Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Konwersja mp4 na DV oraz eksport na kasetkę
PostWysłany: 08 Lip 2009, 14:08 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 25 Wrz 2007, 18:18
Posty: 8
Miejscowość: Silesia
Mam problemik :?

Znajomy sfilmował mi weselisko w rozdzielczość Full HD kamerą pożyczoną od innego znajomego z pracy. Sony - niestety nie pamiętam jaki model. Kosztowała coś około 30tyś., nagrywa na pamięci itd... Ustawił maksymalne opcje HQ 1920x1080 i zrzucał bezpośrednio na laptopa, no i mam efekt końcowy - PLIK MP4.

Przy okazji w TV u niego używają opcji SD - wyjaśni ktoś? Dodam, że była to opcja jedna niżej ale raczej HDV a nie SD jak w miniDV. Myśmy jednak wybrali największą, może to był błąd? Kompresja większa?

Do rzeczy...
Nie mam sprzętu komputerowego gotowego do HD. Nagranie jest na przyszłość. Osobiście używam Adobe Premiere Pro. Działa dobrze dla rozdzielczości PAL, więc takie filmiki na razie montuję sobie.. Posiadam kamerkę HDR-HC5E na kasetki miniDV, też mogącą nagrywać w HDV. Plik końcowy mpeg2 bodajże, lub po konwersji w locie DV avi.

No i teraz wyjaśniam co chcę zrobić.
Chciałbym najpierw zgrać pliki mp4 poprzez moją kamerę na przykład po uprzednim przekonwertowaniu na mpeg2 (tak moja kompresuje HDV) na kasetki miniDV. Spytacie po co?
Jak Wam padnie dysk jak mój kiedyś, to zrozumiecie :) Na wszelki wypadek chcę mieć kopię na kasetkach. Oczywiście nie w mp4 tylko we właściwym formacie dla mojej kamery.

Druga sprawa. Chcę zmontować filmik z tego. Na dzień dzisiejszy w rozdzielczości PAL 720x576. Czyli jeśli mógłby ktoś podać programik do konwersji z mp4 na dv avi. Większość programów koduje, ale odwrotnie... Po otrzymaniu pliku dv bedę mógł odpalić Adobe Premiere Pro a tam już sobie poradzę :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2009, 00:02 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2005, 12:04
Posty: 141
Miejscowość: Wrocław
Konwersje mp4 do DV można chyba zrobić w virtualdubie.
Trzeba tylko zainstalować jakiś kodek w DV. Jak zainstalujesz CCCP http://www.cccp-project.net/ to powinieneś mieć taki kodek widoczny w virtualdubie.

Ja się tak tam bardzo nie znam ale wydaje mi się, że kamery nie nagrywaja HDV w mpeg2.

Co do zapisania materiału wejściowego na miniDV to bardzo dobyr pomysł, a czy nie możesz po prostu tych plików otworzyć w Premierze i wyeksportować na taśme ?

Wysztkiego najlepszego na nowej drodze życia :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2009, 06:38 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
watpie abys mogl zgrac material na kasete. Z hdv jest taki problem ze rozne kamery uzywaja roznych kodekow. Zostaje ci tylko dvd ew. blue ray. Na allegro sa dvd tdk scratchproof czy jakos tak - znajomy uzywa ich do archiwizacji . Jedna plyta ponad 2PLN.
Na macu uzywam programu MPEG streamclip. Jest tez wersja pod windows . Ten soft powinien pomoc w konwersji do dv.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2009, 10:16 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 25 Wrz 2007, 18:18
Posty: 8
Miejscowość: Silesia
Dzięki za odpowiedzi...

Sprawdzę ten VirtualDub. Mam go, ale raczej z niego nie korzystałem zbyt wiele i nigdy do kompresji nie używałem.

Co do mojego problemu. To jest moja kamerka.

http://www.sony.pl/product/hdd-hdv/hdr- ... nicalSpecs

Nagrywa dźwięk jak widać w mpeg1 przy HDV
System dźwięku HDV: MPEG1 Audio Layer2 Stereo / DV: PCM

O obrazie nie ma nic, ale z tego co pamiętam właśnie coś jakby mpeg2 było. Nie mam jak sprawdzić teraz...
Ale na logikę, jeśli zwykły obraz PAL mieści się na kasetce i plik końcowy mamy DV avi, to, żeby zmieścić HDV na kasetce, trzeba zastosować większą kompresję. Na pewno nie mam AVCHD itp. Mniejsza z tym.

Co do włożeniu pliku mp4 do Adobe Premiere Pro i wyeksportowanie go do kamery, to się nie da, bo nie obsługuje plików mp4 w ogóle.

Wydaje mi się, że potrzebuję konwertera z mp4 na DV i z mp4 na (chyba) mpeg2 i to wszystko. resztę pokombinuję sobie...

Archiwizacja na płytkach dvd to nie bardzo, bo mi zajmie kilkanaście takich płyt..

