Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: RATUNKU! Moja praca sypie się
PostWysłany: 11 Sty 2009, 23:06 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
Witam,

Mam poważny problem. Jakiś czas temu zmontowałem na AP film. Zostawiłem go w formie projektu by wrócić do niego. Projekt mogłem bez problemu odtworzyć w oknie Monitor w AP. Ale dziś stało się coś dziwnego... przy próbie odtworzenia film (avi) w AP film przycina się nie miłosiernie i nie ma płynności w odtwarzaniu dźwięku i obrazu. Ten sam efekt występuję gdy otwieram tenże plik w BestPlayer'ze. Dodam, że wcześniej próbowałem tego samego i nic takiego nie występowało.

Zabrałem się zatem za ponowny zrzut materiału z taśmy z podłączonej kamery, ale też jest problem. Przy próbie eksportu materiału, obraz przycina się i gubione są klatki, a co za tym idzie przerywany jest eksport.

Wcześniej nic takiego nie występowało!!!

Co się stało???

proszę o pomoc


jestem zdruzgotany :(((


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Sty 2009, 23:13 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Nie zgyrwaj od nowa bo jak widzisz to nic ci nie da ratuj stary plik. Prawdopodobnie masz jakieś błędy w systemie też tak miałem,ale w zasadzie przyczyn może być tyle, że ciężko coś powiedzieć. Próbowałeś eksportować projekt już normalnie do pliku avi. czy jakiegoś innego i odtworzyć na innym komputerze?? Albo zobacz na swoim w programie virtual dub kawałek materiału po zgraniu a potem na innym kompie (dobrze działającym) i sprawdź czy jest różnica.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Sty 2009, 23:16 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Wygląda na to, że po prostu kompa ci przymuliło. Masz Canona HV30, tak? Odtwarzanie w standardzie wyższym niż PAL wymaga niezłego sprzętu. Pod żadnym pozorem nie kasuj tego pliku, ponowny zrzut nic nie zmieni. Zadbaj o swój komputer, może skopiuj gdzieś projekt i przeprowadź mały formacik?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: moje próby ratowania projektu:
PostWysłany: 12 Sty 2009, 08:55 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
Oto co zrobiłem aby reanimować projekt:

defragmentowałem partycję na której był projekt. Podejrzewałem, że może zapis projektu, był zbyt rozrzucony na dysku. Niestety nic nie pomogło.

Potem odinstalowałem AP i zainstalowałem ponownie. Bez skutku.

Nie mam możliwości wypróbowania odpalenia projektu na innym komputerze :(

Podejrzewam jeszcze jedną możliwość, mianowicie uszkodzenia dysku, lub partycji na której gromadzę projekty. Rzeczywiście chyba spróbuję zrobić format tej partycji...


Zastanawia mnie tylko jedno: skoro przy zgrywaniu z kamery materiału, gubione są klatki, to wygląda to tak, jakby dysk nie nadążał z jego zgrywaniem. Z odtwarzaniem dzieje się podobnie, muli... Zatem skoro wcześniej mogłem pracować spokojnie na AP, bez takich problemów, może rzeczywiście posypała się partycja....

Ponieważ termin goni, zacząłem zastanawiać się nad alternatywą dla AP. chciałbym znaleźć aplikację do montowania, którą w miarę szybko opanuję, najlepiej taką, która można poznać intuicyjnie. Myślałem o Sony Vegas...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Sty 2009, 14:26 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Sprawdź jeszcze w menedżerze urządzeń stan kontrolerów HDD - być może jakimś cudem zmieniły się sterowniki na standardowe nie wspierające trybu UDMA (wtedy trzeba będzie przeinstalować sterowniki).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Sty 2009, 23:46 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
Witam,

Otóż udało mi się rozwiązać problem, trochę przez przypadek, ale i tak dalej nie bardzo rozumiem przyczyny jego powstania.
Jak wspomniałem, zacząłem poszukiwać nowego programu do montażu, ale sceptycznie do tego podszedłem, gdyż jak pisałem zmontowane materiały, odtwarzane nawet przez Bestplayera rónież przycinały się. Przyczyny upatrywałem w uszkodzeniu dysku, lub partycji z projektami.
znalazłem Avida liquid i zainstalowałem go wraz z jego sterownikami. Projekty ruszyły bez problemu. Zainstalowałem więc jeszcze raz AP i... działa bez zarzutu. Chyba chodziło o sterowniki. Jeśli ktoś ma jakiś trafny wniosek to bardzo proszę :)

dziękuję tym co pomogli i usiłowali pomóc


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2009, 11:21 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Witam.

A może odinstalowałeś sobie kodeki? Albo zainstalowałeś jakieś nowe?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2009, 13:12 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
Być może, ale nic świadomie takiego nie zrobiłem :) to pozostanie gorzką tajemnicą


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lut 2009, 16:34 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
Sprobuj uzycz przywracania systemu. Byc moze bedziesz mogl wrocic do wersji systemu kiedy bylo wszytsko ok. Napisz czy to cos dalo.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group