Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Kwi 2024, 10:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak skonfigurować FINAL CUT'a pod kamerkę Canona HV30 ?
PostWysłany: 12 Lip 2009, 11:10 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2008, 10:56
Posty: 159
Miejscowość: Chorzów
Tak jak w temacie - zastanawiam się jak odpowiednio skonfigurować FCP pod HV30, bo obraz,który uzyskuje po przechwycie z kamery jest generalnie niesatysfakcjonujący:)

i pytanie bonus - czy jakoś pluginu SMOOTH CAM może być różna w zależności od szybszego, wolniejszego kompa ? Rozumiem długi czas analizowania klipu, ale gorsza jakość ? Macie jakieś doświadczenie w tej materii ?

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lip 2009, 11:56 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Pierwsze słyszę, żeby program do obróbki video konfigurowało się "pod jakąś kamerę". Co masz na myśli mówiąc "niesatysfakcjonujący obraz"?

Jakość pluginów nie zależy od szybkości kompa, od jakości kompa może zależeć jakość podglądu. Musisz rozróżniać to co widzisz na podglądzie od tego co dostajesz po renderingu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lip 2009, 17:09 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
W oknie Log and Transfer masz 3 zakładkę czyli Capture Presets i Device Control. Jeśli korzystasz z zewnętrznej karty, a pewnie nie korzystasz, to masz mnóstwo presetów do przekodowania materiału w locie. Ale skoro pewnie podłączasz kamerkę po FireWire, to jesteś ograniczony do tego, co masz z samego Finala. Generalnie musisz pobawić się ustawieniami w Audio/Video Settings w zakładce Capture Presets. Sklonuj DV PAL 48kHz [anamorphic] i zmień rozdzielczość. Powinno wystarczyć. Jako device control wybierz po prostu preset FireWire PAL.

Co do wtyczek, to jeśli dany efekt potrzebuje więcej niż procesory są w stanie wyprodukować, trzeba go przerenderować, inaczej nie pójdzie w locie. Jakość będzie zawsze ta sama.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lip 2009, 20:17 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2008, 10:56
Posty: 159
Miejscowość: Chorzów
Worldidiolu - jak widzisz konfiguruje się, bo kamery nagrywają w różnych formatach. I rozróżniam preview od efektu końcowego.

Ugm - wielkie dzięki. Pobawię się z tymi ustawieniami i zobaczymy co wyjdzie.
Natomiast moje pytanie odnośnie Smooth Cama bierze się stąd, że widzę w internecie jak pięknie wygładza ujęcia, natomiast u mnie tak ładnie to już nie wygląda.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lip 2009, 16:46 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
freezer pamietaj : reklama klamie :d
Smooth Cama - duzo zalezy od ujecia i kamery. dopiero jak zobaczylem jak dziala stabilizator obrazu w xha1 zobaczylem za co sie miedzy innymi placi taka kase. No i musisz miec POTĘŻNY procesor.

Odnosnie obrazu to mozesz miec zle skalibrowany monitor , mogles niedoswietlic material lub go przeswietlic korzystajac z ustawien automatycznych , ogolnie duzo jest rzeczy ktore mogles zrobic zle. Pierwsze moje nagrania na xha1 tez wygladaly kiepsko i bylem z lekka mowiac rozczarowany. Jednak troche samozaparcia oraz przyswojenie wiedzy na temat korekcji kolorow znaczaco podniosly jakosc moich materialow.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Lip 2009, 09:27 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2008, 10:56
Posty: 159
Miejscowość: Chorzów
UGM, dlaczego mam dawać na DV PAL, skoro mój Canon HV30 nagrywa HDV ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Lip 2009, 14:49 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Napisałem, żebyś skopiował preset DV PAL i zmienił rozdzielczość, bo z racji tego samego medium są one podobne. Nie widziałem też presetu HDV, więc może będziesz musiał pokombinować. Ew. jakiś inny 720p - nie wiem, sprawdź.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Lip 2009, 20:55 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2008, 10:56
Posty: 159
Miejscowość: Chorzów
Ahm... Jak tak kombinuje to zauważam jedynie, że jakość ciągle jest średnia, jedyne co się zmienia, to to, że czasem nie widzi on kamery. Lepszy efekt, póki co przy zgrywaniu przez iMovie :P


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group