Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 18:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Premiere Elements 7 a Premiere CS4
PostWysłany: 01 Mar 2009, 10:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Witam,
Zna ktoś te dwa programy? Jakie są różnice między nimi, bo różnica cenowa kusi na wersję elements.
Na początek powiem, że potrzebne mi są narzędzia do korekcji koloru, napisów, keying(na wszelki wypadek) i w sumie chyba tyle. Nie wiem co jeszcze będzie potrzebne do podstawowego montażu.
Tak się składa, że pomagam kompletować sprzęt i oprogramowanie dla kogoś kto ma zamiar założyć firmę które m.in będzie się zajmować tworzeniem reklam, filmów w internecie itp.
Tak więc myślę, że do takich rzeczy starczy Premier Elements 7. Z tego co czytałem to da radę z HD, co jest zasadnicze.

Własnie instaluje triala Elements żeby sprawdzić co ma ale nie robiłem wcześniej w wersji rozszerzonej więc nie mogą porównać. Ktoś mógłby wskazać różnice i polecić czy warto pakować się w wersję CS4?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2009, 10:28 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Ma to wszystko z tym, że korekcja kolorów została nieco okrojona i zautomatyzowana(autolevels itp) Kluczowanie obleci choć nie należy oczekiwać cudów po programie montażowym (w razie co polecam darmowy CineGobs Keyer). Obsługuje multum formatów w tym HDV i AVCHD, ma sporo presetów do eksportu do formatów sieciowych i urządzeń przenośnych tylko trzeba je sobie skorygować co do FPS bo dali tylko 30fps o ile pamiętam.

O ile gość nie zamierza szaleć z tą korekcją kolorów to do małej firmy na początek jest IMHO zupełnie wystarczający. Kryzys jest i nie ma nic gorszego niż przeinwestować na starcie. Jeżeli ktoś musi facetowi kompletować oprogramowanie to zakładam, że on się na tym nie zna więc może lepiej niech zacznie od czegoś prostszego. Podkreślam to program montażowy: jeśli gość oczekuje kombajnu graficzno-efekciarskiego to może się trochę zawieść.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2009, 12:02 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Dzięki za posta.
Chodzi tylko o coś do prostego montażu. Do efektów prawdopodobnie będzie After Effects jeżeli stwierdzi, że coś takiego będzie potrzebne.
Ten ktoś wykłada raczej pieniądze i będzie zbierać ekipę także na technicznych sprawach za bardzo się nie zna... a ja nie chce wyjść na głupka proponując mu niepotrzebne programy ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group