też do DV lub nieskompresowanego i dopiero taki kompresować (ponowny eksport lub przez virtualduba) niż robić to bezpośrednio (choć program powinien z tym sobie bez problemu poradzić)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Wrz 2009, 12:15 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Niestety składałem to w MPEG(audio i video ale osobno). Materiał mam zgrany jako m2v ale przy jego edycji właśnie dźwięk szedł nie równo w Premiere i po eksporcie. Dlatego przekonwertowałem na MPEG, próbowałem na inne ale miałem problemy i tylko ten format działał mi dobrze.
Ogólnie miałem problem ze zrzuceniem tego z kamery. Nowa kamera, nowy kabel, nowy laptop z nową Vistą ;) Ale jakimś cudem udało się to zrzucić za pomocą HDV Split (niestety podział na sceny nie działał, wywalał błąd).
Zauważyłem, że eksportując np. 10 sekundowe sekwencje w momentach kiedy się wcześniej zacinało, teraz się nie zacina. Ale już pięciominutowa sekwencja się w niektórych miejscach tnie.
Czy da się to jakoś obejść? Bo nie chce od nowa montować tego (ponad 1,5h materiału, 30 min końcowe), tym bardziej, że już drugi raz to robię bo wcześniej miałem awarie kompa ;)
Da się coś z tym zrobić?

EDIT: Sprawdziłem, audio mam też w mpeg ale oddzielnie od obrazu ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group