Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2005, 10:53 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 16 Lut 2005, 15:44
Posty: 6
Miejscowość: W-WA
Termos napisał(a):
moj znajomy ktory montuje w tvp tony materialu na AP:)

pozdro


Tak się składa że i ja mont. w tvp i o AP tam raczej nie słyszeli (a szkoda i nie mam tu na myśli tylko warszawskiego ośrodka)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2005, 15:29 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2005, 08:10
Posty: 26
Miejscowość: Wroclaw
a kolege o nazwisku Matejko znasz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Gru 2005, 14:04 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Szczerze mówiąc nigdy nie miałem okazji żeby nawet zerknąć na ten program :) No ale może czas spróbować, gdzieś tam kiedyś miałem wersję demonstracyjną.. no ale po AP chyba zaden program nie ma u mnie szans :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Gru 2005, 21:11 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2005, 12:53
Posty: 34
Miejscowość: Wrocław/Orzechówka
Instrukcja po polsku do Adobe After Effects zawiera 3 punkty:

1. Naucz się angielskiego.
2. Naucz się robić cokolwiek na mniej skomplikowanym programie, a nie ściągaj na ośle największego kombajnu jaki tylko znajdziesz.
3. Jak naprawdę masz projekt, którego nie zrealizujesz na innym sofcie, angielski umiesz tylko nie rozumiesz poleceń programu (nie wiem jak to możliwe, ale co tam :) ) to kup sobie książkę. Przydatne: http://www.helion.pl
:twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2005, 00:44 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
After Effect nie jest programem do montażu tylko do "compositingu". Montowanie czegokolwiek w AE to oznaka daleko posuniętego obłędu. I nie przeceniałbym tak AP.

Polecam kursy języka polskiego.


Ostatnio edytowany przez santi, 03 Sty 2006, 01:11, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sty 2006, 00:14 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2005, 09:54
Posty: 12
Miejscowość: Ostrów Maz.
A ja polecam stronę Santiego.
Ja osobiście pracuje na pinnacle 9 i nie narzekam. Kto zagłębiał sie bardziej w ten program, wie, że ma funkcje smart film, który...... sam montuje!!!! Wystarczy wybrać piosenkę i rytm a za 2 min mamy zmontowany teledysk z naszych materiałów:) Nie jest to zbyt przydatna funkcja, ale jak sie nudze to czasami produkuje masowo teledyski.
Jest to łatwy i przyjemny program, który ma duze(ukryte) mozliwości. I wreszcie mozna kluczowac...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2006, 11:04 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 05 Lis 2005, 09:50
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa
avid chyba jest troszeczke lepszy od studio 9 jak dla mnie... a poza tym jak montujesz w HD to chyba w studio nie dasz rady :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2006, 21:39 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2005, 09:54
Posty: 12
Miejscowość: Ostrów Maz.
a co to jest HD?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2006, 13:15 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
HD (high definition) to format wideo stosowany w nowszych kamerach (na razie chyba tylko u Sony, ale nie dam sobie głowy uciąć). Ma o wiele lepszą jakość od typowego miniDV, ale kamery które go obsługują są jeszcze zbyt drogie dla przeciętnego "amatora".

[ Dodano: Pon Sty 16, 2006 1:20 pm ]
bitzgrzyt napisał(a):
Jest to łatwy i przyjemny program, który ma duze(ukryte) mozliwości. I wreszcie mozna kluczowac...


Hmm, szukam i szukam.. i jakoś się nie doszukałem kluczowania w Pinnaclu :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2006, 18:27 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2005, 17:10
Posty: 46
Miejscowość: Rybnik
PO PIERWSZE:
HDV jest formatem uznanym przez cztery firmy (Sony, Sharp, Canon,JVC) i z tego co wiem już są kamery JVC HDV i Canon HDV jednak jest to profesjnalny sprzęt kosztujący ponad 20 tysięcy złotych. Byćmoże są już też kamery amatorski lub półprfesjnalne tych producentów.
PO DRUGIE:
Format,o którym mówimy to HDV a nie HD (niby to samo ale....)
Firma Panasonic nie zgodziła sie na standard HDV i wymyśliła sobie swój własny. Ma być nawet lepszy od HDV i oparty na nieco innej technologii. Kamery te zapisują obraz w nowym formacie o nazwie DVCPRO HD (dla profesjonalnych kamer) więc należy się spodziewać, że amatorskie będą oznaczone jako HD.
Dlatego wydaje mi się, że warto to jakoś zaznaczyć, może sie myle ale mam wrażenie że tak własnie będzie.
PO TRZECIE I NAJWAŻNIEJSZE:
Gdyby bitzgrzyt nie wiedział co to jest HD(HDV) to by sie spytał raczej w innym dziale.
Moim zdaniem zmylił go wątek i odniósł wrażenie iż HD jest skrótem jakiegś zupełnie innego programu do montażu. NIe stało by sie tak zapewne gdyby decybel napisał w swoim poście HDV zamiast HD. :D

A może to wszystko sobie wymyśliłem, moja wyobraźnia czasem robi dziwne rzeczy :)
Pozdro


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2006, 20:35 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
hmmm, a ja nadal szukam kluczowania w Pinnaclu :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2006, 03:19 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2005, 09:54
Posty: 12
Miejscowość: Ostrów Maz.
Do Tadeq: udzieliłes mi bardzo wyczrpującej odpowiedzi na moje pytanie, jakbym mógł to bym Ci pyknął [pomoc].
Do LGF: Pinnacle ma kluczowanie dopiero w nowszych wersjach od studio 9. Trzeba kliknąć dwa razy na klip, pojawi sie menu klipu, nastepnie trzeba na takim paseczku z lewej strony ekranu poszukać kwadracika w którym bedzie mniejszy kwadracik. Są tam dwie zakładki, obraz w obrazie i kluczowanie kolorem. No to musisz misiu wcisnąć tą drugą. A jak nie umiesz to napisz na PM to podam Ci mój numer Tel. i wytłumacze dokładniej...

