Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 04:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: problem przy zgrywaniu na dysk
PostWysłany: 24 Cze 2009, 07:51 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
witam,

wstyd przyznać, ale miałem kilkumiesięczny rozbrat z montażem i po tym czasie znowu mam pewien problem- nie zapisałem sobie ustawień z projektu, który się powiódł, czego teraz żałuję.


Mianowicie przy zgrywaniu filmu z canon hv30 na dysk komputera, w trakcie gubione są klatki, a co za tym idzie przerywane jest całe zgrywanie.

Co może być przyczyną? Dodam, że jakiś czas temu przeinstalowałem system. Czy przyczyną może być brak jakiegoś kodeka? Mam zainstalowany ffdshow oraz quicktime.

dzięki i pozdro!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Cze 2009, 08:41 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Jeśli gubią się klatki, to znaczy że system nie nadąża z przejmowaniem sygnału video, a więc gdzieś masz wąskie gardło. Kodeki to raczej nie to, bo przechwytujesz czysty strumień DV, więc jeśli w ogóle coś widzisz, to kodek już masz (chyba że ustawiłeś przechwytywanie od razu np. divxa, wtedy próbuje go przeliczać w locie i oczywiście nie wyrabia). Może też masz za wolny dysk albo za bardzo sfragmentowany. A w czym to w ogóle wrzucasz?


Ostatnio edytowany przez Ugm, 24 Cze 2009, 15:03, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Cze 2009, 08:53 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
próbuje grać film poprzez Adobe premier.


Co do fragmentacji dysku jeszcze to sprawdzę i zrobię na wszelki wypadek defragmentację. Być może to jest przyczyna, chociaż jak już wspomniałem, jakieś 3 miesiące temu na tym samym sprzęcie nie miałem problemów.

dzięki

[ Dodano: Pią 26 Cze, 2009 08:40 ]
dalej lipa :(

zdefragmentowałem dyski programem Perfectdisk10, zajęło to sporo czasu (okazuje się, że defragmentator z windowsa nie jest tak dokładny)

na uwagę zasługuje fakt, że kiedyś nie było z tym problemów i swobodnie mogłem ściągać materiał na kopa... tyle, że w międzyczasie reinstalowałem system...

Kiedy udało mi się zgrać materiał z kamery avid'em, ale po odtworzeniu tego materiału strasznie się przycina obraz i dźwięk. może brak jakichś kodeków?

jak myślicie?

[ Dodano: Pią 26 Cze, 2009 08:53 ]
dalej lipa :(

zdefragmentowałem dyski programem Perfectdisk10, zajęło to sporo czasu (okazuje się, że defragmentator z windowsa nie jest tak dokładny)

na uwagę zasługuje fakt, że kiedyś nie było z tym problemów i swobodnie mogłem ściągać materiał na kopa... tyle, że w międzyczasie reinstalowałem system...

Kiedy udało mi się zgrać materiał z kamery avid'em, ale po odtworzeniu tego materiału strasznie się przycina obraz i dźwięk. może brak jakichś kodeków?

jak myślicie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lip 2009, 15:38 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 25 Wrz 2007, 18:18
Posty: 8
Miejscowość: Silesia
Hej. Miałem kiedyś podobnie, ale właśnie używając Adobe Premiere. Używam zatem coś "zwyklejszego" np Windows Movie Maker :P
Ewentualnie oryginalny soft dostarczony do kamery...

Zobacz ile masz miejsca na dysku. System do działania potrzebuje odpowiednio dużej swobody - rozrasta się i muli przez to..


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group