Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prosty program do zgrywania
PostWysłany: 05 Sie 2009, 20:30 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Witam,
Znacie jakiś prosty program do zgrywania z kamery? Próbowałem polecany HDVSplit i nie mam z nim problemów, poza małym nieudogodnieniem. Chodzi o to, że zapisuje do m2t. Premiere niby importuje go ale musi jeszcze go dodatkowo sczytać (co trochę trwa) żeby pojawił się na podglądzie. A więc najlepiej jakby program zapisywał do innego formatu.
Wcześniej zrzucałem w Premierze ale jest trochę mało wygodny. Zależy mi na czymś szybkim i prostym.
Pozdrawiam

EDIT: Aha, i jeszcze może jakiś dobry program do konwersji z m2t do np. mpg. Bo na wakacjach nagrałem trochę materiału i chciałbym sobie go przerobić do bardziej zjadliwej wersji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Sie 2009, 14:26 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Virtual Dub? Chyba najprostszy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Sie 2009, 19:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Virtual Dubem próbowałem zgrywać na laptopie i niestety nie chciało wykryć sterowników czy czegoś tam... Pokazywało że mam podłączoną ale nie mogło ściagać. Na "głownym" kompie jeszcze nie próbowałem ale spróbuje.
Jednak zależy mi na tym, żeby na laptopie tez dało się zgrywać więc może znacie jeszcze inne programy?

EDIT: Pokombinowałem i wychodzi na to, że to nie format przeszkadza Premiere ale wielkość pliku - 10GB. Niestety zgrałem z kamery bez podziału na sceny bo gdy zaznaczałem opcję podziału to wyskakiwał błąd.
A więc teraz potrzebuję jakiegoś programu który podzieli mi ten plik na mniejsze. Miałem HDTVtoMPEG2 ale na początku tworzenia nowego pliku pare klatek miało artefakty a to może być przeszkodą bo ciągłość sceny jest wtedy zaburzona.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group