Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Kwi 2024, 07:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: MIXER I KOMPUTER
PostWysłany: 18 Sty 2009, 14:21 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2007, 13:46
Posty: 61
Miejscowość: Ełk
Cześć! : Jesli mam mikser wizyjny Panasonic WJ-AVE 5 , jedna kamera jest nakierowana na prezentera który przedstawia np: informacje a jak wiadomo po przeczytaniu jakiegoś tekstu przez prowadzącego najczęściej jest pokazywany jakiś materiał przygotowany przez reportera. Moja pytanie jest takie: Jak zrobić aby można było wypuszczać "na antenę" przygotowane materiały które są w komputerze przez mikser? Proszę o rady! Z góry dziękuję!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Sty 2009, 12:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
Moim pomysłem na to jest kupienie zewnętrznego tunera, którym można wypuszczać z Firewire obraz na S-Video (jeżeli to jest ten mikser - http://www.artpixel.ru/dom/images/mixer/ave5.jpg - to z tego co widzę ma wyjście Composite i S-Video). Z S-Video wędruje do miksera i problem z głowy. Co Wy na to?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Sty 2009, 12:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
W ekstremalnych przypadkach można wykorzystać wyjście analogowe S-VHS karty graficznej (jeśli takowe posiada). Odpada wtedy szukanie softu, który będzie odtwarzał na inne urządzenie niż ekran monitora (bo można wykorzystać każdy program pozwalający na pełnoekranowe odtwarzanie). Sporym ułatwieniem byłoby, gdyby karta pozwoliła to wyjście skonfigurować jako drugi monitor.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Sty 2009, 16:43 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2007, 13:46
Posty: 61
Miejscowość: Ełk
juan_krk czy byś mógł tak w punktach wypisać co trzeba zrobić? Z góry dzięki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Sty 2009, 17:52 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
Programy montażowe wypuszczają sygnał przez Firewire do kamer dający obraz z głównego okna montażowego. Przepuszczając to przez sygnał analogowy do tuneru lub (i tu jest opcja, bo tak łączyłem) przez recorder DVD z wejściem Firewire, wypuszczamy do mixera (wyjście jakieś jest z jednej strony a z drugiej musi być S-Video lub Composite) i tyle tłumaczenia.

Innym rozwiązaniem, ale to raczej przejściowym, jest przepuszczanie przez kamerę w miejscu tunera lub recordera DVD - jak wyżej zaznaczyłem.
VM-Rexor też dobrze prawi (zresztą, jak to zazwyczaj, dobrze gada, więc polać mu :D )


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group