Edit:
Sprawdziłem VirtualDubMod pl ale nie otwiera plików mp4 :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2009, 12:32 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
A probowales moze sony vegas?? Poza tym napisalem ci wczesniej o programie mpeg streamclip
Cytuj:
MPEG Streamclip is a powerful free video converter, player, editor for Mac and Windows.....Supported input formats: MPEG, VOB, PS, M2P, MOD, VRO, DAT, MOV, DV, AVI, MP4, TS, M2T, MMV, REC, VID, AVR, M2V, M1V, MPV, AIFF, M1A, MP2, MPA, AC3, ...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2009, 20:52 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 25 Wrz 2007, 18:18
Posty: 8
Miejscowość: Silesia
Mpeg stream clip użyłem ale niestety też jest error przy ładowaniu pliku :?
Oprócz tego Media Coder też się wykłada..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2009, 21:53 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
musisz sie zorientowac jaka kamera nagrales wesele. Spytaj sie kumpla moze do kamery byl dolaczony jakis soft ktory umozliwial konwersje . Potrafisz w ogole otworzyc ten plik??
Jaki komunikat bledu wyswietla Mpeg Streamclip??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2009, 22:06 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 25 Wrz 2007, 18:18
Posty: 8
Miejscowość: Silesia
Więc tak. Pliki się odczytują bez problemu np. KM Playerem. Po zgraniu miałem dodatkowo "śmieci" plikowe .xml tam było jaka to kamera nawet itp. dane, ale to wywaliłem jakiś czas temu :oops: l Zawsze wywalam pozostałości po kopiowaniu plików z kamery. Działa bez tego, nawet jak na mój słaby komputer odtwarza płynnie..

Co do mpeg Streamclip to komunikat mam taki:
File open error: unrecognized file type. - wciskam open anyway.
i po chwili mam
File open error: can't find video and audio tracks.

Pogadam z kumplem, co do nazwy kamery...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lip 2009, 00:38 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Nie kombinuj. Sądząc z opisu używałeś Sony EX1/3. Na Maku masz program XDCAM Transfer, na PC XDCAM Clip Browser - za jego pomocą przerobisz mp4 na mxfy albo inny format. Osobiście nie używałem tego na PC, ale da się na pewno, bo robił to znajomy.

Link:
http://www.sony.ca/xdcamex/software.htm


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lip 2009, 11:28 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 25 Wrz 2007, 18:18
Posty: 8
Miejscowość: Silesia
UGM jesteś wielki! :)

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, a w szczególności dzięki UGM za pomoc..
Faktycznie to musiała być ta kamera. A ten programik pasuje jak ulał do tych plików.

Konwersja mp4 na DV avi bezproblemowa. Nie ma jednak chyba opcji zamiany na format jak w mojej Sony, więc wgrywanie na kasetkę chyba tylko w formacie DV Pal 720x576.
Grunt, że mogę się brać za montaż, bo goście czekają :P

Przy okazji wyjaśniły mi się opcje HQ i SD:

"...Nagrania HD z kodekiem MPEG-2 Long GOP
Kamera PMW-EX1 nagrywa obraz HD 1920x1080, używając do kompresji kodeka MPEG-2 Long GOP. Ten sprawdzony kodek, wykorzystywany także w produktach serii XDCAM HD oraz HDV1080i, umożliwia nagrywanie długich, doskonałej jakości sekwencji audio i wideo HD przy skutecznej kompresji danych.

Poprzez zastosowanie efektywnego formatu kompresji, kamera PMW-Ex1 nagrywa wysokiej jakości materiał HD przez długi czas - 50 min w trybie HQ (VBR 35Mbps) lub 70 min. w trybie SP (CBR 25Mbps) na pojedynczej pamięci SxS 16GB. Wyposażona w dwa sloty pamięci SxS, PMW-EX1 wykonuje płynne przejście podczas nagrania pomiędzy dwoma kartami, bez utraty klatki."

Tak, więc temat zakończony.
Na marginesie dodam, że z innych konwerterów, które są zachwalane jako WszystkoKonwertujące, jedynie niejaki programik Super 2009 wydaje się najciekawszym, przynajmniej dla mnie..

EDIT:
:oops: po użyciu raz jeszcze Super 2009 - okazał się naprawdę super. Konwertuje pliki. Trzeba tylko odpowiednio ustawić kodeki! Popełniałem błędy przy konfiguracji, teraz działa OK.
Do zamiany na mpeg2 nadaje się. A ten oryginalny soft Sony do zamiany na DV avi.
:mrgreen:

EDIT: 2
:shock: Wziąłem moją kamerkę. Odpaliłem specjalny soft Sony do zrzutu. Ustawiłem HDV zamiast DV i...
plik końcowy to m2t
Czyli jednak mpg2? Przynajmniej coś w tym rodzaju.. Przy okazji zobaczyłem, że moje FullHD, to 1440x1080 :roll: Zaczynam się w tym gubić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lip 2009, 00:37 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Nie ma sprawy, myślałem że każdy zna tę bijącą rekordy popularności (obok Red One) kamerkę :)

Co do ilości pikseli to masz FullHD, tyle że piksel anamorficzny robi Ci 1920x1080. Dlatego do opisu rozdzielczości używa się ilości linii, czyli 720/1080. 720 to niepełne HD - HD ready czy HDV. Efektywna ilość pikseli zależy już od jego kształtu, więc pierwszą liczbą się nie przejmuj. Tak, to drobne oszustwo, ale nie musisz o tym wiedzieć :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group