[ Dodano: Nie Sty 22, 2006 3:22 am ]
Sorry wielka pomyłka, to nie kwaraciki a prostokacik w prostokaciku:( przepraszam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2006, 12:10 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
No to na przyszłość, mISIU, wyrażaj się precyzyjniej, bo z tego co napisałeś - cały czas była mowa o wersji 9 :? Hmm, no chyba że pisałeś w domyśle :|

Też bym Ci pyknął pomoc, za doskonałą znajomość Pinnacla... poprostu mi zaimponowałeś teraz.
A zapodaj ten telefon do Ciebie. Ale może na ogólne forum... niegodny jestem przecież żeby mieć wyłączność na Twoją błyskotliwość.. a tak każdy będzie mógł zadzwonić do guru Pinnacla.. :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Sty 2006, 19:07 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2005, 09:54
Posty: 12
Miejscowość: Ostrów Maz.
Misiu od wersji 9 to dla Ciebie od której? Bo dla mnie od 9:)
OK wychodze na przeciw prośbom LGF i pisze precyzyjniej. W studio 1- nie ma. W studio 2- niema, w studio 3,4,5,6,7- nie ma, w studio 8 tez nie ma. W STUDIO 9 JEST :)
nr tel. na PM


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Sty 2006, 20:18 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Hmmm...
Wiesz, wróć już może do swojej ukochanej funkcji SmartMovie.. w sam raz na Twój iloraz inteligencji :?
I powiem jeszcze raz, choć to bezsensowan dyskusja : w wersji 9 pinnacle studio nie ma kluczowania! Masz rację, jest w nowszych wersjach, w tym pinnacle 9 PLUS, ale jezeli te cztery dodatkowe literki według Ciebie nie odróżniają tych dwóch wersji programów, no to wybacz :?

Dziękuję za nr. telefonu... ale z litości do Ciebie nie skorzystam. Jak chcesz znaleźć przyjaciela, to może na jakichś forach dla samotnych? Bo jak tak dalej pójdzie, to tu długo miejsca nie zagrzejesz...

Pozdrawiam ciepło :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Sty 2006, 18:12 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2005, 09:54
Posty: 12
Miejscowość: Ostrów Maz.
Cwaniaków takich jak Ty przerabiałem na forum jeszcze jak Ciebie tutaj nie było. Niby dlaczego piszesz o moim ilorazie inteligencji skoro nawet mnie nie znasz. To pochopne ocenianie na poziomie gimnazjalisty buszującego po onet czacie.
"Bo jak tak dalej pójdzie, to tu długo miejsca nie zagrzejesz..." Twoje straszenie mam głęboko ... :)
A telefon podałem bo chciałeś zebym "zapodał":P o litosciwy.
Pozdrowienia dla Ciebie i Twoich wybitnie inteligentnych( nie dorastam im do pięt) przyjaciół...:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Sty 2006, 22:31 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Aż nie wiem co odpowiedzieć... bo jeszcze mnie przerobisz :shock:
Czasami to nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać... :evil:

Dzięki za komplement, przekażę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lut 2006, 22:17 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2006, 20:40
Posty: 37
Miejscowość: Bytom Odrzański
Za przeproszeniem reprezentujecie ten sam poziom - jeden drugiemu dogryza (jak dzieci).

A wracając do tematu to dla początkujących polecam Ulead Video Studio, najlepiej w wersji 9 bo ma kluczowanie i pozwala wypalić DVD. Na tym programie się wychowałem (w wersji 7 dołączonej do FireWire), a po przejściu na AP nie miałem problemów z podstawami obsługi.

Obecnie bazuję na AP z e względu na możliwości i dostępność materiałów (masa tutoriali i poradników jest w necie), z Media Studio też się bawiłem, jednak tamten jest profesjonalniejszą wersją UVS, i tak jak on służy bardziej do tworzenia prezentacji multimedialnych.

Co się tyczy HDV to kamerę obsługującą ten format można mieć za ok 14tys zł, a z tego co pamiętam to UVS 9 po wgraniu patcha obsługuje ten format.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2006, 08:01 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2005, 17:10
Posty: 46
Miejscowość: Rybnik
Nie wiem jak sobie radzi UVS z patchem przy HDV, nie mam takiej kamerki, jednak jeślibym chciał mieć to już za 5-6 tys. zł jest dostępna HC1 czyli jakby nieco taniej. Tylko zastanawiam sie czy ta kamera jest w stanie cos sensownie nagrać, takie to małe i nawet do g**** nie podobne. Sprzęcik Pro byłby pyszny.Ja mam aktualnie apetyt na DVX100b (nie HDV) + mocna stacja do montażu, ale...za co? Ałaaaaaaa :(
No a taki prawdziwy PRO to już własciwie zależy od wygranej w totka raczej....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Mar 2006, 12:14 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 31 Mar 2006, 12:08
Posty: 8
Miejscowość: BYDGOSZCZ
POLECAM AVID XPRESS PRO HD UWAZAM ZE JEST NIEZASTAPIONY PODOBNIE JAK WIEKSZOSC AVIDOW :evil:


Ostatnio edytowany przez MAVERICK 31 Mar 2006, 15:41, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group