Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 07:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: jak zwolnić tempo filmu Sony Vegas 9.0
PostWysłany: 15 Lis 2008, 20:11 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 16 Lut 2008, 17:39
Posty: 2
Miejscowość: Gdańsk
Witam. Jak zwolnic tempo w programie Sony Vegas 9.0? Próbowałem za pomocą "Rate" na dole po lewej, ale po zapisaniu znów film był w normalnym tempie. Proszę o pomoc :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lis 2008, 11:30 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Witam.Po pierwsze proszę poprawić wpis w polu "skąd", ze względu na fakt że niektórzy kompletują ekipy etc, więc pole to jest wymagane w uzupełnieniu,i to nie byle jakimi słowami.

Zależy co chcesz uzyskać.Jeżeli Twoja kamerka nie ma możliwości kręcenia z wiekszą ilością klatek na sekunde aniżeli 25/30 to takie zwalnianie bedzie wyglądało raczej jako klatkowanie filmiku,ze względu na brak poszczególnych klatek.Ot wyglądało by jak zwykłe użycie funkcji zwolnienia w MovieMakerze.Jeżeli Twoja kamerka ma opcje kręcenia większej ilości klatek aniżeli wspomniana ilośc,i dobrze poustwiałeś w Vegasie(nie mogę co do Vegasa za dużo powiedzieć bo nie było mi dane korzystać) to prawdopodobnie popełniłes błąd przy eksporcie filmu.Ustawiłeś żeby film był eksportowany jak PAL,czyli aby był odtwarzany z prędkością 25 klatek na sekundę.Popróbuj eksportu w innych systemach niż PAL.Niestety nie powiem nic dokładniej bo nie pracowałem na Vegasie.Musisz poczekać na pomoc kogoś bardziej obeznanego w temacie.Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lis 2008, 13:16 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2007, 11:25
Posty: 30
Miejscowość: Szczecin
Witaj. W starszych wersjach Sony używałem video envelopes i event velocity. Poprzez opcję smooth mogłeś uzyskać w miarę ładny efekt, oczywiście w przypadku niezbyt dużego zwolnienia. Ale jeśli kamera kręci tylko 'po bożemu', nie ma możliwości kręcenia filmu z większą ilością klatek na sekundę, to nie spodziewaj się cudów. Poprzez duże zwolnienie będziesz miał jedynie pokaz slajdów a nie ładne zwolnienie tempa.
Spróbuj coś uzyskać na etapie kręcenia, odrobinę wolniejszy ruch aktorów lub inne cuda. Może w Twoim wypadku to okaże się złotym środkiem.
Pozdrawiam !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lis 2008, 21:56 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 16 Lut 2008, 17:39
Posty: 2
Miejscowość: Gdańsk
Witam. Kamerę mam dobrą. Poradziłem juz sobie innymi sposobami (Może wstyd się przyznac, ale dzięki Windows Markerowi :P ). Dziękuję za rady i chęc pomocy :)

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group