Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Komputer do pracy z HD
PostWysłany: 14 Lis 2008, 14:23 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2006, 10:39
Posty: 74
Miejscowość: Wrocław
Witam. Zbieram się do zakupu nowego sprzętu i mam problem z wyborem przede wszystkim procesora jak i karty graficznej. Chciałbym aby komputer w miarę płynnie obrabiał materiał HD.

Początkowo nastawiałem się na zakup QUAD-a, ale naczytałem się ostatnio o tym, że windows xp zupełnie nie potrafi wykorzystać zasobów quada. Nie wiem na ile to prawda, ale w takiej sytuacji stwierdziłem że chyba kupie jednak core 2 duo.

Jeśli ktoś wie coś na temat pracy quada na xp-ku to będę wdzięczny za podpowiedź.

Druga sprawa to karta graficzna. Czy jakaś z budżetowych kart jest w stanie wspomagać montaż obrazu HD ? Osobiście mam zaufanie do ATI, ale ostatnio w pracy jadę na kompie z geforcem i też nie narzekam.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lis 2008, 15:25 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
Sprecyzuj trochę widełki cenowe bo tak to można mnożyć i mnożyć ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lis 2008, 15:56 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2006, 10:39
Posty: 74
Miejscowość: Wrocław
jeśli chodzi o procek to nie chodzi o pieniądze tylko o to czy jest wogóle sens kupować quada.
Bo zamiast kupić q6600 można kupić e8400. Chodzi mi jedynie o to czy XP-ek jest w stanie w pełni obsłużyć taki procesor.

Jeśli chodzi o grafikę to myślę że 400 zł będzie odpowiednią granicą, no chyba że bardzo uzasadnione byłoby wyłożenie większej kasy na kartę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lis 2008, 16:29 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Jest w stanie obsłużyć. Pracowałem nawet na płycie z 2xquad (czyli 8 jednostek widocznych w systemie) oczywiście z winXP (64 bit).
Grafika może być dowolna - aby wspierała directshow. Ładowanie kasy w lepszą ma sens jeśli używany soft będzie wykorzystywał jej możliwości. Dopiero od niedawna pojawiła się możliwość wykorzystania mocy obliczeniowej karty grafiki do dowolnych celów, lecz oprogramowanie to wykorzystujące dopiero powstaje - ale gra jest warta świeczki - przy przeciętnej karcie w cenie 500pln można przyspieszyć obliczenia rzędu 40x.
A może zainwestować w kartę wspierającą sprzętową obróbkę obrazu HD?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group